Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ebből lehet baj a bíróságon?

Ebből lehet baj a bíróságon?

Figyelt kérdés

Lesz az első tárgyalás és az ügyész leirta a vádiratban, hogy mennyi börtönt kér rám, sok évet, mert alapból 10.évig terjedő a max. Az egy dolog, hogy az ügyész sok év börtönt kér, de azt úgyis a bíró fogja eldönteni, hiába keménykedik az ügyész. Amúgy úgy vádolnak, hogy el sem követtem, a bizonyítékok csak a rendőrség és az ügyészség szerint bizonyítékok, továbbá egy tanú vallomását is elegendőnek tartja, pedig egy tanú semmi nem lenne.


A bíróságon nem ismerek el semmit és kérem nem mondok le a tárgyaláshoz való jogomról. Ott majd minden észrevételemet kifejthetek és a bíróság irja lefelé és ott fel tervezem azt hozni, hogy alaposan vizsgálják át az ügyet, mert az ügyészség hamis bizonyítékokkal támasztja alá az ügyet és nem hagyom a dolgot. Ott lesz az ügyész is és hallani fogja mindezt. De, hát jogom van kifejteni minden észrevételem.


Kérdésem:

Nem lesz-e ebből baj, hogy ilyeneket mondanék az ügyészségről, (dehát igaz), nem-e úgy venné, hogy hamisan vádolom ügyészséget? Vagy bosszúból az ügyész ott azt mondaná, hogy amiért ilyeneket észrevételezek, a bíró tegyen előzetesbe és haza se jöhetek? Ilyenekre gondolok.



2020. jan. 24. 17:53
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:
Mert végtelenül idegesítő vagy, ahogy itt vergődsz.
2020. jan. 25. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 anonim ***** válasza:

Ügyvédtől kérdezz és ne itt. Már kellene, hogy legyen. Attól kezdve, hogy a rendőrségre behívtak vagy bevittek már ügyvéd kell, hogy a védelemet építsetek. Ha lett volna ügyvéd akkor lehet else jut bírósági szakaszba. De mivel nincs még ezert könnyű dolguk van.


Te a bíróságon egy szót se fogsz tudni mondani, megszólalni sem fogsz tudni akkora stresszbe leszel. Hidd el jogilag úgy kifognak készíteni ott, hogy semmit se fogsz tudni. Ezért kell az ügyvéd. Mert ő tudja kezelni, a megfelelő válaszokat és kérdéseket is feltudja tenni.


Valamit elkövettél, ha ilyen büntetést kapnál. Szóval ügyvéddel is annyit érhetsz el,hogy kevesebb lesz a büntetés. Innen már nincs mit tenni. Ha nem történt volna semmi nem lennél itt.


De: írd már le nekünk mi is a vád ellened és hogy kerültel ebbe bele.


Meg egy kicsit gyanúsnak értem ezt. Aki 10 évet kaphatna vagy 8 at, az nem védekezne szabadlábon....

2020. jan. 25. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 anonim ***** válasza:
Vagyis nem védekezhetne szabadlábon, mert a menekülés esélye benne van. Ha csak 1 évről lenne szó vagy ennyiről sem akkor nem. De ilyen esetben előzetesben vagy, vagy legalább otthoni őrizetben. De ha 10 évről van szó , még otthon se...ez valami nagyon súlyos dolog lehet. Fegyveres rablás, sérülést okozva..stb
2020. jan. 25. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 anonim ***** válasza:

Az alapján amit írt, rablásról lehet szó.

És van olyan eset, mikor ilyen szituban is szabadlábon védekezhet.

2020. jan. 25. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 A kérdező kommentje:

Sima rablás.

Szabadlábon vagyok pedig, egy percet sem voltam fogvatartva. Na jó egy éjjszaka a fogdán, aztán sipirc amerre látok csak idézésre meg kell jelenni, megjelentem.

Nem áll fent semmi különös ok, hogy előzetesben lennék.

2020. jan. 25. 21:08
 16/44 anonim ***** válasza:

"Amúgy úgy vádolnak, hogy el sem követtem"


Akkor most raboltál vagy sem?

2020. jan. 25. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 A kérdező kommentje:
Irtam, hogy nem. De, hogy ha ez furcsa akkor leirhatom privátba csak bonyolult, hosszú, nem hiába egy év nyomozás volt a rendőrségen. De nem tudom, miért nem jó helyre tettem fel a kérdést, hiszen ez a jogi kategória és biztos itt is vannak akik ügyvédek.
2020. jan. 26. 01:59
 18/44 A kérdező kommentje:

11-nek üzenem, hogy ha -szerinted ez vergődés- akkor tévedsz. Nem kötelező olvasni ezt a kérdést, ha én felteszek egy kérdést, ha téged idegesít barátom, akkor hagyd figyelmen kívűl.

Nehogy már azért ne kérdezzek itt, mert van egy pár ember akinek nem tetszik. Hát ki vagy te...

2020. jan. 26. 02:02
 19/44 A kérdező kommentje:
Nem válaszoltok hát?
2020. jan. 26. 11:29
 20/44 anonim ***** válasza:
Mit válaszoljunk erre? Nem nálunk vannak a bizonyítékok, hogy megítéljük rabolták el. Az egy dolog, hogy azt mondod nem tetted. A bűnös se vallja be, hátha megússza. De ha kézenfekvő bizonyítékok vannak. Például kamera felvételek, akkor nincs mit tenni. Egyértelmű.
2020. jan. 26. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!