Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit tudok kezdeni fél örökséggel?

Mit tudok kezdeni fél örökséggel?

Figyelt kérdés
Hagyatéki eljáráson örököltem egy ingatlan 50%-át, de mellette fizetendő hiteleket is. A házban a testvérem lakik már egy ideje, ő a másik 50%-os tulajdonos, de tervben van, hogy 5 éven belül eladja, akkor felezzük el az eladott ház árát. Mit tehetek, hogy semmilyen hátrányom ne lehessen belőle, gondolok itt a rezsire, és a felújításokra amiket ő szeretne, illetve, hogy tényleg így legyen? Mert akkor semmire sem megyek a tulajdonnal, ha 20 évig még benne lakik mégis, nekem meg csak a hitel fizetése jutott. Nagyon nem tudom hogy kell ezt csinálni. Segítsetek.

#örökség #fele tulajdon #örökölt hitel
2021. máj. 17. 14:05
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
A hitelen nem osztoztok? Az csak a te örökséged?
2021. máj. 17. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
De, a hiteleken is osztozunk, de az ingatlanban csak ő lakik. Ki kell fizetnem majdnem 2 milliót, még nem tudom hogyan állapodunk meg a bankokkal, vagy hogyan megy ez, de cserébe ő a házban lakik, én meg nem. Lényeg, hogy egy ideig a semmiért fizetek, míg el nem adjuk a házat.
2021. máj. 17. 14:13
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Feltétlenül fordulj ügyvédhez, mert ennek nem így kellene működnie.

Ha ti ketten fele-fele arányban vagytok örökösök, akkor mindenen osztozni kell.

2021. máj. 17. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Igen,mivel elismerted az adósságot az adósság fele a tied de mivel ő lakik ott övé a fenntartás .
2021. máj. 17. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm, mindenképpen beszélek egy ügyvéddel, és arra is gondoltam, hogy ami csak szóban hangzott el, hogy ki mit fizet, és mikor adja el, azt is leíratnám, és aláíratnám vele, hogy behajtható/követhető legyen. Elméletileg én is mehetek bármikor oda, de messze van tőlem, nem nagyon élnék vele, de a ház pár éven belüli eladása miatt nem szeretnék mindenről lemondani, ne semmizzenek ki. Nehéz ügy.
2021. máj. 17. 14:27
 6/22 anonim ***** válasza:
A rezsi teljes összege a testvéred kiadása. Ha közben javítana a ház állapotán, azaz növelné az értékét, akkor nem tudok tanácsot adni. Beszélj jogásszal.
2021. máj. 17. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
72%

Mindenkeppen menj el ügyvédhez.

A rezsit, a ház fenntartasi költsegeit neked is kell fizetni mert tulajdonos vagy. A tulajdon kötelez es kötelezettsegekkel jár.

Most kell eladni. Ha a másik fél lakni akarja fizessen ki.


Ne menj bele semmilyen kompromisszumba. Akarmilyen jó most a kapcsolatotok ez miatt el fog mergesedni.

Az esetek 87 %-ban ez így van.

2021. máj. 17. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

"Most kell eladni. Ha a másik fél lakni akarja fizessen ki."


ez a lényeg!

ha ott akar lakni akkor fizesse ki!

Nálunk is így volt. Én odaadtam a 2 millás bankbetétet, tesól meg nekem a ház ráeső felét és kész. enyém a ház, övő meg a pénz, meg van oldva.

2021. máj. 17. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

#7,

miért kellene a Kérdezőnek is fizetni a rezsit (villany, gáz, víz, szemételhordás stb.), ha nem ő fogyasztja, hanem csakis a testvére?

2021. máj. 17. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Amint tulajdonos lettél, máris jogodban áll pert indítani a testvéred ellen, "közös tulajdon megszüntetése" iránt. Senki nem kötelezhet téged arra, hogy a pénzedet egy olyan ingatlanban tartsd, amiben nem akarod.

Ha tényleg bepereled, akkor a bíróság megkérdezi, hogy hajlandó-e valamelyiktek megvásárolni a másiktól a részét. Ha igen, akkor a testvérednek kötelező lesz tőled megvásárolni a részedet. (Ha te nem akarod az övét.) Vagy ha nem tud fizetni, akkor kötelezi a bíróság, hogy most adjátok el a házat, és felezzetek. Vagy így, vagy úgy, pénzhez jutsz, és ebből kifizeted az adósságot. Vagy a testvéred átvállalja tőled, fedezetként használva a házat, ha megvette a részedet.

Na mármost, ha nem akarsz vele nagyon összeveszni, meg nincs szükséged azonnal a pénzre, akkor megmondhatod, hogy amennyiben átvállalja a rád eső tartozást is, akkor felőled ott lakhat még 5 évig. Esetleg még többlethasználati díjat is kérhetsz tőle, annak fejében, hogy használja a neveden lévő fél házat.

Ha nem tudsz vele megegyezni ezek egyikében sem, akkor fordulj ügyvédhez. Ő is ugyanezeket fogja neki elmondani, meg a testvérednek is, de egy ügyvédnek jobban hisznek az emberek, egy ügyvédi levél csodákra képes. Saját tapasztalat.

2021. máj. 17. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!