Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Nem álszent kicsit, hogy a...

Nem álszent kicsit, hogy a két legkeményebb drog legális (alkohol, cigaretta) de a fű nem?

Figyelt kérdés

Tudom unalmas kérdés, de mennyire álszent dolog már nem? Az alkohol köztudottan az egyik legkeményebb, legrosszabb drog amit az ember magához vehet, ehhez képest vígan árulják mindenhol. Egy kis fűért meg kinéznek téged mint ha te valami "drogos" lennél. Azt már meg sem említem, hogy amit a pszichiáterek művelnek 'gyógyítás" néven a különböző nyugtatók cukorkaként felírásával már nem is említem.


Mitől lesz egy ember jobban drogos aki néha füvezik, mint aki xanaxot szed, sört vedel.


2020. máj. 14. 20:58
1 2 3 4 5
 31/50 anonim ***** válasza:
36%
Annyit magyarozol kedves kérdező. Nincs kedved emigrálni?
2020. máj. 15. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/50 A kérdező kommentje:
#30 , mert semmivel sem rosszabb mint az alkohol vagy a cigaretta, vagy mint a xanax ... sőt...
2020. máj. 15. 22:39
 33/50 A kérdező kommentje:
#31 köszi nincs, tudom már sok fórumon meg lett ez beszélve, videókba, Zacher Gábor által stb... és tudom hogy úgy sem fog változni ez a helyzet valószínűleg soha, de hát legalább fórumozunk kicsit.
2020. máj. 15. 22:45
 34/50 anonim ***** válasza:
Ha tudod a választ akkor minek a kérdés... Ennyi erővel visszaolvashattad volna a többi ilyen kérdést, mert legalább havonta van egy miért nem legális a marihuána kérdés.
2020. máj. 15. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/50 tgt ***** válasza:
23%

27-es: „A pálinkafogyasztók általában megmaradnak a pálinkánál, a fű fogyasztók gyakran térnek át keményebbekre.”


Te még mindig a kapudrog elméletet nyomatod, amit már ezerszer megcáfoltak. Ha igaz lenne, akkor az alkohol és a nikotin lenne az első kapu, hiszen a legtöbb „drogos” dohányzik és alkoholt is iszik. Eszerint, ha valaki iszik egy pohár sört, azzal már el is indul a heroin felé vezető úton. Ugye milyen butaság? Ugyanígy a marihuána használat sem predesztinál senkit arra, hogy kemény drogokat használjon. Sokan nagyon jól elvannak azzal, hogy füvet szívnak.


„Olvass amerikai példákat: tizenévesek szoknak rá a fűre (mivel az alkohol és a nikotinnál erősebbet akarnak), de végül a fű se lesz elég, és nyúlnak keményebb drogokhoz.”


A fű nem erősebb, mint az alkohol, hanem lényegesen gyengébb. Pálinkából halálra ihatod magad, a fűből nincs halálos mennyiség. A pálinkától könnyen függő lehetsz, a fű sokkal kevésbé okoz függőséget.


„Néhány elvakult alkoholistát leszámítva, az alkohol fogyasztók csakis partikon, egyszer-egyszer isznak.”


Mondod ezt egy olyan országban, ahol nyolcszázezer alkoholista mellett két és fél millió nagyivó van és a halálesetek 21 százaléka az alkohol miatt következik be.


„A borozásnak és a dohányzásnak erős kultúrája van Magyarországon.”


Igen, Magyarországon erős kultúrája van a korai halálnak.


„Ha szeretnéd, számítsad drognak az alkoholt és a nikotint”


Nem én szeretném annak számítani, hanem annak számít hivatalosan.


„A drog másik tulajdonsága az, hogy a drogból, a drog hatásából többet és többet akarsz. Emiatt lesz az egyszerű füvesből heroinfogyasztó.”


Ezt is rosszul tudod, nem minden drog tulajdonsága, hogy egyre több kell belőle. Példádul a marihuánánál fordított toleranciát írnak le, vagyis egyre kevesebb kell belőle a hatás kiváltásához.


„Ha drogozni szeretnél, igyad a páleszt!”


Ne igyad a páleszt, mert belehalhatsz. A marihuánát se használd, mert, bár nem halhatsz bele, de nem tesz jót.

2020. máj. 16. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/50 Phoney ***** válasza:
82%

Borzasztóan gyakorlatias ennek a felállásnak a fő oka. Minden olyan pszcihoaktív szert tiltanak, amit 1. vannak használói 2. hatásosan lehet tiltani.

(Leszámítva azokat a pszichoaktív szereket, amiket gyógyszerként szabályoznak.)


A füvet be lehet tiltani, mert egy növény.


Az alkoholt nem, mert alapvető élelmiszerekből bármelyik hülye meg tudja csinálni otthon. (Nem, nem vakulsz meg tőle, ha rosszul sikerül.)


Még a híres-neves amerikai szesztilalomban sem voltak olyan sötétek, hogy teljesen betiltsák az alkoholt, kulturált mennyiséghez legálisan/szürkén is nagyon könnyű volt hozzájutni, gyakorlatilag csak az alkoholistáknak "kellett" zugszeszt inniuk. Csak hát nagyon sok volt az alkoholista, éppen ezért volt szesztilalom.


Tehát itt tényleg csak az lehet a kérdés, hogy miért nem engedélyeznek az alkohol mellé további drogokat is. Az egyik válasz pedig az, hogy valójában rengeteg "alkoholnál jobb" drogot engedélyeztek már, de csak orvosi receptre lehet őket kapni, "élvezeti" célra nem.

2020. máj. 16. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/50 tgt ***** válasza:
81%
Ha a kormánynak lenne bármilyen elképzelése arról, hogy mit akar kezdeni ezekkel a problémákkal, az lehet, hogy segítene. De csak annyi elképzelése van, hogy az illegális szerek használóit jól meg kell büntetni. Mintha ez bármit is megoldana. Az alkoholizmus problémával pedig fogalma sincs, hogy mit kéne csinálni. Egyszerűen úgy tesz, mintha ez az egész nem is létezne.
2020. máj. 16. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/50 A kérdező kommentje:

35-ös én felpontoztalak , nem tudom kik pontoztak le ... de látszik, hogy nem tetszik nekik az igazság. De hát ez egy ilyen fórum, ahol az igazságot le pontozzák :D


#36, miért a füvet nem lehet egyszerűen otthon termeszteni? Páran már megpróbálkoztak vele. Szerintem nagyon sok a vényköteles gyógyszerekkel való visszaélés is, amit ugyanúgy büntet a törvény elvileg. Attól, hogy gyógyszertárban adják és orvos írja fel még rosszabb mint a természetes fű.

2020. máj. 16. 21:59
 39/50 anonim ***** válasza:
Egy szónak is száz a vége míg minden olyan emberre aki engedélyezni akarja jut 20 olyan aki nem addig nem lesz szerencsére engedélyezve.
2020. máj. 16. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/50 A kérdező kommentje:

Nem is kell, hogy legaláziálják én már egy dekriminalizációval elégedett lennék


Bár a 2003 és 2013 közötti időszakban a csekély mennyiség tartása nem volt büntetendő, 2013 júliusa óta a csekély mennyiség tartása miatt akár 8 év, jelentős mennyiség esetén életfogytiglani szabadságvesztéssel is büntethető a marihuánát birtokló, használó, vagy terjesztő személy.

2020. máj. 16. 22:38
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!