Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Felelősséggel tartozom a...

Felelősséggel tartozom a szomszéd gyerek iránt, ha baleset éri miközben nálunk játszik a fiammal?

Figyelt kérdés
Én, és a feleségem épp dolgoztunk, és a gyerekek ezidő alatt a délutánt a mi otthonunkban töltötték. Rendszeresen előfordúlt, hogy nálunk, vagy a szomszédnál játszottak, de eddig nem volt baj. Utolsó alkalommal a garázsban játszottak és a 11 éves kisfiú felült a motoromra, ami eldőlt vele, és két mázsás gép etörte a sípcsontját. A fiamnak már mondtam régebben, hogy a motor nem játék, és tartózkodjon tőle mikor nem vagyunk otthon, de most mégis ott játszottak. Nagyon sajnálom, hogy így alakult, megelőzhettem volna az esetet, ha zárva tartom a garázst, de nem gondoltam, hogy ez megtörténhet. A gyerek szülei most fájdalomdíjat követelnek, és perrel fenyegetőznek.

2020. febr. 22. 13:28
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
84%

#20 Nyugi! Ilyenkor szokott már elmenni teljes elmebajba a válaszolás, mert már nem azzal foglalkoznak sokan ami a kérdésben van, hanem egymást hergelik a válaszok.

Csak olvasd el amit írnak és hagyd ki azt ami hülyeség szerinted! Nem kell rá reagálni, egyszerűen figyelmen kívül kell hagyni. Nyilvános fórumra tettél fel kérdést, ilyenkor sajnos nem csak a jóindulatú, segítő válaszok érkeznek hanem a fikázás is. Vedd úgy hogy nem neked szól, nem az ügyről szól, csak itt tudnak valakibe belekötni.

2020. febr. 22. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
85%

Jogiforum.hu

Ott ugyanazt fogják írni, nem vagy felelős

2020. febr. 22. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
15%
Jogi Fórum, tényleg? Ahol az egyik rendszeres válaszadó kaputelefon és riasztó szerelő? Ha-ha!
2020. febr. 22. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
71%

"azért az a felnőtt korú tartozik felelősséggel, akinek a gondjaira lett bízva a kiskorú"


Korrekt. Na de itt nem lett a kérdező gondjaira bízva a szomszéd gyerek.

2020. febr. 23. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
88%

Így van. Csak azokért vagy felelős, akik a gondodra vannak bízva. (Beleértve a saját gyereket.) Aki csak úgy átment, amikor nem voltál otthon, azt senki nem bízta a gondodra, te nem egyeztél bele, hogy adott napon az ingatlanodban tartózkodjon.

A motort amúgy is a szokásos tárolási módon tartottad, semmi felelőtlenséget nem követtél el. Ennyi erővel állhatott volna az a motor az udvaron, vagy a házad előtt, akkor is magára boríthatta volna a gyerek. Akkor lenne felelősséged, ha valami ingatag módon megemelve állt volna, mondjuk, szerelés miatt.

Olyan udvar nemigen létezik, ahol egy 11 éves gyerek semmilyen tárgyat nem tudna magára borítani, ne tudná kinyitni és a kezére csapni a kocsiajtót, ne találna egy kést, vagy ne tudna leesni egy fáról. Minden ilyen balesetnél (saját gyerek esetén is) fontos tényező, hogy a balesetet okozó tárgy nem a te felelőtlenséged miatt tudott-e balesetet okozni. Pl. egy faág el volt korhadva, vagy egy hinta állványa el volt rozsdásodva. Ha az általánosan megszokott napi rutin szerint jársz el valamivel, és így okoz balesetet, akkor ez simán csak baleset, amiért téged nem vonhatnak felelősségre.

Szóval, nem kell azért összeveszni (még jobban) a szomszéddal, de mondd meg neki, hogy te nem vagy felelős az engedélyed nélkül ott tartózkodó gyerekért (ellentétben vele, aki tudta, hogy nem vagytok otthon, mégis átengedte), így ha gondolja, forduljon nyugodtan ügyvédhez. (Az ügyvéd feltehetőleg lebeszéli majd a pereskedésről.)

2020. febr. 23. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim válasza:
Szia! Mi történt azóta?
2020. nov. 26. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 A kérdező kommentje:
Talán egy hónapig volt gipszben a gyerek, maradéktalanul meggyógyult, azóta már focizott is. Végül nem fizettem semmit amiért ennyire agresszivan követelőzött, és meg is fenyegetett. Feljelentést tett, és eljött hozzánk két rendőr akik szétnéztek a garázsban, és megvizsgálták a motort. Ezután kedvesen lebeszélték a szomszédot, hogy nem lenne okos dolog a per, mert akár úgy is itélhet a biró, hogy ők tartoznak nekem kártéritéssel amiért a gyerekük kárt tett a motoromban.
2020. nov. 26. 23:10
 28/28 anonim ***** válasza:
46%

Hát nem is értettem már tavasszal se, mit képzelt a szomszédod. Átmegy hozzád a kölyke, amikor nem vagy otthon, kárt okoz, aztán még te fizess kártérítést?

Ha netán a te fiad menne át őhozzá, amikor nincs otthon, és felgyújtaná a házát, akkor mit szólna? Biztos még ő fizetne neked egy talicska pénzt, amiért a háztűzben a gyereked szemöldöke lepörkölődött.

2020. nov. 27. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!