Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Nagyokos gyerekem lopott a...

Nagyokos gyerekem lopott a Tescoból kb,290 forint értékben, nem bukott le, de lehet következménye?

Figyelt kérdés

Kérlek ne ítélkezzetek!


A gyerekemnek rosszul adtak vissza a Tescoban, még az is lehet, hogy nem szándékosan. De ahelyett, hogy szólt volna ott, vagy nekem itthon, visszament, és kihozott fizetés nélkül "kompenzálásként" egy 289 forintos csokit, online megnéztem, ennyi az ára. Mentségére legyen szólva, hogy ő maga mondta el, mert furdalta a lelkiismeret. Jó gyerek egyébként, csak túl nagy az igazságérzete. Természetesen holnap vissza fogom stikában csempészni a csokit. Kérdésem az, lehet következménye? Szerinte nem vették észre, és a kamera sem látta. Köszi!


2019. dec. 22. 23:49
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
67%
Semmi kovetkezmenye nem lesz, do not panic.
2019. dec. 22. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
92%
Most már ne vidd vissza a csokit, mert komoly gondod lehet belőle, ha kiszúrják az őrök a kamerán, hogy csokit csempészel be az üzletbe. Az élelmiszer nem játék, simán kaphatsz egy jó rendőrségi ügyet a nyakadba.
2019. dec. 23. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 A kérdező kommentje:
2, értem, de milyen ügyet? Valahogy mindenképpen vissza akarom szolgáltatni az értéket.
2019. dec. 23. 00:13
 4/34 anonim ***** válasza:
91%
Akkor vidd vissza a csoki árát, de ne a csokit.
2019. dec. 23. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 A kérdező kommentje:
Erre is gondoltam, de hogy csináljam? Mondjam el az egész történetet kockáztatva, hogy ügyet csinálnak belőle?!
2019. dec. 23. 00:27
 6/34 anonim válasza:
100%
Mi lenne ha egy 300 ftos csokiból nem csinálnál ekkora ügyet? Edd meg inkább.
2019. dec. 23. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 A kérdező kommentje:
Én nem csinálok ügyet, ha ők sem csinálnak. :)
2019. dec. 23. 00:35
 8/34 anonim ***** válasza:
88%

Erről a visszacsempészésről lebeszélnélek, mert ha észreveszik, gyorsan kattanhat a bilincs a kezeden, majd őrizetben találhatod magad, mivel könnyen azt hihetik, hogy mérgezett vagy fertőzött csokival akarsz terrorcselekményt végrehajtani. Volt már erre példa az USA-ban a 80-as években, ott vitamintablettát cseréltek ciánkapszulára, sokan bele is haltak.

Ha meg azzal mész oda, hogy bocsi, de a gyereked ezt tagnap ellopta, és van ott valami buzgómócsing embergyűlölő, aki mondjuk feljelentést tesz, szintén nem jöttök ki jól a dologból.

Dicséretes dolog, ha azt tanítod a kölyöknek, hogy ne lopjon, de ez esetben szvsz már ne csinálj semmit, mert legjobb esetben se nyerhetsz rajta, ugyanakkor jó pár kellemtelen percet beszerezhetsz mindkettőtöknek.

2019. dec. 23. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
61%
10-es válaszolónak üzenném, hogy igen simán vihetik a rendőrök ilyenért. Élelmiszerbiztonsági kockázatot jelentene egy ilyen egyszerűnek tűnő cselekmény. Kintről nem viszünk be élelmiszert a boltok polcaira ez azt hittem mindenkinek egyértelmű.
2019. dec. 23. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
16%
11, rendőrségi ügy? Kevesebb, mint 300 forint érték miatt? Nem nagyon vagy képben, igaz?
2019. dec. 23. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!