Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Nagyokos gyerekem lopott a...

Nagyokos gyerekem lopott a Tescoból kb,290 forint értékben, nem bukott le, de lehet következménye?

Figyelt kérdés

Kérlek ne ítélkezzetek!


A gyerekemnek rosszul adtak vissza a Tescoban, még az is lehet, hogy nem szándékosan. De ahelyett, hogy szólt volna ott, vagy nekem itthon, visszament, és kihozott fizetés nélkül "kompenzálásként" egy 289 forintos csokit, online megnéztem, ennyi az ára. Mentségére legyen szólva, hogy ő maga mondta el, mert furdalta a lelkiismeret. Jó gyerek egyébként, csak túl nagy az igazságérzete. Természetesen holnap vissza fogom stikában csempészni a csokit. Kérdésem az, lehet következménye? Szerinte nem vették észre, és a kamera sem látta. Köszi!


2019. dec. 22. 23:49
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
100%

Szabálysértés.

A rendőrség közrendvédelmi osztály>szabálysértési alosztálya foglalkozik vele és 72 órán belűl bíróság elé is állíthatja.


Hagyjad a fenébe mostmár vissza ne vidd, nem veszik észre azt az egy csoki hiányt, nem lesz következménye.


Akkor lehet következménye, ha nem tuddz uralkodni magadon és észreveszik. Mit mondasz?

Értékelem az őszinteséged, jóindulatod de ezt hagyd, mert nem jó 72 órát a rendőrségi fogdán tölteni.


Többe fog kerülni a hús mint a leves.

2019. dec. 23. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
36%

Ne tedd. Tavaly volt a tej mérgezés, komoly dolgok lehetnek belőle, vicc nélkül hónapokra előzetesbe kerülhet.


Megmondom az őszintét, nem leb*szni kéne a gyereket, hanem megdícsérni, hogy nem egy ecsetfejű mama pici fia. Bement és letendezte.

Én büszke lennék rá, helyt állt az Életben.

2019. dec. 23. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
37%

"Erről a visszacsempészésről lebeszélnélek, mert ha észreveszik, gyorsan kattanhat a bilincs a kezeden, majd őrizetben találhatod magad, mivel könnyen azt hihetik, hogy mérgezett vagy fertőzött csokival akarsz terrorcselekményt végrehajtani."


Ez de beteg. És egyre több ilyen él az országban.

2019. dec. 23. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
72%

"Kintről nem viszünk be élelmiszert a boltok polcaira ez azt hittem mindenkinek egyértelmű."


Az összes élelmiszert kintről viszik be te nyomi. Nem betelik a disznót és majd a teszkó hentes levágja a raktárban.

2019. dec. 23. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
#3-as válasz tökéletes
2019. dec. 23. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim válasza:
25%
te vagy itt egyedül nagyokos, nem a gyereked
2019. dec. 23. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
67%

"Az összes élelmiszert kintről viszik be te nyomi. Nem betelik a disznót és majd a teszkó hentes levágja a raktárban."


Te ostoba f_szkalap b+! Kintről viszik be igen csak éppen vagy maguk a gyártók ellenőrzött körülmények között és forrásból nem pedig vásárlók akik már egyszer hazavitték a terméket. De, ha te szívesen megennéd azt a csokit amit megveszek, hazaviszek aztán tűvel jól belenyomok fecskendőben kis kutyapisit akkor szívesen megcsinálom a kedvedért. Jó étvágyat

2019. dec. 23. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
22%
Nem lesz következménye. 50 ezer Ft alatt szabad lopni, csak szabálysértésnek számít, aminek nincs következménye. A gyakorlatban pedig a nagyobb értékű lopásokkal sem foglalkozik a "rendőrség".
2019. dec. 23. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 A kérdező kommentje:

Köszönöm, látom azért van itt jópár normális válaszadó, meg pár, aki túl sok filmet nézett. :)


Visszanéztem a rendőrség honlapján a körözéseket több mint fél évre, hasonló ügyet sem láttam. A legtöbb pénz, műszaki cikk, kerékpár, illatszer lopás, 289 forintos élelmiszer nincs.

2019. dec. 23. 09:05
 30/34 anonim ***** válasza:
8%

6-os!

"Mi lenne ha egy 300 ftos csokiból nem csinálnál ekkora ügyet? Edd meg inkább."


Igazi proli mentalitás az, amit itt előadtál. A tisztesség nem forintban mérhető.

A rendes szülő ilyenkor akkora maflást ad a kölykének, hogy az - a lopott csokival együtt - a taknyán csúszik egészen a Tescoig, ahol bocsanatot kérve kifizeti annak az árát.

Hallottál már becsületességről, vagy tőlem hallasz először?

2019. dec. 23. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!