Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit tudok kezdeni fél örökséggel?

Mit tudok kezdeni fél örökséggel?

Figyelt kérdés
Hagyatéki eljáráson örököltem egy ingatlan 50%-át, de mellette fizetendő hiteleket is. A házban a testvérem lakik már egy ideje, ő a másik 50%-os tulajdonos, de tervben van, hogy 5 éven belül eladja, akkor felezzük el az eladott ház árát. Mit tehetek, hogy semmilyen hátrányom ne lehessen belőle, gondolok itt a rezsire, és a felújításokra amiket ő szeretne, illetve, hogy tényleg így legyen? Mert akkor semmire sem megyek a tulajdonnal, ha 20 évig még benne lakik mégis, nekem meg csak a hitel fizetése jutott. Nagyon nem tudom hogy kell ezt csinálni. Segítsetek.

#örökség #fele tulajdon #örökölt hitel
2021. máj. 17. 14:05
1 2 3
 21/22 A kérdező kommentje:
Most ott tartunk, hogy szerettem volna megegyezni, leírni a fontos dolgokat, felhívtam, és találkozni akartam vele emiatt, de azt mondta: minek?? Én: mert fontos, hogy ami szóban elhangzott, annak nyoma legyen, azt gondolod, hogy az úgy jól van, hogy tiéd a ház, mert nincs leírva, hogy mikor adnánk el, nekem meg csak tartozás jut, fizessem a fele hitelt? Erre azt mondta: örökölted! vigyorogva. Aztán nem is vette fel többet a telefont. Úgyhogy leírtam mindent, és elküldtem postán, amire ma jött meg a válasz, ügyvéd által, és egy nevetséges összeggel részletekben, ki akar semmizni. A becsértéket veszi alapul, pedig az nem a ház ára, nem is írom le mit gondolok róla. :(
2021. jún. 2. 16:53
 22/22 anonim ***** válasza:
Hát, akkor mindenképpen ügyvédhez kell fordulnod, hogy tényleg ki ne semmizzenek.
2021. jún. 3. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!