Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha nem akarok örökölni,...

Ha nem akarok örökölni, megoldható úgy, hogy nem jelentkezem többé, nem reagálok semmi megkeresésre?

Figyelt kérdés

Meghalt apám, akivel ezer éve nem találkoztam, se 2 testvéremmel, régóta harag van, engem többé nem érdekelnek, örökölni sem akarok csúnyán viselkedtem velem.


Több száz kilométerre lakunk, de most ráadásul otthon is ritkán vagyok, mert külföldön dolgozom. Legutóbbi otthon tartózkodásom alatt kaptam egy közjegyzői levelet. Ebből értesültem, hogy meghalt apám, és mikor lesz a hagyatéki tárgyalás.


Nekem nem jó a dátum, mert már akkora be vagyok osztva a munkahelyen, de egyébként sincs eszem ágában sem odautazni. Gondolom nem sok az örökség, de az se kell.


Felhívtam a közjegyzőt, de nem volt együttműködő. Csak azt hajtogatta, hogy meghatalmazással küldhetek mást magam helyett, vagy ha nem megyek el, talán új tárgyalás lesz kitűzve. Meg sem akarta hallani, hogy nem fogok magam helyett mást küldeni és én sem megyek el.


Azt kérdeztem tőle, és kérdezem itt tőletek is:

Hogy ha nem reagálok többé és nem veszem át a közjegyző leveleit, akkor elfelejtenek végre, és kizárnak az örökségből? Vagy ha nem, így a távolból mit tudok tenni, hogy szabaduljak az egész ügytől és az örökségtől? Mindezt persze úgy, hogy ne kerüljön nagy költségembe, már így is ez a telefonálgatás is túlzás volt. Volt képe a közjegyzőnek azt mondani, hogy ő nem az ügyvédem, hogy jogi tanácsokat osztogasson csak úgy. Teljesen elzárkózott, hogy rendezzük az ügyet.


Mi a véleményetek mit kell tennem???



#szabadulás #örökségtől
2019. dec. 14. 13:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem tudsz mit csinálni, muszáj vagy elmenned, vagy meghatalmazottat küldened. Nem tudom, távolból le tudsz-e mondani az örökségről, nagykövetségen érdeklődj, mit kell.
2019. dec. 14. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Azt meg tudod tenni hogy lemondasz a részedről.
2019. dec. 14. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Lemondani még az elhunyt életében lehetett volna közös megegyezéssel írásba foglalva. De nem kommunikáltunk. És nem is akarok a tesókkal se ezután se.
2019. dec. 14. 13:34
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Utólag sem vagy köteles elfogadni az örökséget.
2019. dec. 14. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Még mindig lemondhatsz. Szerintem nézz utána, hogyan kell, vagy keress fel egy ügyvédet, ne az itteni közönségre bízz egy jogi kérdést...
2019. dec. 14. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Meghatalmazottat küldesz, vagy közjegyzövel iratsz nyilakozatot, hogy visszautasítod az örökséget és ezzel le van rendezve.
2019. dec. 14. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Elutasíthatod az örökséget, és akkor a többiek öröklik meg a részed.

Szerintem ez írásban is működik. Küldd el postán a közjegyzőnek.

Egyébként a hagyatékin ha mégis elmész, ott is megteheted simán.

Ugyanígy utasítottam el én is az örökölt dolgokat.

2019. dec. 14. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyet tudok, volt itt hasonló eset, ő sem ment el, szépen ráterheltek valami tizenezer forintot eljárási díjként.

Örökségről nyilván le lehet mondani, szerintem írd le, két tanúval írd alá, és küld el a közj-nek. (tértisen)

2019. dec. 14. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
46%

Sajnos tbben nem jót írnak.

Olyan pl. nincs, hogy utólag sem vagy kteles elfogadni az rkséget.


Hát ez nem így megy.

Hanem úgy, hogy az örökség megnyíltával van erre lehetőséged. Addig, amíg a közjegyzői hagyatékátadás meg nem történik. Ezt követően már nem tehetsz semmit.

Amit most léphetsz, az annyi, hogy a közjegyzőnek írsz saját kezűleg egy levelet, amelyben tudatod vele, hogy te az apai örkségedre nem tartasz igényt. Ezt aláírod, dátumozod (saját kezűleg!) és elküldöd ajánlott levélben a közjegyzőnek.

2019. dec. 15. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Amit a 6-os ír, visszautasítás, ezt szeretném, mert tudom hogy ezt lehet, de nem tudom hogyan!


Nem szeretnék sem időt sem pénzt belefeccölni ebbe.

És azt sem szeretném , hogy eljárási díjjal terheljenek azután, ami nekem nem kell!


7-es! Te konkrétam hogy intézted mindezt el?


Az a baj hogy a közjegyző nem áll velem szóba.

2019. dec. 15. 17:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!