Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha valaki a háztartásban...

Ha valaki a háztartásban igazoltan pozitív akkor mindenkinek kötelező otthon maradni?

Figyelt kérdés
Tegyük fel van egy család apuka csinál PCR tesztet . Másnap reggel kapja az emailt , hogy pozitív . ( tünete nincs ) Ilyenkor mi fog történni ? A család többi tagja nem mehet dolgozni? És ha valaki már elindult munkába hazakell jönnie? Ki hozza el a matricát és mikor? Kikre fog vonatkozni a karantén ? Lehet látogató? Csak azután kell otthon maradni miután a rendőr átjön és szól , hogy akkor karantén az apukának vagx az egész családnak?

2021. márc. 24. 20:58
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
77%
Igen.Karanténkötelezettség van.
2021. márc. 24. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
56%
Ahogy annyi mindenben, ebben is következetlenek. Van, ahol csak a "betegnek" kell otthon maradnia, és van, ahol az egész családnak. Mondjuk gyakran már ki sem járnak ellenőrizni, olyankor a gyakorlatban bárki mehet bárhova.
2021. márc. 24. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
41%

Otthon kell maradni,mert a vírus széthordása fenyeget,ha a karantént nem tartjuk be.


[link]

2021. márc. 24. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 A kérdező kommentje:
És ki fog szólni , hogy otthon kell maradni és mikor és azt is , hogy kinek?
2021. márc. 24. 21:13
 5/46 A kérdező kommentje:
Valakinek valamikor csak szólnia kellene nem? Én ha hajnalban megyek dolgozni engem ki fog értesíteni , hogy menjek haza ?
2021. márc. 24. 21:15
 6/46 anonim ***** válasza:
59%

Riadólánc alapján a családtagok egymást értesítik.

Mond az valamit hogy: Mobiltelefon!

2021. márc. 24. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
25%
Csak annak kell otthon maradni, aki koronás. És csak akkor vagy karanténban, ha kaptál róla értesítést.
2021. márc. 24. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 A kérdező kommentje:

Majd szájhagyomán utján terjed , hogy otthon kell maradni . Elég hihető.

Hogyan kap a koronás értesítést?


Itt ilyen kevesek lettek koronásak , hogy senki nem tudja elmondani , hogy zajlik ez az egész ?

2021. márc. 24. 21:24
 9/46 anonim ***** válasza:
42%

#4 "És ki fog szólni , hogy otthon kell maradni és mikor és azt is , hogy kinek?"

A háziorvosa a betegnek kellett hogy elmondja amikor a pozitív tesz kiderült, hogy ez karantént jelent a családnak, a pozitív eredménytől 10 napig tart és majd határozatot is küldenek róla.

A határozatra ne várj, mi az után egy hónappal kaptuk meg hogy lejárt a karanténunk és mér visszamentünk dolgozni! De ettől, hogy nem volt a kezünkben (email fiókunkban) a határozat, még simán megbüntettek volna ha elkapnak hogy nem tartjuk be.

2021. márc. 24. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 A kérdező kommentje:

De ha mindenkinek más a háziorvosa ? Nekem ki fog szólni ? Velem senki nem beszélt semmiről , nem tudok semmit . Valaki csak értesítene , hogy karanténban kéne lennem . Én nem mentem tesztelni tünetmentesen .

Szóval a háziorvosom felfog hívni ? Akkor is ha a pozitív embernek más a háziorvosa?

2021. márc. 24. 22:15
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!