Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért van még mindig az...

Miért van még mindig az Magyarországon hogy tehermentes ingatlan nélkül egyszerűen elvérzel a megélhetésért folytatott harcban?

Figyelt kérdés

Ha megnézzük a fizetéseket, úgy vannak "beállva", hogy abból rezsit lehet fizetni saját ingatlanban, bevásárolni, esetleg marad egy kevés hó végére.

na de albérletet már nem nagyon lehet fizetni belőle, csak a jobb fizetésekből maximum.

Én értem hogy ez egy posztkommunista társadalom, ahol a többségnek van saját ingatlanja, de mi lesz így a fiatalokkal akiknek nincs?

Már most látszik hogy nem akarnak dolgozni ilyen fizetésekért, ami teljesen logikus.

A saját lakással való megélhetést lefedő fizetés nem elég albérletben is megélni.


Mikor fog ez változni?


2018. dec. 1. 13:24
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
67%
Menj már el dolgozni, te szerencsétlen. Nincs saját ingatlanom és mégis baromi jól élek. Nem, nem ismerek egy NER-est sem, a szüleim sem gazdagok. Egyszerűen piacképes a tudásom...
2018. dec. 1. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
6%
Majd ha tanulsz normális szakmát,vagy diplomát akkor fog.
2018. dec. 1. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Tehát tanuljon mindenki piacképes dolgot? Aztán ki fog kiszolgálni a boltokban meg takarítani?

Hogy lehet már így gondolkodni? Mindenki munkájára szükség van.


Bűnös és lehetetlen dolog az hogy egyesek megélhetése el legyen lehetetlenítve mert mondjuk nincs lakásuk.


Magyarországon pedig pont ez történik. Emiatt van elvándorlás is.

2018. dec. 1. 13:41
 4/15 anonim ***** válasza:

"Mikor fog ez változni?"

Ha mégtöbb és több fiatal menekül külföldre. Posztkommunista rendszert nincs értelme fenntartaniuk a munkájukkal. Ahogy egy gazda sem gazt termeszt és kártékony állatokat sem tenyészt, úgy a munkavállaló se "tenyésszen" a munkájával számára kártékony tényezőket. Mert nincs értelme, a gazból nem lesz haszonnövény. Hiába öntözik tápoldattal, vagyis hiába ad a munkavállaló mégtöbbet az élősködőnek, mégtöbb végzettséget, stb. A parazita az parazita marad. Vagy egy kobrát is felesleges etetni, gondozni, hátha hasznos tojótyúk lesz belőle. Munka külföldön van.

50/F

2018. dec. 1. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

,,Tehát tanuljon mindenki piacképes dolgot? Aztán ki fog kiszolgálni a boltokban meg takarítani?"

Igen tanuljon meg teperjen és hajtson.

Ki a f_szt érdekel más,magaddal foglalkozz,te tanulj.

Nem értem komolyan,mit foglalkozol mással CSAK magaddal törődj te ne takaríts az a lényeg.

Mindig más más meg kifogások.


"Hogy lehet már így gondolkodni? Mindenki munkájára szükség van."

Pontosan így ahogy írtam,nem érdekel más csak nekem nekünk legyen jó.

Lehet de ennyit fog fizetni kapitalizmus van fogadd el KÉSZ.

2018. dec. 1. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Utolsó, ha így gondolkodunk akkor minek van társadalom? Minek van állam?

Ha mindenki leszar mindenkit?


Akkor legyen anarchia, hisz ha nem a társadalom jóléte az első, akkor tényleg, minek van pl. állam?

2018. dec. 1. 13:50
 7/15 anonim ***** válasza:

,,Utolsó, ha így gondolkodunk akkor minek van társadalom? Minek van állam?"

Mert van és kész,de miért nem magaddal törődsz hogy neked legyen jó?

Magadat tedd rendbe kit érdekel más?


"Ha mindenki leszar mindenkit?"

Nem szar le,de engem nem érdekel,hogy gizike miből él meg,az a fontos,hogy én miből élek meg.


"Akkor legyen anarchia, hisz ha nem a társadalom jóléte az első, akkor tényleg, minek van pl. állam?"

Engem ez sem érdekel,lényeg jólétben éljek.

2018. dec. 1. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

"Tehát tanuljon mindenki piacképes dolgot?"


Csak az tanuljon aki nem akar azon a szinten maradni ahol van, mert siránkozással nem fog senki előrébb jutni?

2018. dec. 1. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Milyen kifordított gondolkodásotok van már. Véletlenül sem az lenne szerintetek az üdvös hogy aki dolgozik az azért éljen is meg normálisan, hanem hogy "tanuljon piacképes" szakmát.


A lúzerek meg majd ellesznek valahogy.


Miért feudalista gondolkodás már ez?

2018. dec. 1. 13:57
 10/15 anonim ***** válasza:

El kell fogadni, hogy létezik a kivalasztodas.


A természet nem szeretetszolgalat.


Bármennyire is alomvilagban élsz.


Egy gyerek gondolkodik úgy, hogy őt alanyi jogon megillet minden. Mert az jár neki.


Felnőttként belatja, hogy mindenért keményen meg kell szenvedni. Mindennek ára van.


Nem tudom hány éves vagy, de ez már nem a Kádár rendszer. Bár ebben az esetben nem tehetsz róla, mert abban a rendszerben szocializoldtal és már nem tudsz alkalmazkodni a megváltozott piaci körülményekhez.


Ha gyerek vagy, akkor sem szidlak, mert még gyerek vagy.


Ha gyerekes gondolkodású felnőtt vagy, aki a rendszerváltás után született, akkor sajnálni tudlak, hogy nem vagy képes belatni azt, hogy itt kemény tulelesert folyó harca van.


Vagy elfogadod vagy véged.


Ha te vagy az az ember, aki már 1000 ilyen jellegű kérdést írt ki ide, akkor kérlek fejezd be, mert láthatóan a sok értelmes ember hozzaszolasa, meglatasai sem segítettek rajtad.


Le merném fogadni, hogy majd kiemelsz egy mondatot a hozzászólásombol és arra reagálsz, mikor, valójában az egész hozzászólásod egy keret, amibe minden mondat lényeges.


Trollkodhataz tovább, főleg ha még fizetnek is érte neked.


Elpazarolhatod az energiád vagy alapithatsz egy vállalkozást, hogy lásd, nem csak a munkavallaloi oldal létezik.

2018. dec. 1. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!