Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért nem lehet magasabb...

Miért nem lehet magasabb nyugdíjat adni azoknak, akik felneveltek gyerekeket?

Figyelt kérdés
Mondjuk a magyar munkaviszonyhoz lehetne kötni, észszerű finomhangolásokkal. Aki ide adózó gyereket nevelt, kapjon vissza valamit, hiszen akik nem vállaltak gyereket, a pénzt félre tudták tenni és most jobb helyzetben vannak.

2020. júl. 13. 14:03
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:

"Ez annyira szánalmas... Miért irigyled az adókedvezményt? Miért kotorászol mások zsebében?"


Te fordítva ülsz a lovon.

Ami neked adókedvezmény,az adókiesés az államnak,így,hogy ezt pótolja,ahhoz újabb adókat kell bevezetni.


Két ugyanolyan beosztásban dolgozó ember esetében pedig igazságtalan,hogy valaki többet kap,csak azért,mert gyerekei vannak.

És ráadásul ha túlórázni kell,akkor egyből a gyermektelent veszi elő,mondván neki úgy sincs jobb dolga.

2020. júl. 17. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
31. utolsó mondata nagy igazság. Nem is tudom, honnan vette korábban a kérdező, hogy a szinglik (vagy egyáltalán a gyermektelenek) kevesebbet dolgoznának. Mindig annak kell tovább bentmaradnia vagy bemennie hétvégén, ünnepnapon is, akinek nincs családja, mert hát a másik, szegény, hadd menjen haza a gyerekeihez. Hogy esetleg aki nem szülő, annak is van párja, élete, elintéznivalója, vagy ne adj' Isten szüksége pihenésre, az ilyenkor nem számít.
2020. júl. 17. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező! Ezt soha nem lehetne igazságosan megoldani.

Vannak emberek, akik pont azzal vesznek el a társadalomtól, hogy gyereket szülnek, mert a semmire teszik. Aki otthon van több gyerekkel és hosszú-hosszú évekig nem dolgozik, az miért kapjon több nyugdíjat? Mondom ezt szülőként, akinek egy van mondjuk és dolgozom évek óta. Miért kapjon több nyugdíjat az, aki bankigazgatóként nem szakad bele a munkába, télen melegben van, nyáron hűvösben, mint aki télen mínuszokban, nyáron 30-40 fokokban kint dolgozik a szabadban kemény fizikai melót? A családosok kapnak folyamatosan támogatásokat most már. Tehát nem szólhatunk ilyen téren semmit. És aki egész életében nem dolgozott és mégis kap létminimum szintű nyugdíjat? Ő vajon megérdemli? De éhen halni nyilván senkit nem lehet hagyni. És itt most nem arról beszélek, aki nem tud egészségügyi okokból dolgozni, hanem aki nem akart. Szerintem kár ezen vitatkozni. Mindenki úgy vállaljon gyereket, hogy ne az államtól várjon érte támogatást, hanem ha nem lenne semmilyen támogatás, akkor is fel tudja őket nevelni és meg tudjon élni nyugdíjas éveiben. Ez mindenkinek a saját döntése, hogy akar-e gyereket. Lehet, hogy valaki nem áll fényesen anyagilag, de imádja a gyerekét és minden tőle telhetőt megad neki és boldog lesz a gyereke. Meg lehet, hogy van, aki jól áll anyagilag, lehetne is gyereke, de mégsem szül, mert ha megtenné, akkor boldogtalan gyereke lenne, mert érzelmileg nem tudna neki stabilitást adni. És utóbbi az egyik legfontosabb dolog, ha gyereket nevel az ember. Úgyhogy szerintem maradjunk annyiban, hogy ez pont nem egy olyan dolog, ami alapján meg lehetne ítélni másokat és anyagilag pénzt ide-oda tologatni.

2020. júl. 17. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:

#33


Na,igen.

Ha már igazságot keresünk,akkor miért van az,hogy egyes nők 58 évesen elmennek nyugdíjba,akik sosem végeztek fizikai munkát,még fizikai munkát végző férfiak 65 évesen mehetnek el nyugdíjba.

És ezek a férfiak nagy része nem volt gyes-en a gyerekkel.


