Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Miért mondja mindenki, hogy a...

Miért mondja mindenki, hogy a nagyszülők már felneveltek x gyereket, akkor ne féltsük a gyerekünket?

Figyelt kérdés

Konkrétan igen, férjem és a tesója is él még, de mindketten több évig jártak terápiára már felnottként a kedves papa lelki terrorja miatt, a férjemnek a gyerekkori emlékei hogy már 7 évesen egész nap a téren volt az apja sosem játszott vele, max őrizte, miközben ő tvzett, a huga állandóan hazudni kényszerült mert még 18 évesen is megverte, mikor kiderült, hogy barátja van.


Igencsak felügyelet alatt lehet a gyerekunkkel apósom, mire jön a válasz, veri a mellkasát, hogy ő már 2 gyereket felnevelt. Ja, mind a ketten saját erejukbol nem lettek lecsúszottak, a férjem mert mar 14 évesen dolgozni, a húga meg pénzes pasikkal kezdett járni.

Anyósom szerettel nevelte őket, de ő is el volt meg van nyomva, após igazi zsarnok.

10 hónapos fiamat szerinte én túlféltem, mert még tejes, és nem adom nekik oda napokra! Após miatt amúgy se fogom az fix.


De neki áll feljebb, mert ő már 2 gyereket felnevelt, jobban tudja, mi a dörgés, aki csak 10 hónapja anya.


Itt is folyton ezt olvadom, holott az, hogy nem haltak meg, még nem jelenti azt, hogy olyan szuperek voltak anno.



2020. máj. 9. 19:18
 1/4 anonim ***** válasza:
63%

Ez nagy átlagban úgy értendő, hogy tud gondoskodni átmenetileg egy gyermekről, mert már kettővel is bizonyítottan jól bánt, hiszen felnőttek.


De ez kb sohasem igaz, vagy igazi érv, mert a körülmények (mint a tieitek) befolyásolják.


Pl. én sosem bíznám a volt óvónő nagymamámra a gyermekemet, hiába fit, mert gyermekkora két halálközeli élménye is az ő felelőtlensége volt.


De ugyanígy a gyermektelen nővéremre sem hagynám, aki az árokba kismotorozó gyereknek csak a hintaágyról tud kiabálni.


Minden embert e szempontból a saját ismereteink alapján kell megítélni, nem pedig ilyen közhelyekre hivatkozni sem a szülő, se nem a vigyázó részéről, mert igazából semmit nem bizonyítanak ezek a szólások.


Szóval nyugodtan te is tojd le őket.


Egy gyermekfelügyelet más és más 10 hónapos meg 6 éves korban. Valakinek csak az egyik megy (egyelőre).


Ez a téves feltételezés valószínűleg abból az analógiából ered, hogy ha Józsi már 3-szor ment kapura és 3-szor rúgott gólt, akkor inkább neki passzolom a labdát, mint Ferinek, aki még sosem lőtt kapura (pedig lehet, hogy ő Puskás...).

2020. máj. 9. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes én nem olvasok itt ilyeneket. Te magad is csak az após kijelentéséből indulsz ki, akiről meg tudod, hogy olyan ember amilyen. Úgyhogy igazából nem értem mi a kérdés.
2020. máj. 9. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
82%

Én is nemegyszer hallottam már ezt, és szerintem sem érv. Nemcsak azért, mert nem mindenki jó szülő.


Az én anyósomék kedvesaranyosak, és valóban felneveltek egy gyereket, de egy fontos tényező mindig kimarad a sztoriból. Mégpedig az, hogy mikor ők utoljára neveltek olyan korú gyereket, mint amilyen most az unokájuk, az 30 évvel ezelőtt volt. Kiestek a gyakorlatból.


Sokszor teljesen téves elképzeléseik vannak, hogy az adott korú gyerek mire képes és mire nem. Pl. 15 hónaposan még turmixoljam össze neki a kaját, mert a darabostól megfullad, de a hat éven felülieknek való, apróalkatrészes játékot a kezébe adják, mert biztos elnézegeti már anélkül, hogy a szájába venné. És nem tájékozódnak, nem kérdeznek, mert ők már felneveltek egy gyereket, úgyhogy biztos úgy van, ahogy gondolják.


Azonkívül az sem nagyon fér a fejükbe, hogy ez a gyerek nem az a gyerek, mint aki az övék volt, hanem egy másik, ennélfogva másmilyen. Anyósom nem érti, miért mondom, hogy a gyerektől nem tudok nyugodtan elvégezni 20 percnyi házimunkát, mert az ő kisfiát egyévesen ha letette valahová, ott maradt, és nyugodtan elvolt magának. Na, az enyém meg nincs. Ha pár percig nem nézek oda, elindul felmászni a szekrényre vagy valami. Félek, ha otthagynám nála, nyugodt szívvel kimenne a konyhába panírozni, mert a gyerek úgyis mesét néz, de a gyerek közben abbahagyná a tévézést és magára rántaná az íróasztalt.


Nem utolsó sorban pedig: ők sem a régiek már, nem olyan fittek, nem bírják úgy a tempót. Egy togyogóval hajolgatnyi kell, görnyedni, guggolni, napi százszor odaugrani, utánakapni. Ők meg lassúak, kényelmesek, kicsit rozogák. Sokszor mikor jönnek látogatóba, a szőnyegre sem tudnak leülni hozzá játszani, mert épp fáj a hátuk.


16 hónapos a gyerek, már egy éve ácsingóznak rá, hogy hagyjam náluk, de eszemben sincs. Majd akkor hagyom náluk, ha már elég nagy lesz ahhoz, hogy értsen a szóból, és nem lesz teljesen önveszélyes. És akkor is rövid időkkel fogom kezdeni, fokozatosan, nem fogja rögtön mamánál tölteni a hétvégét.

2020. máj. 10. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Metionin ***** válasza:
80%

Mert idióták és azt hiszik, hogy a tény, hogy a gyerek életben maradt és felnőtt, elég bizonyíték arra, hogy ők tudnak és JÓL tudnak gyereket nevelni.

Ennyi erővel a szüleim is hú de jó szülők mert lassan 30 vagyok és még élek, de mivel náluk nőttem fel, tökéletesen tudom, hogy egy hörcsögöt nem bíznék rájuk, nemhogy gyereket. Életben vagyok, de ez nem az ő érdemük hanem eleinte a szerencséé, később pedig azé hogy kivételesen nyugodt, csendes és szabálykövető gyerek voltam akit egyedül hagyhattak ovis korban is félnapokra anélkül hogy bajt csinált volna.

2020. máj. 10. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!