Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha fizetetlen állásidőt...

Ha fizetetlen állásidőt rendel el a munkáltató, onnantól semmiféle feladatot nem vagyok köteles végezni? Még home office-t sem?

Figyelt kérdés

Az adott jogszabály kimondja:

146. § (1) A munkavállalót, ha a munkáltató foglalkoztatási kötelezettségének a beosztás szerinti munkaidőben nem tesz eleget (állásidő) - az elháríthatatlan külső okot kivéve - alapbér illeti meg.


Tehát a cég állásidőt rendel el ehhez joga van ugyanakkor elháríthatatlan külső okra hivatkozik, tehát nem fizet az állásidőre semmit. Hogy ehhez is joga van-e azt majd a jogászok kiagyalják.


De az én kérdésem nem ez, hanem az : ha állásidő van onnantól fogva semmiféle feladatot nem adhat nyilván? Még otthon végezhetőt sem?

Tehát nincs olyan hogy átküldi a főnök az excel táblát hogy uygan nézzem már át javítsam és küldjem vissza, meg válaszoljak az ügyfelek mailjeire telefonjaira?

Akkor ezek a kérések érvénytelenek nyilván? Ha állásidő és nincs pénz akkor nincs munka sem?


2020. ápr. 6. 12:05
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:

"És ha most lépsz, a futárkodás után mit csinálsz majd?"



Ha helyreáll a világ, újra lesz kereslet arra a végzettségre amire eddig is volt.

Ha a válság előtt el tudtam magam adni a diplomámmal 400 bruttóért tán a válság után is el fogom tudni.


De inygen majd akkor fogok dolgozni bárkinek is, ha a boltban is ingyen lesz a kenyér.


Nyilván te se gondolod komolyan hogy ingyen meló van. Nincs. Részemről nincs. Majd ha alanyi jogon jár a kenyér majd akkor lesz.

2020. ápr. 6. 12:28
 12/24 anonim ***** válasza:

Az ingyen melóval kapcsolatban teljesen igazad van.


Ha vagy ilyen bátor, akkor lépj! Sok sikert!

2020. ápr. 6. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:

"Ha vagy ilyen bátor"


Ennek semmi köze a bátorsághoz. Ennek ahhoz van köze hogy ha bemegyek a boltba valamiből ki kell fizetni amit veszek.


És abból fizetem ki amit keresek. Ennek mégis mi köze a bátorsághoz? Semmi.

2020. ápr. 6. 12:33
 14/24 anonim ***** válasza:
82%
Hosszú távon szerintem bátorság a fix munkahelyet otthagyni a bizonytalanra.
2020. ápr. 6. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%

"Ha jön az email hogy ezt meg azt kell csinálni küldjem vissza hogy drága főnök majd megcsinálom ha fizetsz érte vagy mi legyen a reakcióm?"


Én a következőt válaszolnám:


Tájékoztatást kérnék, hogy melyik nap hány órától kell felvennem a munkát. Rákérdeznék, hogy be kell-e mennem, vagy otthonról kell-e végeznem. Megemlíteném, hogy amennyiben felveszem a munkát, további intézkedéséig a munkaszerződésem szerinti heti 40 órás munkarendben készen állok a munkavégzésre. Csak hogy értse a főnök, hogy ennyi munkáért való bért várok érte, akkor is, ha csak napi két órányi munkát tud biztosítani. Meg hogy azt is értse, hogy az utána való napok akkor is munkavégzésnek számítanak, ha pont nem tud feladatot adni. Ha újból állásidőt akar elrendelni, megteheti, de akkor azt újból jeleznie kell. Elvileg naponta eljátszhatja ezt az oda-vissza lépkedést, de erre úgyse lesz türelme. :DDD

Magyarul: éreztetném vele, hogy vagy dolgozom és fizetést várok, vagy fizetetlen állásidőn vagyok, de akkor egy kattintást se várjon tőlem.

Az más kérdés, hogy ha beszélni akar arról, hogy csökkentett munkaidőben tud csak foglalkoztatni (munkaszerződés módosítása, amit csak közös megegyezéssel lehet), akkor erre nyitott lennék, de magamtól nem ajánlanám fel.

2020. ápr. 6. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:

" a fix munkahelyet "


Egy olyan munkahely amely se bért nem tud adni még munkát is alig, az neked FIX hely?


Akkor eltérő bolygón élünk szerintem.

Nekem az a fix hely, amely szerződés szerinti bérezést ad.

Ha már írásban megállapodtunk tartsa is be.

Ha nem tudja, küldjön el a jogszabályoknak megfelelően végkielégítéssel. A simliskedést csalást utálom, nem leszek partner benne.


De nyilván itt vannak olyan fotelharcosok akik más farkával verik a csalánt és ingyen is dolgoznának....

csak hogy miből élnének miből fizetnék be a villanyszámlát az rejtély.

2020. ápr. 6. 13:14
 17/24 anonim ***** válasza:
42%
Ilyen munkaerőtől csak örülni fog, hogy megszabadul.
2020. ápr. 6. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:

"Én a következőt válaszolnám:"


Na megtettem a választ. A mai nappal küldött összes feladatot visszaküldtem neki egy üres word dok-kal együtt amelynek címe "Állásidő megszakítása és munkavégzés elrendelése" .

Megírtam neki hogy ha visszakapom a dok-ot kitöltve hogy állásidő megszakadt és munka elrendelve (dátum óra ) akkor nekilátok a feladataimnak a szokásos bérezésemért cserébe.

Amíg nem kapom vissza addig feladatvégzést felfüggesztem.


Most várom a választ.

2020. ápr. 6. 13:22
 19/24 A kérdező kommentje:

"Ilyen munkaerőtől csak örülni fog, hogy megszabadul."


És mi az akadálya hogy megszabaduljon? Ír egy felmondást indokol (!!!!) felmondási időt szab ki (mely ugye fizetett) végkielégítést utal (mert az jár) és máris házon kívül vagyok.

ha ez a vágya az teljesülhet még ma! Akadály mi lenne?

És az indoklás önmagában megér majd egy darwin- díjat mert ugyan mi lehet az indok? Hogy nem dolgoztam mikor ő rendelte el az állásidőt?

2020. ápr. 6. 13:24
 20/24 anonim ***** válasza:

1) szerintem nem küldhet fizetetlen állásidőre, mert ilyen nincs

2) minek nyitogatod a céges emailt?

3) bármennyi munkahelyed lehet egyszerre ;)

2020. ápr. 6. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!