Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ez nemi erőszaknak számít?

Ez nemi erőszaknak számít?

Figyelt kérdés
A volt barátom mindig kérlelt, hogy csináljuk egy kicsit gumi nélkül. Ekkor még nem szedtem semmiféle hormonális fogamzásgátlót és paráztam a terhességtől, így nem engedtem meg neki. Egyszer, egy buli után, mikor eléggé be volt rúgva, szintén megkérdezte, én mondtam neki, hogy nem szeretném, ekkor rámmászott és belémhatolt. Kiabáltam alatta és próbáltam leszedni, de esélyem sem volt ellene, kb. egy-két percig tartott, mire leszállt rólam. Ezután közvetlenük szakítottam is vele, ez pár éve történt, viszont a napokban valamiért elgondolkodtam, hogy ez akár tekinthető nemi erőszaknak is? A másik kérdésem pedig az lenne, ogy sok nő találkozott már rákényszerítéssel vagy lelki zsarnoksággal a párja részéről a szex terén?

2021. jan. 25. 15:50
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

"Szóval, ez is nemi erőszak volt, csak éppen nem az a betonkemény."


Én is eléggé egyenjogúságpárti vagyok férfi létemre, de szerintem annál betonkeményebb nincs, mint amikor olyasvalaki él vissza a testeddel, aki elvileg szeret. Ez csak az erkölcsi megítélése az esetnek.

Jogilag nyilvánvaló nemi erőszak, amit a részegség nem ment fel szintén nem csak erkölcsileg, de jogilag sem.

2021. jan. 25. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
9%

11: Most erre mit mondjak? Hogy nem túl régen a jogban nem létezett olyan, hogy erőszakos közösülés, ha a két fél /tettes és áldozat/ házastársi közösségben élt?

Mondjam azt, hogy olykor éppen a meghittebb viszony teremt jogalapot efféle cselekedetre?

Mondjam azt, hogy velem is előfordult, hogy egykori barátnőm néha totál kiütötte magát, bealudt én pedig úgy szexeltem vele?

Jogilag ez is erőszak, hiszen akaratnyilvánításra képtelen állapotban volt.

Az alkoholos befolyásoltság is vita tárgya lehetne, mert más az írott jog és más a mindennapi élet, a szokásjog, szóval, más az általános erkölcsi megitélése az effélének.

2021. jan. 25. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
A nem , az részegen is nem.
2021. jan. 25. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

12-es kommentelő, remélem, hogy ezt csak rossz viccek szántad.


A többieknek pedig köszönöm a válaszait, sokat segítenek!

2021. jan. 25. 20:07
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
Enyhén szolva az.
2021. jan. 25. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
12%
15: Nem egészen, ugyanis gyakran hallani ilyet. Hogy évekkel később a nő kitalálja, hogy a fickó igazából megerőszakolta. És ha más nem, akkor majd azért fizet, hogy ne jelentse fel. Ezt valahogy úgy hívják, hogy Metoo-mozgalommal való visszaélés.
2021. jan. 25. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
17-es. Nincs bennem bosszúvágy, csak fájdalom, de köszi a jóindulatú feltételezést.
2021. jan. 25. 20:40
 18/21 anonim ***** válasza:
92%

"A másik kérdésem pedig az lenne, ogy sok nő találkozott már rákényszerítéssel vagy lelki zsarnoksággal a párja részéről a szex terén?"


Nem vagy unikum, ebben biztos lehetsz.

Nekem elég sok barátnőm elmondta ezzel kapcsolatos tapasztalatait.

Megdöbbentő volt a szám is, hogy közülük alig akadt kivétel, akivel ne esett volna meg legalább az erőszak kisérlete, de legtöbbüknél ennél jóval több, ráadásul idegen részéről, kapcsolaton kívül. Akadt olyan is, akit nem egy esetben megerőszakoltak.

Sajnos a nők nagyon kiszolgáltatottak ilyen téren.

2021. jan. 25. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
78%
Empátia hiányos seggfejeket ignorálni kell. Ne törődj ezekkel a barmokkal kérdező. A válaszadók többsége emberből van, csak 1 féreg is tudott regisztrálni.
2021. jan. 25. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
23%
20: Már ne haragudj, de az felettébb gyanús, hogy csak évekkel később kezd el gondolkodni a dolgon. Akkor miért nem lépett valamit?
2021. jan. 25. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!