Ezért sem akar senki szakmunkásnak menni,mert egyértelműen nincs értékelve a társadalomban az,aki valóban hasznos munkát végez.


Az,hogy valaki gyereket csinál még nem feltétlen hasznos.

Baromira nem mindegy hogyan nevelik fel a gyereket.

Vannak,akiknek az a gyereknevelés,hogy adnak neki enni.

Rengeteg mérgező szülő van,aki meg még tönkre is veri a gyereke életét.

Meg lehet nézni milyen a mentális egészség Magyarországon.

Rengeteg az alkoholista,öngyilkosságban Európában dobogósak vagyunk.


Szóval inkább a minőségre kellene menni,és nem a mennyiségre gyerekvállalás terén is.

2020. júl. 17. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 Dudok Andrásné ***** válasza:
54%
No elmondanám hogy nekem 4 felnött gyerekem van már és anno a családi potlék nekem gyerekenként 100. ft al volt több egyedülállo anyaként,mint akik 2 en nevelték.Söt gyerektartást sem kaptam,mert nem volt pénzem ügyvédre és segitségem sem volt.Szóval egyedül munka mellett jártam még el takaritani,vasalni.Mind tanitattam,mindnek jogsija van és mér mind dolgozik.És 7 éve nyugdijas és dolgozom ,hogy ne kelljen nekik eltartani,hisz most 51 éves munkaviszonyom van és 77.000 a nyugdijam.Söt az állam.nem hogy segitett,ha nem elvett 2.5 évet igy a.nök 40 el el sem mehetem,hiába volt 41 éves szolgálati időm.Szóval most ki sit jobb a helyzet,de 20-3' évvel ezelött semmit sem kaptak a nagycsaládosok.Bizony a 4 gyerek, egy pár ház árába került,amiért éjjel nappal dolgozok ma is,hogy nekik tudjak adni!!!!
2020. júl. 19. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
Dudok Andrásné, ez tiszteletreméltó.
2020. júl. 19. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim válasza:
Mert a te dolgod, hogy gyereket akartál nem a "népé". Túl sok kedvezményt és támogatást kapnak így is, szemben azokkal akiknek nincs gyereke. Mégnagyobb igazságtalanság lenne azokkal szemben, akik akartak de nem tudtak összehozni egyet sem.
2020. júl. 22. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
9%

"Mert a te dolgod, hogy gyereket akartál nem a "népé"."+

A te dolgod, hogy gyereket szülsz/nemzel, felnőttként viszont belőle lesz adófizető állampolgár, aki többek között a te nyugdíjadat is állni fogja. (Már ha lesz elég dolgozó ember, ami azon múlik, hányan érzik "dolguknak", hogy gyereket szüljenek.)


"Mégnagyobb igazságtalanság lenne azokkal szemben, akik akartak de nem tudtak összehozni egyet sem."

Örökbe is lehet fogadni.

2020. júl. 23. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
Mi tudatosan nem akarunk gyereket a férjemmel, én az öngondoskodás útján fogunk menni, mert nagy nyugdíjra nem fogunk számítani ebben az országban (ha itt maradunk egyáltalán). Persze ennek ellenére tőlem is vonják a nyugdíjjárulékot, de nekem már nem fog járni. Én azt gondolom, hogy aki gyereket vállal, az rengeteg idő, pénz, energia, így ésszerű határokon belül igazságos a nekik járó kedvezmény/támogatás. Ha én idős leszek, a mai gyerekek közül fognak kikerülni azok az orvosok, ápolók,szakemberek stb. akire nekem is szükségem lesz. Teljes igazság nincs, valaki mindig a rövidebbet húzza. Én azt tartanám igazságosnak, ha most eldönthetném, hogy akarok-e nyugdíjjárulékot fizetni. Én nem fizetném, cserébe 0 Ft nyugdíjat várok az államtól, amit pedig nem fizetek be, az menne az öngondoskodó kasszámba, és magam állnám az öregkorom költségeit, cserébe azért, hogy nem vállaltam gyereket a társadalomnak. Kár, hogy ez nem lehetséges.
2020. okt. 10. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!