Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ebből lehet baj a bíróságon?

Ebből lehet baj a bíróságon?

Figyelt kérdés

Lesz az első tárgyalás és az ügyész leirta a vádiratban, hogy mennyi börtönt kér rám, sok évet, mert alapból 10.évig terjedő a max. Az egy dolog, hogy az ügyész sok év börtönt kér, de azt úgyis a bíró fogja eldönteni, hiába keménykedik az ügyész. Amúgy úgy vádolnak, hogy el sem követtem, a bizonyítékok csak a rendőrség és az ügyészség szerint bizonyítékok, továbbá egy tanú vallomását is elegendőnek tartja, pedig egy tanú semmi nem lenne.


A bíróságon nem ismerek el semmit és kérem nem mondok le a tárgyaláshoz való jogomról. Ott majd minden észrevételemet kifejthetek és a bíróság irja lefelé és ott fel tervezem azt hozni, hogy alaposan vizsgálják át az ügyet, mert az ügyészség hamis bizonyítékokkal támasztja alá az ügyet és nem hagyom a dolgot. Ott lesz az ügyész is és hallani fogja mindezt. De, hát jogom van kifejteni minden észrevételem.


Kérdésem:

Nem lesz-e ebből baj, hogy ilyeneket mondanék az ügyészségről, (dehát igaz), nem-e úgy venné, hogy hamisan vádolom ügyészséget? Vagy bosszúból az ügyész ott azt mondaná, hogy amiért ilyeneket észrevételezek, a bíró tegyen előzetesbe és haza se jöhetek? Ilyenekre gondolok.



2020. jan. 24. 17:53
1 2 3 4 5
 41/44 A kérdező kommentje:

Hát utolsó te nem vagy se jogász se olyan okoska mint ahogy kiadod magad.


Valaki irta, hogy a bíróságon meg sem merek majd szólalni mert olyan stresszben leszek.

Hadd mondjam, hogy nem leszek stresszes, nem leszek ideges, most sem vagyok stresszes, ideges azért, mert kérdezőskődök a gyk jogi kategóriában.


Az idézés aljára oda van irva, hogy a védekezési és más észrevételeket a bíróságon tehetem legkésőbb meg, az elsò tárgyaláson. Szerinted akkor nem beszélhetek? De! Amúgy nem egy tárgyalás lesz, hosszú egész napos tárgyalások lesznek majd, nem lesz rövid procedúra, de remélem ebben az évben befejeződik és kimondják azt, hogy vagy börtönbe kell mennem vagy tényleg igen ártatlan vagyok.

2020. jan. 29. 12:23
 42/44 anonim ***** válasza:
Kérlek, írd majd meg, hogy mikor hol lesz a tárgyalás, szeretnék elmenni nézni a cirkuszt! :D
2020. jan. 30. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/44 A kérdező kommentje:
Ma kiderült az, hogy elfogadták a kirendelt védő cserét, tehát kértem új kirendelt védőt indokkal és másikat rendeltek ki, ma beszéltem.telefonon a bírósággal. Elfogadták. Mondták, hogy már postán feladták nekem is a végzést erről.
2020. jan. 30. 16:21
 44/44 A kérdező kommentje:

Utolsó


Gondolom viccelsz.

Nem írok ki semmei, ahhoz a tárgyaláshoz nincs közöd, nem vagy érintett benne.

Hacsak nem pont te vagy az egyik tanú, de azért nem olyan kicsi a világ.

2020. jan. 30. 16:33
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!