Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Aki nem fizet három hónapig...

Aki nem fizet három hónapig TB-t és emiatt érvénytelenítik a TAJ számát, annak már nem lesz kötelező TB-t fizetnie utána?

Figyelt kérdés
2019. dec. 11. 22:55
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:

#30 Kit pereltek volna és hogyan? Hogy tudná bizonyítani hogy a főorvos pénzt várt el tőle, mikor ezt a nővér mondta? Hogy bizonyítaná be bárki is hogy azért élte túl a műtétet és a többiek meg nem, mert neki volt pénze?

Nem ezért írtam le neked, nem panasz volt. Csak hogy értsd, nem mindenkinek van olyan szerencséje, hogy az igazi orvosok dönthetnek az életéről. Én nem szoktam hálapénzt adni, de ezt is tanulni kellett és megtapasztalni olyan jó orvosok munkáját, akik nem is várták el. Időt kell hagyni a társadalomnak hogy átálljon a régi hálapénzes szemléletről. Addig ne bíráld azt aki még nem bízik az orvosok jóindulatában. Érthető ha nem kockáztatnak. Ha a gyerekemről lenne szó én sem tenném.

2019. dec. 15. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim válasza:
29%

@21: "Drága kérdező! Szerinted mégis mi a fenéből látnak el nap, mint nap embereket a kórházakban, orvosoknál? A TB járulékból." ---> "2012. január 1-jétől a társadalombiztosítási járulék megszűnt. A kifizető, az egyéni vállalkozó, a mezőgazdasági őstermelő a külön törvényben meghatározottak szerint szociális hozzájárulási adó fizetésére köteles."


ez röviden annyit jelent, hogy 2011 végéig létezett "TB", mint társadalombiztosítás, amiért cserébe az államnak kötelessége volt szolgáltatást nyújtania, mivel jogilag "biztosításnak" számított. Ezt egy tollvonással "adóvá" alakították, aminek az a velejárója a biztosításokkal szemben, hogy az adót beszedő semmilyen szolgáltatást nem köteles nyújtani a befizető fele. A befolyt összeggel úgy gazdálkodik, ahogy azt jónak látja. Még rövidebben: a TB járulék már NEM létezik és NEM ebből látják el az embereket.


Akinek pedig nem lesz állandó lakcíme (pl albérletben lakik), holott magyarországi lakos az lehet, hogy épp TB tartozással nem fog rendelkezni, de biztosítva az állandó lakcím hiányában nem lesz. szóval nem a 3 havi TB tartozás lesz itt a legnagyobb probléma, hanem az, ha nincs tartozásod és mégis kiszámlázzák a lázcsillapító recept felírásának a költségét, mert maximum egy ideiglenes lakcím van a kártyádon.

2019. dec. 16. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:

#32

Ez butaság mit leírtál.

Attól mert a neve más lett a mögöttes tartalma nem változott. Amit te keversz az a munkaadó által fizetett járulék és az amit tőled, mint munkavállalótól vonnak le. Nézd meg nyugodtan a fizetésedet, most is levonnak ilyen címen hogy "Egészségbiztosítási járulék (7%)". Nyugodtan leellenőrizheted egy nettó bér kalkulátorral is.

[link]

2020-tól pedig ismét ez lesz a neve a befizetéseknek hogy TB járulék, vagyis Társadalombiztosítási járulék. Amivel csupán összevonják az eddigi többféle címkével levont összegeket.

A lakcímnek pedig semmi köze a TB biztosításhoz, csakis a munkahelynek vagy befizetésnek. Egyszerűen ha nincs bejelentett lakcíme valakinek, akkor "hajléktalan" cimkével kell ellássák az adott intézményben. De ha él a TAJ kártyája, vagyis be van fizetve utána a járulék, netán valamilyen okból nem kell neki fizetnie, mert nyugdíjas, munkanélküli segélyt kap, akármi, akkor nem számláznak ki neki semmit.

2019. dec. 16. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:

#11

Itt aztán van sötétség rendesen. Eddig azért adtál hálapénzt, mert nem tudtad, hogy TB-t is fizetsz?

Ki mondta, hogy hálapénzt kell adni? Én sosem adtam senkinek, pedig született 3 gyerekem, volt amelyiket operálták, engem is operáltak. Az orvos megkapta érte a bérét az én TB-mből. Érje be vele.

2019. dec. 17. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!