Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért csak az állatok, kutyák...

Miért csak az állatok, kutyák jogaiért harcolnak olyan elszántan a tömegek, amíg az felelőtlen, emberi életeket veszélybe sodró állattartók szinte mindig elkerülik a felelősségre vonást?

Figyelt kérdés

[link]


Ezért a kislányért és sok száz embertársáért miért nem emelik fel az emberek a szavukat?


Az emberek élete nem fáj nekik csak a kutyák é?

Milyen magából kifordult világba élünk?



2021. febr. 15. 13:15
1 2 3
 21/29 A kérdező kommentje:
Hát az én adomból például inkább újítanak fel egy játszóteret, minthogy kutyafuttatót építsenek,meg a kutyaszar takarítását fizessék, mert ugye azt ott szokták hagyni elég nagy százalékban.
2021. febr. 15. 15:49
 22/29 anonim ***** válasza:

21. Ez nem így működik. Ennyi erővel a vallásosokra is vessünk ki külön adót, hogy a nem hívőknek ne kelljen hozzájárulniuk a templom felújításához. A biciklistákra is vessünk ki külön adót, mert XY nem akarja, hogy az adójából biciklutat csináljanak, ő úgysem biciklizik. De akkor, ha megemlített az én adómból miért mennyen a játszótéredre a pénz, hisz nincs is gyerekem? Egy csomó ember pénzéből megy olyanra, amit ők nem szeretnének, de te igen, mert a te pénzedből is megy olyanra, amit te nem szeretnél, csak ők. Ezt jelenti a közpénz.

Amúgy meg te kifogásolod az utcán a kutyákat, akkor neked is érdeked ezekbe befektetni.

Hihetetlen a magyarokban mennyire nincs benne a szerepvállalás.

2021. febr. 15. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 A kérdező kommentje:
Hihetetlen, hogy a magyar kutyatartókban mennyire nincs meg a felelősségvállalás, ők csak jogokat akarnak de a kötelezettségeket, felelősséget nem vállalják. Tisztelet a kivételnek. Az én gyerekem sem jár soha játszótérre, de a többi gyerektől nem sajnálom. Bármelyik gyerek előrébbvaló az én rangsoromban, mint egy kutya.
2021. febr. 16. 07:50
 24/29 anonim ***** válasza:

23. A közpénz felhasználását nem a te rangsorod dönti el, ezért közpénz. Itt magyarozol, de tökéletes példája vagy az önző magyar mentalitásnak. Megpróbálom mégegyszer, hátha másodszorra sikerül majd felfogni:


Sok olyanra megy más pénze, ami neked jó, de ő nekik nem fontos, ezért a te pénzed is megy olyanra, ami neked nem fontos, de nekik igen.


Jó, adóztassuk a kutyásokat, de akkor neked se járjon semmilyen önkormányzati szolgáltatás, csak ha külön adózol érte.

2021. febr. 16. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 A kérdező kommentje:
A kutyatartás színtiszta önzés, kizárólag az egyénnek jelent pozitívumot, össztársadalmi szinten csak negatív hatásai vannak, környezetszennyezés veszélyeztetné.
2021. febr. 17. 08:59
 26/29 anonim ***** válasza:

#25 Na most már nagyon gyanús, hogy direkt erőből gyártod a minél nagyobb baromságot, hogy trollkodj.

Ezzel kezelve a mondataidat, hogy alapvetően tisztában vagyok azzal, hogy ennyire még te sem lehetsz hülye, de csináljunk úgy mintha komolyan gondoltad volna, hátha valaki ezt elhiszi.

A Föld, mint bolygó nem az ember kizárólagos élőhelye. Emberből úgy cirka 8 milliárd darab él ezen a bolygón, mellé tehetnénk bármelyik állatot, legyen az zebra vagy pingvin, netán a botsáska, nagyságrendnyi különbség van abban hogy állatokból mennyi él ugyanezen a bolygón. Ha ráadásul átgondolod azt a nem elhanyagolható tényt, hogy míg az ember csak 1 a sok százezernyi állatféle közül, máris belátható, hogy az emberek elhanyagolható számban élnek a többi élőlényhez képest. Ha akarod kilóban is nézheted, úgy is. Ha holnap eltűnne az összes ember a bolygóról, a Föld élővilága észre sem venné.

Na, ennek az elhanyagolható mennyiségnek csak egy apró töredéke az aki kutyát tart. Kb. mint egy tó vizében egy belehullott pollen valamely virágról. Ennyit a környezetszennyezése mértékéről.

A kutyatartás pedig éppen hogy társadalmi érdek. Ugyanis az ember társas lény és a mai társadalmunk éppen az elidegenedésről szól, arról, hoyg szakítsák el egymástól még a családtagokat is, legyél szingli, válj el és ne is akarj házasodni, ne legyen gyereked. Az én-én-én korszaka. Ami mentálisan hatalmas károkat okoz és az önzést emeli piedesztálra. Akinek kutyája van annak legalább van társa, a családban van egy összekötő kapocs ami állandó figyelmet kíván és állandó, önzetlen szeretet ad viszont.

Minden hozzáértő tudja, hogy a mentális egészség a legfontosabb, a testi egészség kiindulópontja. Pontosan emiatt van akkora értéke a barátként, társként megjelenő állatoknak, konkrét terápiákat végeznek velük. Ajánlom figyelmedbe azt a tényt, hogy nem csak sérült gyerekeknél, kórházi betegeknél vagy idős, magányos embereknél használják terápiás céllal az állatokat, kutyát, macskát, nyulat, egyéb kisállatot - hanem még a börtönökben is, hogy épebb, egészségesebb, gyógyulni, élni akaró emberek kerüljenek ki onnan. Nézz már utána a valóságnak!

Megjegyzem, mielőtt belekezdesz, nekem nincs kutyám, se macskám, se más háziállatom, soha nem is akartam. De lehet hogy majd egyszer lesz.

2021. febr. 17. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:

25. Önzés? A futásnak sincs össztársadalmi értéke, mégis építenek futópályákat közpénzből. Még mindig nem érted. Nem a TE értékrended szerint döntenek, hanem a közösség megállapodása alapján.


Milyen környezetszennyező hatásról beszélsz? Semmilyen környezetszennyező hatása nincs a kutyatartásnak.

2021. febr. 17. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 kretens ***** válasza:
Egyszerű.Ha szabadon kószáló kutya emberekre támad azt ki kell iktatni.Például falun ez nem gond mert a vasvilla ellen nincs esélye a kutyának.Tudom mert megtörtént velem.Megkergetett egy kaukázusi juhászkutya de a kutya húzta a rövidebbet.Hazamentem a vasvilláért visszamentem a mezőre a kutya még mindig ott szaladgált a gazdája sehol és végeztem vele.Mielőtt bárki is megvádolna csak gondoljon arra ha gyerekek mentek volna arra mi történt volna velük ha rájuktámad egy több mint negyven kilós kutya?Vannak kutyák amik szeretnek kóborolni de a többsége szelid de amelyik nem azzal végezni kell mert ezzel tragédiát kerülünk el.
2021. febr. 28. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 kretens ***** válasza:
Még valami.Kőkemény szigorú ebtartás szabályok kellenének hogy egy ember ne lehessen veszélybe az ebtartók felelőtlensége miatt.Az emberek többsége nem Bruce Lee vagy Mohamed Ali hogy puszta kézzel is el tudjon bánni egy rátámadó kóbor kutyával.
2021. febr. 28. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!