Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Tévesen utaltak a számlámra...

Tévesen utaltak a számlámra 4000 forintot visszahívták a pénzt, de én meg nem vagyok hajlandó vissza adni a pénzt. Mi tegyek?

Figyelt kérdés
Azt mondta hogy ha nem utalom el, banki követelés kezelővel kereseti pert indít 4000 forint miatt. Jogilag mennyire foglalkoznak ennyi pénzzel az illetékesek?

#fizetés #utalás #bank #per #közjegyző #Nem áll módomba vissza adni
2021. febr. 15. 23:31
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/80 A kérdező kommentje:
Mindenki magából indul ki.....
2021. febr. 16. 11:35
 62/80 anonim ***** válasza:
70%

61. Hacsak nem éppen másból.


Most komolyan, csak azért nem utalod vissza, mert te majd megmutatod? Ki vagy TE, hogy másokat, idegeneket fegyelmezz? Ráadásul még meg is b@szhatnak érte rendesen, de ez sem érdekel, akkora az egód. Nem csak szánalmas vagy, hanem pluszba teljesen ostoba is.

2021. febr. 16. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/80 anonim ***** válasza:
83%

#62 Mint a viccben amikor a ló többször nekimegy a falnak.

Nem vak ez a ló, csak bátor!

:)

2021. febr. 16. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/80 A kérdező kommentje:

#62 Leírtam! Vicc hogy valaki 4000 forintért képes beperelni. Ha az illető elkezdi a pereskedést, számolhat arra hogy nem 4000 forintjába fog kerülni. Megérteném hogy ha 500 ezer ft miatt perelne, no de 4000 forint miatt? Hát ha neki van erre ideje és igénye, tegye. Szíve joga!


Az ego nem egyenlő az igazságérzettel. Azt gondolom hogy nem vagyok köteles vissza adni. Nem én hibáztam. Ha valaki elbakizta, ne várja hogy bárki is vissza fogja adni. Lehet jogilag nem engem illet a pénz, de én máshogy gondolkodom. Nem érdekel a jog, pláne nem az hogy mit, vagy hogy néznek rám. Nézhetnek az emberek ferde szemmel, attól még nem lesz rossz napom. Lehet lehordani csalónak meg mindennek elmondani, de attól még nem én leszek a legkevesebb. Más se adta volna le a pénzt.

2021. febr. 16. 12:36
 65/80 A kérdező kommentje:
Ja és még valami!Ha valaki 4000 forint miatt képes beperelni a másikat, az nem lehet szegény ember. Mert úgye a perköltséget jelen esetben neki kell fizetni. Ha megnyeri, akkor nekem kell majd. De mivel ő indít kereseti pert, neki kell fizetni előre a perköltséget, amit valjuk be nem kis tétel a 4000 forinthoz képest.
2021. febr. 16. 12:39
 66/80 anonim ***** válasza:
77%
Nem érdekel kérdező. Látszik hogy nem tudsz olvasni. Számlanyitásnál ki van ez közve a szerződésben.
2021. febr. 16. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/80 A kérdező kommentje:
#66 Miről beszélsz? Ird le helyesen, illetve fogalmazd meg érthetően hogy számlanyitásnál mivan kikötve?
2021. febr. 16. 12:42
 68/80 anonim ***** válasza:
84%

Kérdező, hiába pörögsz, már pont eléggé leégetted magad.

Értelmes ember már felismerte volna, hogy itt csak egyre jobban lejáratja magát ha folytatja - ezért abbahagyja idejében. Te nem tetted, ez is téged minősít.

De már unalmas.

Az a pénz nem a tied. A törvény szerint köteles vagy visszaadni akkor is ha valaki más tévedett. Vagy visszaadod magadtól szépszerével vagy visszaveszik tőled erővel. Mert a bankot kötelezi rá a törvény és nem válogathat hogy 4000Ft vagy 400 000Ft az ami tévesen lett oda utava - éppen így a törvényben sincsen ez megszabva.

de nem kell megtenned. Már többen elmondták neked hogy akkor mi lesz a következménye és ha te ezt vállalod, akkor tedd! Csak aztán meg ne írd ki a kérdést arról, hogy milyen kicsinyes dolog az, hogy neked 4000Ft miatt kell bíróságra járnod, vagy 50 ezret ügyvédre költened és még így is megbüntettek még ennél többre is!

2021. febr. 16. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/80 A kérdező kommentje:

Vállalom a következményeit!


Hidd el, ha biróságra kell majd mennem, menni fogok. Ez nem fog engem elbizonytalanítani. Nem loptam! Az hogy jogilag nem engem illet a pénz, kit érdekel? Más se adta volna oda!


Sőt ha az utcán találtam volna egy Aranyfülbevalót, azt se adtam volna le a policájnak. Lemerném fogadni, hogy más sem.


Itt nem egoról van szó.


Megtörtént eset; Ismerősöm elvesztette a pénztárcáját irattaival együtt. Elvittem neki, az se mondta bú vagy bá. Egy köszönömöt nem ejtett ki a száján. Ja és még valami; Megrágalmazott hogy kiloptam a tárcájából a 20.000 forintját. Hol ott benne se volt 20.000 forint. Vagy tényleg volt benne, csak már valaki ki lopta. De amikor megtaláltam akkor tényleg nem volt benne. Na akkor miről beszélünk?


1. Meg se köszönte!


2. Megrágalmazott.


Mi a tanulság? Ha találsz ilyent, vedd ki a pénzt (ha van) aztán vidd haza és b aszd a kályhába.

2021. febr. 16. 13:07
 70/80 A kérdező kommentje:
Dobd a kályhába, hagy hulljon a férgese*
2021. febr. 16. 13:08
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!