Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Feljelenthet ezért?

Feljelenthet ezért?

Figyelt kérdés

Nem szeretném részletezni, röviden, hogy ezen a gyakori kérdések oldalon írtam egy személyről valamit, ami miatt feljelenthet. Egy kérdésbe valaki véleményt kért arról a helyről amit ő vezet és az ottaniakről is. Leírtam hozzá a teljes nevét is, tehát lehet tudni, hogy kiről van szó. És dühös voltam nagyon amikor írtam, ezért elég durva lett. Azt mondta, hogy fel jelent becsületsértésért. A kérdésem az lenne, hogy foglalkozik ezzel a rendőrség? Tényleg feljelenthet ezért? Ha igen, akkor tudja valaki, hogy mi fog történni. Novemberben írtam a választ, és amikor mondta, hogy látta(májusban) azonnal jelentettem a választ és le is törölték. Valamint már meg is szüntettem azt a fiókomat. Tudom, hogy vissza lehet nyomozni, de ezzel tényleg foglalkoznának?

Tudom, hogy mekkora....voltam, viszont ez tényleg a pillanat műve volt.

Ha valaki leírná mi történik ilyenkor nagyon hálás lennék.



2020. jún. 26. 01:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
6%
Lehet a COVID el is vitte már azóta.
2020. jún. 26. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Thispain ***** válasza:
100%
Az egyetlen dolog, amiért elővehetnek téged, azszemélyi adat nyilvánosságra hozása engedély nélkül. Meg talán rágalmazás, de ha igazvolt, amit a helyről írtál, amiatt nem ítélnek el. Ha van egy képernyőfotója az illetőnek, vagy vissza tudja nyomoztatni a választ, talán eljuthat az ügy valameddig, egyébként nem.
2020. jún. 26. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Szerintem van képernyő fotója sajnos. Amúgy igaz volt minden. Személyi adatként meg csak a nevét írtam le. Utána csak, hogy ő milyen ember(nem tudom ez minek számít) Sokan utálják azt a személyt, csak senki nem fogja felvállalni. És simán lehet, hogy visszanyomoztatja,ha el vállalják,hogy foglalkoznak vele. Amúgy büntetlen elő életű vagyok. Még csak szabálytalan parkolásért sem büntettek meg sosem. Semmiért. Ennek ellenére számíthatok komolyan büntetésre? Vagy csak egy próbaidő lesz vagy ilyesmi?
2020. jún. 26. 01:50
 4/12 anonim ***** válasza:
Ha a helyről írtál valamit azért nem - mert az egy magánvélemény. Ha az illetőről és kiírtad a nevét az már határeset. Ha fel is jelent, akkor el fog halni az ügy valószínűleg még ügyészi szakaszban, mivel neki kellene bizonyítania a "nagy nyilvánosságot" és hogy neki ebből kára származott. Az ügyész nem fogja olyan súlyúnak ítélni az ügyet hogy nagyon tovább akarják vinni. Mehet persze utána pótmagánváddal, de ha el is jut a bírósági hercehurcáig akkor is max. kapsz egy figyelmeztetést és kész.
2020. jún. 26. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Thispain ***** válasza:
Ezt nem tudom, de a jelenlegi helyzetben két dolgot tudsz tenni. Vagy megtámadod több felületen az adott ember személyét, vagy figyelmen kívül hagyod, míg nem indít ügyet az illető, utána ügyvédet fogadsz.
2020. jún. 26. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Thispain ***** válasza:
*a 4-es válasz alapján ügyvédet se kell fogadnod nagy valószínűséggel.
2020. jún. 26. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
48%
Ilyenkor az történik, hogy a rendőrök röhögnek egy jót, ha bemegy. Jól néznénk ki, ha minden ilyen piszlicsáré f...szság miatt jelentgetni lehetne. Nyugi, ezt ő is pontosan tudja. Egyébként az ír véleményt, aki akar, és nem csak pozitív vélemények lehetnek egy cégről.
2020. jún. 26. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:

Ne vedd biztosra amit írni fogok, de:

Tisztázzuk a fogalmakat, van a becsületsértés, rágalmazás, hitelrontás,jó hírnév megsértése. Mindegyik külön is megállja a helyét vagy együttesen. Mivel nem a helyről írtad ezt hanem a tulajdonosáról gondolom, akkor ha a személyes tapasztalatod vele kapcsolatban mérvadó, mégha minősítetted is őt valamilyen csúnya szóval akkor is ehhez neked jogod volt. Úgy vélem a becsületsértés a legenyhébb, gyakorlatilag ha beszól valaki valakinek már mehet ezért jelenthetni.

Szóval NE AGGÓDJ, NE FÉLJ!úgy vélem nem lesz belőle semmi, lehet hogy csak téged akart megijeszteni evvel. Soha senkit nem csukta le azért mert leirta a véleményét itthon az utóbbi 30 évben. Felfüggesztett se kaptak szerintem. Pénzbírság volt például amikor valamilyik politikus lebolondozott egy átlag civilt, ott viszont mivel nem tudta bebizonyítani orvosi papírokkal hogy bolond ezért nyert, de csekély összegért kellett fizetnie ha talán azt mondta volna hogy hülye akkor még azt se.

Vélemény nyilvánításnál egy dologra kell figyelni hogy ne legyen alaptalan és teljesen elrugaszkodott a valóságtól, pl nyilvánosság előtt ez lehet internetes fórum olyat írni hogy allatkinzó, vagy nő verő amikről lehet tudni hogy nem így van de mégis ezt írni valakiről

2020. jún. 28. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm, megnyugtattatok. Szerintem is csak megijeszteni akart, különben már lépett volna május óta. Szóval hátha nem
2020. jún. 28. 12:45
 10/12 anonim válasza:
Én voltam az aki előtted válaszolt. Tudom milyen érzés ez, mert kicsit hasonló volt már nálam is, továbbá facebookon is kommenteltem valamit kaptam 24 óra tiltást,ami más szerint gyűlöletkeltő, rasszista lehetett, persze egyáltalán nem volt az! Amit megtanultam hogy nincs szólás és véleményszabadsag sehol se, nagyon körül van ez határolva. Főként mostanában még inkább le fogják ezt korlátozni méginkább,nehogy megsértsd valaki érzékeny lelkivilágát..legjobb hogy interneten sehol se véleményt nyilvánítani vagy olyan kommentet írni aminél rezeg a léc.
2020. jún. 28. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!