Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit lehet tenni, ha valaki...

Mit lehet tenni, ha valaki akaratán kívül aláír valamit?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy nagybátyám céges papírokat kellett jóváhagyjon. A titkárnője vitte el neki a papírokat, és mondta, hogy mik azok (szállítási engedélyek, könyvelés, illetve egy meghatalmazás, hogy ameddig beteg, addig a könyvelő járhat el helyette a hivatalos ügyekben).

Igen, csak mint kiderült a papírok közé be volt csúsztatva egy szerződés, miszerint adás-vételi szerződéssel eladja a jelenlegi házát a volt feleségének.


Ez csak most derült ki és az öreget persze ez megviselte. Mit lehet tenni, ha így átverték?



2021. febr. 6. 11:49
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
100%

Ha kamumesékkel akarod az olvasókat tesztelni, akkor előbb tájékozódj.

Nem hatalmazhat meg cégvezető titkárnőt, hogy a cégvezetői feladatokat ellássa. Arra vagy a cégvezető helyettes és/vagy bejegyzett ügyvezető.


A céges ügyek kezelése nem olyan, mint amikor apád helyett meghatalmazással átveszed az ajánlott postai küldeményt.

A szerződések meg több oldalasak, és rendszerint minden oldalát alá kell írni.


Tanulj, olvass inkább, mint hogy hülyeségekről nyitsz témát.

2021. febr. 8. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 A kérdező kommentje:

21

Kedves, a feleség utalt át. Vagy szerinted az utal pénzt aki a telket adja? És nem, az öreg nem tudta mit ír alá

2021. febr. 8. 06:54
 23/26 A kérdező kommentje:

21

Nálunk lehetséges. Nem a cég igazgatásával bízta meg a könyvelőt, hanem a papírmunka elvégzésével és a szerződések kérdésében döntési jogot adott neki. És igen, minden oldalát aláírta a szerződésnek. Mert nem olvasta el.

De mint mondtam nem ez a lényeg és nem a román jogot kell itt boncolgatni.


Nem nyitok témát hülyeségekről, hanem a problémánkról. Ha nem tetszik, el lehet menni.

2021. febr. 8. 06:58
 24/26 anonim ***** válasza:
100%

Ingatlan adás-vételnél kötelező az ügyvédi vagy közjegyzői ellenjegyzés. Én hiába kötök veled szerződést, hogy eladtad nekem az ingatlanod, a földhivatalban kinevetnek.

A másik, hogy túl (gyanúsan) alacsony az ellenérték, lehet beszélni színlelt adás-vételiről.

Magyarországon legalábbis így megy, kétlem, hogy külföldön ettől eltérne.

2021. febr. 14. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
100%

Ja, és egy cég ügyeit érintő kérdésekben nem lehet felhatalmazbi egy titárnőt, ahogy írták előttem.

Én is meghatalmazottja vagyok cégnek, magánszemélynek ilyen-olysn ügyekben, de pl most egy családtagomnak (akinek az ügyeit rendszerint én intézem) ügyvédet kellett megbíznia, mert csak jogi képviselet járhat el az adott ügyben.

2021. febr. 14. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 A kérdező kommentje:

Jogilag minden legális volt látszólag. Az alacsony árra azt mondják, ennyit szabott meg az eladó. Miután aláírta a papírt, visszavonni nem tud semmit.


Beszéltünk pár ügyvéddel, mindegyik azt mondja, hogy egyetlen megoldás lenne ha beszámíthatatlan á nyilvánítják, de az nem lenne előnyös sem a cégnek, sem neki, sem a családnak.

2021. febr. 14. 22:37
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!