Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Lenne ennek valami jogi...

Lenne ennek valami jogi következménye? Kirúghatnának az iskolából?

Figyelt kérdés

A kérdésnek semmi valóságalapja nincs, csupán csak érdekel.


Tegyük fel, 18 éves gimnáziumos fiú vagyok, és vettem egy gázpisztolyt amire kiváltottam a viselési engedélyt is. Csak azért hordom magamnál, mert zűrös helyen lakok, de emiatt az iskolába is muszáj bevinnem jól elrejtve, ha azt akarom hogy nálam legyen mikor jövök otthonról vagy megyek haza.

Viszont az iskolában valami kötekedő gyerek betalál, aki elkezd piszkálódni, lökdösni, én pedig nem hagyom magam, visszaszólok neki, esetleg meg is lököm. Majd megfenyeget, hogy meg fog verni, én pedig elkezdek hátrálni, majd ő több figyelmeztetés ellenére is fenyegetően közeledik felém, én pedig az adrenalin miatt előveszem a gázpisztolyt és párszor biztonságos távolságból arcon lövöm paprika töltetű lövedékkel, ami egyből "harcképtelenné" teszi. Ez után a valóságban szerintetek mi történne közvetlenül az eset után? Rendőröket hívnának? Milyen jogi következményekkel járna, illetve az iskolából kirúgnának-e?

Csak mert így elképzelésre olyan ügynek hangzik, ami után egyből mindenféle oldalon olyan cikkek lennének, hogy "Lövöldözés volt az xy iskolában".


2021. márc. 24. 00:20
 1/7 anonim ***** válasza:
19%

Most komolyan, neked kérdezned kell hogy lenne-e jogi következménye annak, ha egy tiltott eszközt tartasz magadnál majd rálősz vele többször egy emberre?

A legkisebb következménye a kirúgás lenne. 12 éves kortól büntethető vagy ha súlyos, erőszakos cselekményről van szó.

2021. márc. 24. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
45%
#1 Miért? Jobb ha az ember hagyja magát szétveretni?
2021. márc. 24. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
64%

#2 A kérdés nem erről szólt.

Hiába van engedélye, iskolába nem vihet fegyvert. Gázpisztolyt sem.

Azzal pedig hiába érvelne, hogy "fenyegetően jött felé", mert ez nem jelenti azt hogy valóban bántalmazták volna, ahogyan sehogy nem fogja tudni bizonyítani, hogy egyenlő volt a mértéke az önvédelmének a fenyegetéssel.

Ezzel az erővel azt is mondhatná, hogy ha valaki megfenyegeti akkor joga van-e lelökni a lépcsőn.

2021. márc. 24. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
35%

#3 Végül is igaz.


Ilyenkor akinek van fsza az puszta kézzel megverekszik a becsületéért. Abból ritkán keletkezik súlyos sérülés.

2021. márc. 24. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
16%
Inkább a tanulással kéne foglalkoznod, nem azzal hogy gázpisztolyt hordasz az iskolába. Milyen baromság ez. Olyan felfegyverkezett garázdaság ez így hogy csak úgy zörög. Ha közvetlenül közelről arconlövöd az pedig egy súlyos testisértés kísérlete.
2021. márc. 24. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
Levike,viszakerültél a suliba?
2021. márc. 24. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Ha ilyen van, akkor a portán le kell tenni az eszközt, hogy amíg tanul a gyerek addig vigyázzanak rá.
ápr. 14. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!