Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A bíróság mit ítél meg a...

A bíróság mit ítél meg a gyermekelhelyezési tárgyaláson?

Figyelt kérdés
Arra lennék kiváncsi mihez lesz joga apának az anyának??milyen kötelezességek lesznek
2019. dec. 30. 20:03
1 2 3 4 5
 21/43 qkker1 ***** válasza:
88%

"Csak itt az apa soha nem fogja megkapni mert én nem adom egy alkoholustának aki agresszív us"


Természetesen amikor gyereket csináltattál vele, még tökéletes ember volt!

2019. dec. 30. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező (#8) "Ott ott lesz egy gyámúgyes is én arrol beszélek hogy nemfogom engedni elvinni magához! Azt ne mondja nekem senki hogy " - egy kicsit sokat képzelnek magukról az anyukák... az ugyanis a döglött csótányt se érdekli, hogy te mit engedsz, és mit nem. Arra van a bíróság, hogy eldöntse, az adott esetben mi a jó, te meg vagy azt teszed, vagy mész a böribe... ez ilyen egyszerű.

Itt meg senki se jós, honnan tudná megmondani, hogy a ti esetetekben mit ítél a bíróság? A legdöntőbb paraméter, hogy az exed rádhagy mindent mert minél hamarabb szabadulni akar, vagy elmegy ő is ügyvédhez, és keményen beáll a háborúzásba. Utóbbi esetben pro-kontra pszichológus szakértő, meg amit akarsz.

2019. dec. 30. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos az a valóság, hogy ha az apának van láthatási joga, de az anya nem engedi a gyereket, akkor az apa rendőrt hív, és a rendőrség felszólítja az anyát hogy adja át a gyereket. Természetesen fordított esetben ugyanez.
2019. dec. 30. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
41%

Én nem értem a bíróságokat. Ahogy valaki bíró lesz, megszűnik ember lenni? 25 évvel ezelőtt váltak a szüleim, és emlékszem, anyukám leültetett, és elmondta, hogy apám elvihet majd magával láthatásra. Apám, aki alkoholista volt, aki a szemem előtt verte félholtra az anyukámat. Mert neki jogocskája van.


Nem vitt el soha, de ezt soha nem tudtam előre. 7 éves voltam, és folyamat bennem volt a rettegés, hogy apámmal kell lennem. Beperelném az egész bíróságot, hogy miattuk lett nekem is, meg rengeteg másik gyereknek mentális baja. R0hadékok.

2019. dec. 31. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
46%
Nem egy embert tett már tönkre az, hogy muszáj az apával találkoznia, a válás után, hiába volt már bántalmazó a házasság alatt is. Hülye anya is van persze, csak talán kevesebb köztük aki szemét vagy elutasító a saját gyerekével.
2019. dec. 31. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
46%
Egy ismerősöm mondta, ha nem halt volna meg az apja, nem lehetett volna belőle orvos, mert kicsinálta volna ahhoz. (alkoholizmus szövődményébe halt bele)
2019. dec. 31. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
82%
#25 Szerintem valamilyen szinten meg van kötve a kezük a bíróknak. Csak úgy, mert anyuka azt mondja, nem vehetik el a jogot valakitől, hogy szülő legyen. Bizonyítani kell, hogy az a szülő nem alkalmas, esetleg veszélyes is lehet a gyerekre. De ki tudja, milyen bizonyítékot fogadnak el? Mennyi bizonyíték kell, hogy meggyőzze a bírót (vagy a törvényt)? Van, ami többet számít, mint más? Ha igen, akkor mik azok, amik fajsúlyosabbak? Alkoholizmus? Azt hogy bizonyítod? Mentális bajokat könnyebb, ha arról van diagnózis. De azt hogy bizonyítod, hogy pl. nem felügyel rendesen a gyerekre, így az megsérülhet? Nem fekete-fehér ez az egész (sajnos?).
2019. dec. 31. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
0%
Az előzőt 00:26-nak szántam, azóta #24 lett
2019. dec. 31. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
44%
Hát, kedves kérdező, elég primitívnek tűnsz. Nekem annak a tipikus elidegenítő, fröcsögő, ha kell hamisan is vádoló lénynek látszol. Hogy van az, hogy mégis gyereket szültél ennek a fickónak?
2019. dec. 31. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
44%

"Csak itt az apa soha nem fogja megkapni mert én nem adom egy alkoholustának aki agresszív us"


Jaja, kb minden gyermekelhelyezes előtt allo no ezt állítja. Plusz azt, hogy amikor gyereket vállaltak, nem ilyen volt.

Apánál is el lehet helyezni a gyereket. Mondjuk minél kisebb a gyerek, annál kevesebb erre az esély.

A két szülő jogai az esetek nagy reszeben azonosak maradnak. Általában az egyik szülőnél helyezik el a gyereket, a másik pedig láthatási és kapcsolattartási jogot kap, pkuszbtartasdijat fizet. Nagyon ritkán kerül sor kizárólagos felügyeleti jog megítélésére, még annál is ritkábban a kapcsolattartási jog megvonására. Felügyelt láthatás is ritka, ezekhez bizonyítani kell ám hogy apuka agresszív, nem bemondásra megy

2019. dec. 31. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!