Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért nem lehet magasabb...

Miért nem lehet magasabb nyugdíjat adni azoknak, akik felneveltek gyerekeket?

Figyelt kérdés
Mondjuk a magyar munkaviszonyhoz lehetne kötni, észszerű finomhangolásokkal. Aki ide adózó gyereket nevelt, kapjon vissza valamit, hiszen akik nem vállaltak gyereket, a pénzt félre tudták tenni és most jobb helyzetben vannak.

2020. júl. 13. 14:03
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
6%

Ha ezt mostani rendszertől kérdezed, a válasz egyszerű: mert a nyugdíjasok és a család csak szavakban fontosak. A valóságban egyetlen dolog fontos, hogy minél gyorsabban minél többet minél több embertől és minél zavartalanabbul el lehessen venni a saját vagyon növelése és a pazarlás érdekében. Beteg elme racionalitását keresni dőreség.

Ha mint elvet kérdezed az adott rendszerektől függetlenül, akkor a dolog kicsit bonyolultabb. Különböző időkben eltérő érdekei vannak az államnak, a jogszabályokat eszerint hozza. Azonban fontos, hogy a nagy többségnél az adott időpont számít, nem ami majd lesz. Ezért általában a gyermeknevelést támogatják aszerint, hogy egyfelől ez mekkora plusz terhet jelent, másfelől később mekkora hasznot hoz a társadalomnak. A nyugdíjak esetén két szempont szokott érvényesülni. Egyfelől függ az addigi munkavégzéstől, vagyis az élet során elvégzett értékteremtéstől, másfelől úgy alakítják, hogy a változása feleljen meg a mindenkori fizetések változása arányának.

2020. júl. 13. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
39%
Ha valaki dolgozik és vannak gyerekei, ennek megfelelően kapja a támogatásokat a fizetése mellé, amiből meg adózik és abból lesz majd nyugdíja. Vagyis már működik amit szeretnél.
2020. júl. 13. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 A kérdező kommentje:
Aki azt írja, hogy ő tart el engem az adójából. Édesem. 64 éves vagyok, 3 gyereket neveltem fel, 5 unokám van. Nem volt semmilyen állami támogatást, nyugodtan megkérdezheted a szüleidet, nagyszüleidet vagy a google-t. Nekem sem tetszik a mostani családtámogatási rendszer, pedig kicsi gyerekek is vannak a családban. Nagyon sajnálom ha valaki meddő, nagy teher lehet ha egyébként akar gyereket, de anyagi szempontból akkor is megmarad neki az a sokmillió forint, amibe egy gyerek felnevelése kerül.
2020. júl. 13. 15:13
 14/39 anonim ***** válasza:
#13 Igen, ez így működik hogy aki most adózik, abból fizetik a nyugdíjakat. Honnan szednék a nyugdíjakat? Anno félre tették egy páncélszekrénybe porosodni és majd ha nyugdíjas lesz az ember előveszik? Ugyan már......
2020. júl. 13. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
81%
Neked is meglett volna a lehetőséged, hogy ne vállalj gyereket és az a pénzt félretedd és jobb helyzetben legyél, hí úgy van ahogy írod. Neked gyerek kellett, akkor így jártál, ne most akarj még rajtunk hízni.
2020. júl. 13. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 A kérdező kommentje:
Ha senki nem vállalna gyereket, összeomlana a társadalom. Meg lehet nézni, hogy még a gazdag országok - pl. Németország is - tartanak az elöregedéstől. Ott erre valamennyire gyógyír a bevándorlás, de ide ki a fene akarna jönni? A gyerekteleneknek pedig megvan a döntésük, hogy vállaljanak gyereket és akkor ők is magasabb nyugdíjat kapnának. Azt hiszem a Jobbik javalata volt hogy a gyerek által befizetett adó x százaléka az idős szülőt illesse. Nekem ez korrektben tűnik. (Igen, én nem vagyok a nagy szinglikultúra pártján ezt nem is tagadom. Az én családomban más az értékrend.)
2020. júl. 13. 15:56
 17/39 anonim ***** válasza:
90%

"A gyerekteleneknek pedig megvan a döntésük, hogy vállaljanak gyereket"

Tényleg nem érted, hogy ez milyen sok esetben nem így működik?

2020. júl. 13. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
100%
A Csok és egyéb támogatás az átlag keresőknek nem segítség. Inkább csak propaganda amit segítségnek mondnak. De aki felnevelt több gyereket, annak a nyugdíj kiszámításnál ezt már régen figyelembe veszik. Nem nagy összeg, az igaz.
2020. júl. 13. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
100%
Buta kérdés. Ennyi erővel az is reklamálhatna ingyenpénzért aki nem dolgozik azzal a kifogással, hogy aki dolgozik az tud félretenni.
2020. júl. 13. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 A kérdező kommentje:
De értem. Vannak KIVÉTELEK. Sajnos teljesen tökéletes megoldás sincs. Aki - bármilyen okból - nem vállal gyereket az előnyben van azzal szemben, aki vállal. Ha azt mondjátok ne gond az elöregedés, el tudom fogadni hogy nektek ez a véleményetek. Igaz én nem most tanultam közgazdaságtant, de én úgy emlékszem hogy aktívak nélkül semmi jóra nem lehet számítani. Most meg annyi az életcél hogy teljen egy koszos Wizz Air jegyre, valami lepukkant 3 csillagos szállásra és lehessen utazni. Abból nem lesz jövő.
2020. júl. 13. 18:41
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!