Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi számít nagy terjedelmű...

Mi számít nagy terjedelmű bűnügyi iratnak?

Figyelt kérdés

Az ügyemben majdnem egy évig tartott a nyomozati szakasz. Iratismertetéskor ideadták az én példányomat ami 511 oldal. Ennyi irat keletkezett. Ezt nem tudom, hogy ez nagy terjedelmű iratnak minősűl? Mi számít nagy terjedelmű iratnak?

Mert én azt szeretném, ha ez nagynak minősülne, mert ami nagy terjedelmű, az bonyolult és akár több év is eltelik mire a bíró kimondja a REMÉLEM felmentést. Ezért kérdezem.



2020. febr. 6. 20:11
 1/2 anonim ***** válasza:
Oooo 511 oldal az semmi. Én már láttam 4000 oldalas nyomozati anyagot is.
2020. febr. 8. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Kicsinek nem kicsi, de keletkezhet egy csomó felesleges irat is, egy irat akár többször is benne lehet, tehát ha húzódik is az ügyed évekig, nem feltétlenül ezért. Egy ügy nem attól lesz nehéz megítélésű, hogy nagy terjedelműek a nyomozati iratok. Lehet, hogy egy ügyet tök rosszul nyomoztak le, keletkezik mondjuk 100 oldal nyomozati irat, a bírósági eljárás meg elhúzódik évekig és 5x annyi irat keletkezik bírósági szakban.
2020. febr. 9. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!