Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Nagyokos gyerekem lopott a...

Nagyokos gyerekem lopott a Tescoból kb,290 forint értékben, nem bukott le, de lehet következménye?

Figyelt kérdés

Kérlek ne ítélkezzetek!


A gyerekemnek rosszul adtak vissza a Tescoban, még az is lehet, hogy nem szándékosan. De ahelyett, hogy szólt volna ott, vagy nekem itthon, visszament, és kihozott fizetés nélkül "kompenzálásként" egy 289 forintos csokit, online megnéztem, ennyi az ára. Mentségére legyen szólva, hogy ő maga mondta el, mert furdalta a lelkiismeret. Jó gyerek egyébként, csak túl nagy az igazságérzete. Természetesen holnap vissza fogom stikában csempészni a csokit. Kérdésem az, lehet következménye? Szerinte nem vették észre, és a kamera sem látta. Köszi!


2019. dec. 22. 23:49
1 2 3 4
 31/34 A kérdező kommentje:

Kedves 30!


Mi nem azok a fajták vagyunk, akik ütjük a gyereket, mi normális családból származunk. Őszintén sajnálom, hogy veled ilyesmi történt gyermekkorodban, ha elfogadsz te is egy javaslatot tőlem, keress fel egy mentálhigiénés szakembert, biztos vagyok benne, hogy fog tudni segíteni.


Ami a gyereket illeti, a következménye a dolognak meg lesz, még pedig a karácsonyi ajándék tekintetében, de hogy megverni egy gyereket, ilyen barbár dolgot csak egy gyáva ember tesz.

2019. dec. 23. 09:31
 32/34 anonim ***** válasza:

A dolog már megtörtént, mostmár kár bármit is csinálni!

A csokit valóban ne vidd vissza, ez nem így működik, vásárlóként nem tehetsz be otthonról hozott terméket a termékkínálatba!

A fiadnak mondd meg hogy valamelyik szupermarket vagy hipermarket pénztáránál levő jótékonysági gömbbe dobja bele azt a 300 forintot a saját pénzéből, ezt a csokit meg adjátok oda egy hajléktalannak, és ügy lezárva!

Illetve mondd meg neki, hogy legközelebb ilyet ne csináljon, és mindig a pénztárnál számolja meg a visszajárót, vagy esetleg használjon bankkártyát!

2019. dec. 23. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 A kérdező kommentje:

Szia! Köszi!


Amúgy én is olyan vagyok, hogy vakon megbízom a pénztárosokban, és csak elrakom a pénzt, de az is igaz, hogy ritkán fizetek készpénzzel.

2019. dec. 23. 15:19
 34/34 anonim ***** válasza:
90%

Hagyd a csudába.

1. a csokit nem viheted vissza, mert tényleg bajod lehet belőle. Kívülről érkező élelmiszert nem forgalmazhatnak, hiszen az az ő felelősségük lenne, és honnan tudják, hogy nem kavartál bele mérget? Vagy ha más tenné, akkor ő?!


2. Elmondhatod a sztorit, és nem lesz semmi. Nem indítanak feljelentést, legrosszabb esetben jegyzőkönyvet vesznek fel, és ha paraszt a biztonsági őr, márpedig jobb dolga nincs, akkor kitiltja a gyereket a tescoból, mert lopott.


3. A pénzed nem fogod visszakapni, arról ne is álmodj, így csak bajod lesz belőle, most tűrd el, hogy így oldotta meg a gyerek, de vedd el tőle a csokit, és kösd a lelkére, hogy soha többet!


Mondjuk, érdekes, hogy csokival "kompenzált", és nem pl. felvágottal :D

2019. dec. 26. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!