Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Munkahelyen milyen alapon...

Munkahelyen milyen alapon jelentheti ki bárki, hogy ő nem hajlandó részt venni egy mindenkit érintő nemszeretem feladatból?

Figyelt kérdés

Kötelező a beléptetéskor a lázmérés. Mivel erre külön ember nincs így azt találták ki, hogy a sima dolgozók csinálják forgórendszerben. Egyik nap egyik másik nap másik. Arra a fél órára kivonjék őket a szokásos munkájukból.

És van 1 db ember, aki kijelentette hogy ő NEM HAJLANDÓ ezt a feladatot végezni.

Nem értem: egy munkahelyen értelmezhető az hogy egy főnöki utasításra azt mondom, nem vagyok hajlandó végezni?

Ennek nem úgy kéne működnie, hogy a főnök azt mondja ezt csinálod, akkor ezt csinálod, vagy ha nem akkor csomagolja és húzz a gyászba ki vagy rúgva?


Mert az az indok hogy nincs benne a munkaköri leírásában a beléptetés az nem indok. Egyikünknek sincs benne.


2020. okt. 1. 10:39
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:

"De ez nem egy balatoni étterem.... ez egy olyan hely hogy ma elküldenek holnapra 10 ugyanolyat mint te állít be a helyedre az utcáról."


A jog mindenütt jog, ha balatoni étterem, ha egy szaros kis Bt.


"Ezzel az 1 csókával is mit szarakodik? Vágja ki munkáltatói utasítás megtagadásáért fegyelmivel hirdetés fel,"


Aztán az emberke beperli, a munkáltató meg szopik egy egészségeset és fizet mint a bankautomata.

2020. okt. 1. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
0%
Ja persze. Beperli hagyjuk már a szart. Egy jó főnök ha akar ezer olyan okot talál ami elég a kirúgásra. Ha kell, elrejt egy laptopot a fiókjában, odahív két biztonsági őrt, és felveszik a "lopás" jegyzőkönyvet. Aztán bizonyítsa aki tudja az ellenkezőjét.
2020. okt. 1. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
0%

Most nehogy már azt hozzuk ki hogy aki egy közösségben szembe megy mindenkivel, az a jó és z összes többi a hülye? Megyek az autópályán mindenki szembe jön velem, nem lehet egész véletlenül hogy én vagyok az állat és nem a többiek? Egész véletlenül?

(nem, persze hogy nem, ugye.... naná hogy nem)

2020. okt. 1. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:

"Aztán bizonyítsa aki tudja az ellenkezőjét."


Sötét maki, a bizonyítás azok terhe, akik vádolnak.

Mit keresel te itt, a jogi topikok között, ha ilyen buta surmó vagy?

2020. okt. 1. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
0%

erre vesztegessél már néhány szót:

Megyek az autópályán mindenki szembe jön velem, nem lehet egész véletlenül hogy én vagyok az állat és nem a többiek? Egész véletlenül?


Hm?

2020. okt. 1. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
100%

#18


"Állj. Tisztázzuk. Nem a nyúl viszi a puskát. Normális helyen te befogod szépen a kis szádat és csinálod amit a főnök mond vagy mint egy darab szart vágnak ki."


Ezek az idők már elmúltak.


Maradjunk annyiban, hogy attól függ mennyire vagy nélkülözhetetlen. Megnézem mikor vágnak ki egy kiváló CNC forgácsolót, egy autószerelőt, egy gázszerelőt, vagy akár egy ácsot mert nem akar lázat méregetni. Utána megnézem mikor találnak helyette. :))) Megnézem, hogy nagy mellénnyel kivágják a szakácsot, mert nem akar lázat mérni, másnap meg bezár az egész étterem mert nincs aki vigye a konyhát.


Na meg nem is túl költséghatékony, hogy képzett emberek ezzel töltsék a munkaidejüket amit egy biztonsági őr is meg tud csinálni akinek a bére az övék negyede.


Persze, ha nulla a teljesítményed, semmit nem ér a munkát, könnyen pótolható vagy akkor igen, csináld amit mondanak bármi is legyen az.

2020. okt. 2. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

#18

Nekünk koliban és az egyetemen is van lázmérés. Nem a professzor áll oda lázat méricskélni, vagy a koli igazgató, esetleg a büfés és nem is a TO. Tudod ki méri a lázat?? A bizti őr vagy a portás. Hozzájuk fűződik a biztonság és a beléptetés, az ő munkakörükhöz áll legközelebb. Nem pedig Dr. Xy fog oda állni, hogy mérjen már lázat annak aki belép. Nekik drága az idejük. A biztiőr meg kb csak létezik egész nap, neki még jó is hogy van valami kicsi dolga, tud kihez szólni és nem haldoklik az unalomtól.

2020. okt. 2. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!