Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha egy haminc éves nő megkeres...

Ha egy haminc éves nő megkeres azzal hogy én vagyok az apja s enetikai vizsgálatot kér mik a kötelességeim?

Figyelt kérdés

ha egy haminc éves nő megkeres azzal hogy én vagyok az apja s enetikai vizsgálatot kér mik a kötelességeim?

1.kötelezhető vagyok a vizsgálatban valo részvételre?

2.ha igaznak bizonyul kötles vagyok kifizetni a vizsgálat árát?

3. köteles vagyok a nevemre venni s bevonni az örökségbe?


2020. márc. 16. 08:23
1 2 3 4
 1/34 A kérdező kommentje:
ez nem magyar beszéd
2020. márc. 16. 08:29
 2/34 anonim ***** válasza:
Mintaapa leszel. Remélem kötelezhető vagy. A minimum hogy fizeted, és nyilván örököl majd, ha nem írsz végrendeletet. Szerintem te is sejted, hogy igaz. Te hány éves vagy? Megvolt az anyja 31 évvel ezelőtt?
2020. márc. 16. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 A kérdező kommentje:
Mégis honnan sejteném? Csak a tartásdij kötelező, ez az amit sejtek. A többi kérdés. És egyáltalán nem bizos hogy megvolt az anyja. Itt most a jog a kérdés.
2020. márc. 16. 08:36
 4/34 anonim ***** válasza:

Kérdezz meg egy ügyvédet, de szerintem nem sok esélye van.

Ahhoz, hogy apasági vizsgáltot kérjen, igen alapos gyanu kell ellened, és az nem elég, hogy a "szomszéd Mari néuni látott téged az utcan az anyjával".


Az nem egyértelmü, k fizeti a vizsgálat díját, de mivel ebben az esetben tartási kötelezettségröl szó sincs, valószínüleg az, aki kéri a vizsgálatot.


Ha netán te vagy az apa, nem vagy köteles a nevedre venni8 (ilyen egyébként nincs, az apaság elismerésével/bebizonyitásával még nem kapja meg a nevedet), viszont automatikusan örököl utánad ugyanúgy, mint minden másik gyereked.


De ahogy írtam, egy ügyvéddel konzultálj, mert ö ismeri az aktuális jogszabályokat - itt a többség csak hözöng meg veszekszik, de tudni nem tud semmi konkrétumot.

2020. márc. 16. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
Tartásdíjat nem kell fizetni semmiképpen egy felnött ember esetében, a tartásdíj csak a 18. év betöltéséig jár(t volna), utólag nem lehet követelni. Ha a "gyerek" kiskorú lenne, akkor is maximum 6 hónaprta visszamenöleg lehet követelni, hoszabb idötartamra nem.
2020. márc. 16. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
Nem kötelezhet. Bírósági eljárás kéne, és a bíróság kötelezhet. Nem neked kell fizetni. Ha kiderül, hogy valóban a gyereked, akkor szerintem örököl. Nem kell bevenned külön, hiszen törvény szabályozza az öröklést.
2020. márc. 16. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 A kérdező kommentje:

Azért nem fogok minden engem érdeklő jogi kérdésre 15-15 ezer forint ugyvédi oradijjat kifizetni, de még összegyujtve őket egyszer se.


A szomszéd Mari néni ráadásul 30 éve láthatta amit látott. De a kérdés lehetne az is hogy valaki random kitalálja emberekre hogy ok az apjuk, s kiderulhet a genetikai vizsgálattal, hogy igaz. vagy tényleg igaz, vagy néhány ezrelékben téved a teszt. S az érdekel ilyenkor mi van. De mondom sok jogi kérdést feltettem már itt de nem szándékozom fizetni azért se, nem hinném, hogy azért van ez az oldal, hogy közöljék, egy ugyvéd megmondja, hisz egyrészt tudom én is, másrészt nem az volt a kérdés hogy ezt megmondja e egy ugyvégy, avagy se.

2020. márc. 16. 08:58
 8/34 anonim ***** válasza:

A bíróság mindenre kötelezhet. Rázós ügy, mindenképp ügyvéd kell, abból is az erre specializált. A jogos kérdések:

Hol volt eddig? Miért nem kereste a kapcsolatot eddig? Ki nevelte fel, kinek a "nevén" van? Szerintem ha valóban te vagy a biológiai apa, akkor a köteles részen felül csak rajtad múlik mennyit kap. Mielőtt bárki mintaapázna, gondoljon bele a szituba. Fiatalkori egyéjszakás kaland, másnap már elfelejt. Később megházasodsz, lesznek gyerekeid, akikről azt hiszed, hogy az egyetlenek, és már lehet unokáid is vannak, túl vagy már az életed delén, nyugdíj előtt állsz, aztán jelentkezik valaki, hogy kéne az örökségből.

2020. márc. 16. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 A kérdező kommentje:
Igen kizárhato valaki a végrendeletből a köteles rész kivételével, de még az is lehet, hogy az illető vár a halálomig. Hisz ha nem is tudok rola akkir megeshet hogy ki se zárom, nem is irok végrendeletet, s akkor a hagyatéki tárgyaláson jelenik meg - ezekszerint teljes jogu örökösként.
2020. márc. 16. 09:07
 10/34 A kérdező kommentje:
mondjuk ilyen esetben felmerulhet más is, pl. a vizsgálat eredetiségének a vizsgálata a többi örökös részéről, hisz azt hinném, az nem hivatalos okirat hisz egyrészt könnyen hamisithato, másrészt ki tudja mennyire hiteles maga a vizsgálat, főleg ha már tbb éves. Gondolom ekkor elrendelhető a ujabb vizsgálat az örökösök által. _ ennyit a mintaapásoknak akik a kérdés lényegét se értették meg.
2020. márc. 16. 09:09
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!