Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Munkahelyen milyen alapon...

Munkahelyen milyen alapon jelentheti ki bárki, hogy ő nem hajlandó részt venni egy mindenkit érintő nemszeretem feladatból?

Figyelt kérdés

Kötelező a beléptetéskor a lázmérés. Mivel erre külön ember nincs így azt találták ki, hogy a sima dolgozók csinálják forgórendszerben. Egyik nap egyik másik nap másik. Arra a fél órára kivonjék őket a szokásos munkájukból.

És van 1 db ember, aki kijelentette hogy ő NEM HAJLANDÓ ezt a feladatot végezni.

Nem értem: egy munkahelyen értelmezhető az hogy egy főnöki utasításra azt mondom, nem vagyok hajlandó végezni?

Ennek nem úgy kéne működnie, hogy a főnök azt mondja ezt csinálod, akkor ezt csinálod, vagy ha nem akkor csomagolja és húzz a gyászba ki vagy rúgva?


Mert az az indok hogy nincs benne a munkaköri leírásában a beléptetés az nem indok. Egyikünknek sincs benne.


2020. okt. 1. 10:39
1 2 3
 1/27 A kérdező kommentje:
Az meg hogy esetleg fér a fertőződéstől: hát és mi többiek ne féljünk? Csak neki szabad félnie?
2020. okt. 1. 10:45
 2/27 anonim ***** válasza:
44%
Neki van igaza. Nem tartozik a munkakörébe. Egyébként első dolgom lenne dobbantani egy ilyen primitív cégtől, ahol még arra sem telik, hogy legyen erre kijelölt ember.
2020. okt. 1. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
53%
Attól hogy ti meghunyászkodó nyulak vagytok, nem mindenkivel lehet bármit megcsinálni
2020. okt. 1. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
17%
Én 37,2 hömérséklettel mentem be a munkahelyre, azt mondták lázas vagyok és menjek haza. Leköhögtem a főnököt aztán hazamentem. Ha lenne vírus, szerintetek ez lenne ami most van? Csupán arra megy ki a játék, hogy maszkkal arctalan senkik legyünk és távolodjunk el egymástól.
2020. okt. 1. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
45%

"Attól hogy ti meghunyászkodó nyulak vagytok, nem mindenkivel lehet bármit megcsinálni"



Normális helyen egy ilyen ember vehetné is a kalapját.

Mi az hogy a főnök utasít ő meg nem hajlandó? Nálunk kb 10 perc múlva utcán lenne.

De ha jól sejtem ezt a szitut is meg lehetne oldani, odavinnének neki egy felmondást megírva és választhatna: vagy a papír vagy csinálja amit mondanak. Mibe hogy csinálná.

2020. okt. 1. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
62%

Ha a főnök azt mondja a takarítónak, hogy legyen szíves mossa már fel az ebédlőt, akkor a takarító megcsinálja, hiszen ezért kapja a fizetését ez van a munkakörébe leírva.

Ha valamelyik másik beosztottjának mondja, hogy mossa már fel, jogosan tagadja meg, hiszen ő nem ezért kapja a fizetését, nem erre az állásra szerződött. Pl ha neked azt mondja, hogy pucold már ki a wc-t akkor pattansz, mert a főnök mondta??

Én is megmondanám, hogy nem vagyok hajlandó méricskélni, főleg ha amúgy nyakig vagyok a munkában és az a fél óra kiesés sokat számít. Mert utána nem hivatkozhatok majd a főnöknél arra, hogy hát... Lázat kellett mérnem és azért nem tartom a határidőt.

2020. okt. 1. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
41%

"Nem tartozik a munkakörébe."


a munkaköri leírások úgy szoktak kinézni, hogy ez, meg az, meg amaz, meg emez, meg még az, amit a főnök mond.

javasolnám előbb átolvasni és csak utána hepciáskodni, mert ráfaragsz...

2020. okt. 1. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
68%

"Normális helyen egy ilyen ember vehetné is a kalapját."


Venném is. Normális helyen megvan erre a külön ember, nem másokat köteleznek rá.

2020. okt. 1. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
9%

"Venném is."


Normális helyen nem lenne időd venni mert előbb b***nának ki.

Hát milyen trágya hely az ahol a főnök utasítására azt mondja valaki hogy nem, és még állásban van?

2020. okt. 1. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%

Az ő dolga, ismeri a jogait* és a kockázatokat**.


*Munka tv.

1. §

(3) A munkavállalót csak olyan munkára lehet alkalmazni, amely testi alkatára, fejlettségére, egészségi állapotára tekintettel rá hátrányos következményekkel nem járhat. A munkáltató a munkavállaló egészségi állapotának változására tekintettel köteles a munkafeltételeket, a munkaidő-beosztást - a 6. §-ban foglaltak figyelembevételével - megfelelően módosítani.

forrás: [link]


**"TÁVOLSÁGTARTÁS: Amennyiben meg akarunk másokat és magunkat védeni a fertőzéstől, a

legfontosabb szabály a másfél méteres távolság betartása a többi embertől. Ez azt jelenti, hogy

egy képzeletbeli másfél méter sugarú kör közepén álljunk és igyekezzünk senkit sem

beengedni a körbe. Amennyiben valaki belép, menjünk arrébb."

[link]


(Tavasszal még a 65 évnél idősebb orvosokat nem is engedték rendelni.)

2020. okt. 1. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!