Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit lehet tenni, ha valaki...

Mit lehet tenni, ha valaki akaratán kívül aláír valamit?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy nagybátyám céges papírokat kellett jóváhagyjon. A titkárnője vitte el neki a papírokat, és mondta, hogy mik azok (szállítási engedélyek, könyvelés, illetve egy meghatalmazás, hogy ameddig beteg, addig a könyvelő járhat el helyette a hivatalos ügyekben).

Igen, csak mint kiderült a papírok közé be volt csúsztatva egy szerződés, miszerint adás-vételi szerződéssel eladja a jelenlegi házát a volt feleségének.


Ez csak most derült ki és az öreget persze ez megviselte. Mit lehet tenni, ha így átverték?



2021. febr. 6. 11:49
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%

kiegészítve a fentit, ingatlan adás-vételhez ügyvédi ellenjegyzés kell, szárazbélyegző, stb, az ügyvéd előtt kell aláírni, aki ellenőrzi a személyazonosságot, stb

szóval nem rossz a sztori csak nem életszerű sajnos, ilyet olyan talál ki aki életében nem adott-vett ingatlant

2021. febr. 6. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:

Én életemben nem adtam-vettem, de nem is találtam ki. Elvileg minden el van intézve, jogszerű. De ha úgy van, ahogy mondod, utána nézek, hogy teljesültek e ezek a feltételek.

Amúgy az eset Bukarestben történt, nem tudom ha ott is így van az ingatlaneladás menete.

2021. febr. 6. 14:37
 13/26 anonim ***** válasza:
Beszéljen a nagybátyád egy ügyvéddel és kérjen tőle tanácsot. A titkárnőt meg küldje el.
2021. febr. 6. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
100%
ha Bukarestben történt az eset akkor miért nem román fórumon kérsz tanácsot, mi honnan tudjuk hogy ott mi a törvény, mit lehet tenni? nem is értem...
2021. febr. 6. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
100%
Ez így már veszett fejsze.
2021. febr. 6. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:
A cég ügyvédje azt mondta, hogy ha beszámíthatatlan nak nyilvánítják, elbúcsúzhat a cégétől. Ha azt nyilatkozta, hogy nem tudta, mit ír alá, akkor szintén ő a hibás és az ő felelőtlensegéből vesztett. És mivel a felesége azonnal utalta is a pénzt, a feltételek is teljesítve vannak, úgyhogy semmi akadálya, hogy átvegye a házat
2021. febr. 7. 18:51
 17/26 anonim ***** válasza:
100%
Mélyen a piaci ár alatt adta el, szerintem erre hivatkozva simán megtámadható a szerződés.
2021. febr. 7. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
100%
A nagybátyád tegyen feljelentést a titkárnő ellen csalásért, mert ő juttatta el hozzá a papírt.
2021. febr. 7. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:

18

És mivel bizonyítaná, hogy nem tudott a dologról? Vagy milyen érdeke lenne hogy börtönbe juttassa a nőt? A házat azzal nem szerzi vissza...

2021. febr. 7. 20:12
 20/26 anonim ***** válasza:
100%

Ha átutalta, akkor tudta, hogy mit ír alá.

Ez egy kamumese.

2021. febr. 8. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!