Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Munkahelyen milyen alapon...

Munkahelyen milyen alapon jelentheti ki bárki, hogy ő nem hajlandó részt venni egy mindenkit érintő nemszeretem feladatból?

Figyelt kérdés

Kötelező a beléptetéskor a lázmérés. Mivel erre külön ember nincs így azt találták ki, hogy a sima dolgozók csinálják forgórendszerben. Egyik nap egyik másik nap másik. Arra a fél órára kivonjék őket a szokásos munkájukból.

És van 1 db ember, aki kijelentette hogy ő NEM HAJLANDÓ ezt a feladatot végezni.

Nem értem: egy munkahelyen értelmezhető az hogy egy főnöki utasításra azt mondom, nem vagyok hajlandó végezni?

Ennek nem úgy kéne működnie, hogy a főnök azt mondja ezt csinálod, akkor ezt csinálod, vagy ha nem akkor csomagolja és húzz a gyászba ki vagy rúgva?


Mert az az indok hogy nincs benne a munkaköri leírásában a beléptetés az nem indok. Egyikünknek sincs benne.


2020. okt. 1. 10:39
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
28%

fú, remélem holnap a ti rokonotoknak fog 40 fokra felmenni a láza egy óra alatt :D

kérdező, én biztosan kirúgnám, mert most már a munkaköre része, hisz szabály lett

2020. okt. 1. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
20%

Alapvetően igaza van a munkatársnak, nem az ő dolga, de ha egy társaságban 1 ember kivonja magát a kollektív vállalás alól, akkor az emberileg/erkölcsileg nem etikus. Ez a fél óra lázmérőzés nagyjából azzal egyenértékű nálam, mint mikor én szépen elsétálok a mosdóval szembeni szekrényhez és kicserélem a szappant/törlőkendőt/wc papírt, mert pont kifogyott. Nem az én feladatom lenne, de se én, se mások nem zavartatják magukat, hogy valami folyamat töretlenségéhez hozzájáruljunk.


De lehetne még sorolni egy csomó apróságot is, amit megteszünk a munkahelyen, annak ellenére, hogy szigorúan nem ránk tartozna. Ennyiért mondjuk még nem rúgnám ki a dolgozót, de határozottan elkönyvelném magamba, hogy felesleges balhézó.

2020. okt. 1. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
11%

" Ennyiért mondjuk még nem rúgnám ki a dolgozót, de határozottan elkönyvelném magamba, hogy felesleges balhézó."


Én meg ha rajtam múlna és lenne a közösségben 1 ember, aki mindenki másnál különbnek hiszi magát és ezt még hangoztatja is, nos, gondoskodnék róla hogy már másnap reggel ne kelljen jönnie.

Bomlaszt. Senkinek se jó. 1 emberről van szó, nem áll le miatta a cég. Már másnap nem jönne az tuti ha én lennék a főnöke.

2020. okt. 1. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
13%
Lázmlréshez nem kell semmilyen képzettség. Odateszed a pofájára irányítva a lézert és megmutatja a hőfokot. Ha 37.8 vagy magasabb mehet betegállományba. Ezt a járványügyre tekintettel minden dolgozónak kötelessége elvégezni, ha a főnöke kiadja. ez közösügyünk!
2020. okt. 1. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
45%

Aki így gondolja, az jelentkezhet mind önkéntesnek.

Ami erről eszembe jut:

"Én, beteg ember, csupáncsak várok,

Vitézlő harcos nem lehetek.

De szíveteket megérdemeltem,

Veletek száguld, vív, ujjong a lelkem:

Véreim, magyar proletárok."


#10

2020. okt. 1. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy nem ő a hülye.


Nem tudom milyen cég ez, de mért tartozna a dolgozóknak a munkakörébe, hogy mások lázát méregessék? Mondjuk egy lakatosnak, egy autószerelőnek, egy könyvelőnek, vagy akár egy asztalosnak? Jó hogy fogat nem kell húzniuk, mert ott a joker kártya "+ amit a főnök mond" :)


Amennyiben a munkaadó ilyen protokollt akar vegyen fel egy portást, vagy egy biztonsági őrt.


Ha épp a legértelmesebb embert kirúgnák az se biztos, hogy olyan könnyen találnak helyette aki ugyanazt tudja és mi van, ha az új ember se akar lázat méregetni?

2020. okt. 1. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
100%

"Mert az az indok hogy nincs benne a munkaköri leírásában a beléptetés az nem indok. Egyikünknek sincs benne."


Egyszerű, titeket meg lehet majmolni, őt meg nem.

Ha te leszippantod a főnököt, az nem jelenti azt, hogy másnak is ennyire szervilis, szolgalelkű birgének kell lennie.

2020. okt. 1. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
0%

"Nem tudom milyen cég ez, de mért tartozna a dolgozóknak a munkakörébe, hogy mások lázát méregessék? "


Állj. Tisztázzuk. Nem a nyúl viszi a puskát. Normális helyen te befogod szépen a kis szádat és csinálod amit a főnök mond vagy mint egy darab szart vágnak ki.


Érdekes, október 1-től kötelező a lázmérés a sulikban, és a tanároknak ez hol van a munkakörijében? Hogy napi 200 diákot le kell mérni?

Mégis csinálják.

2020. okt. 1. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
100%

19: kussolj már be sötét paraszt.

Csicskulhatsz ha kedved tartja, szophatod a bránert, de más, nálad okosabb ezt nem köteles megtenni.


A főnök meg addig rugdalja ki az embereit, amíg jól meg nem szivatják, mint a balatoni étterem dolgozói a tulajt, aki egy reggel arra ért be, hogy minden embere otthagyta és ha pénzt akart keresni, akor állhatott be krumplit pucolni, meg mosogatni a büdös g_e_ci_láda.

2020. okt. 1. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
0%

" mint a balatoni étterem dolgozói "


De ez nem egy balatoni étterem.... ez egy olyan hely hogy ma elküldenek holnapra 10 ugyanolyat mint te állít be a helyedre az utcáról.Főleg mostanság, amikor 1 álláshirdetésre (irodai pozi) 600 (HATSZÁZ) pályázat jött.

Ezzel az 1 csókával is mit szarakodik? Vágja ki munkáltatói utasítás megtagadásáért fegyelmivel hirdetés fel, és 1 nap múlva 20 ember lesz a helyére.

2020. okt. 1. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!