Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Végrendelet megtagadása...

Végrendelet megtagadása lehetséges, akkor mi értelme, ha semmibe veszik?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Van egy nem vérszerinti özvegy,aki a vérszerinti unokáktól el akarja venni az örökségüket. Megtámadta a végrendeletet amibe le van írva, hogy a ház fele-fele arányban osztodjon (feleség-unokák) között. Van ügyvéd, a törvény az özvegyet védi eddig úgy nézki.Találkozott már valaki hasonlóval?

2021. jún. 1. 06:55
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
80%

A kapzsiság nagy úr. Támadni mindent lehet, az még nem jelenti, hogy sikerre is viszi a dolgot.

Vannak ilyen olyan emberek, akiknek az utolsó kérés nem sokat ér. A nagyapám anno csak annyit szeretett volna, hogy olyan temetőbe temessék, ahol "hallhatja mindig a vonatfüttyöt". Ahol lakom, két ilyen is van, de azok drágák. A nagyanyám elvitette falura, oda temettette a saját anyja mellé, akit nagyapám szívből gyűlölt világ életében, a vonat meg még véletlenül se érinti a települést.

2021. jún. 1. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
77%
A törvény mennyiben védi az özvegyet? Én úgy tudom, hogy haszonélvezeti jogot kap, max. ennyiben.
2021. jún. 1. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
94%

Nem lenne baj, ha képes lennél értelesen fogalmazni, mert így nem lehet kideríteni, miröl is van konkrétan szó.

Mit értesz "nem vérszerinti" özvegy alatt?

Az özvegy nem szokott az örökhagyú vérrokona lenni!

Az sem világos, mi áll a végrendeletben, ami miatt az özvegy megtámadta azt. Ugyanis amit írtál, annak alapján a végrendelettel járna jobban.


Alapesetben, végrendelet nélkül, a férj gyerekei, illetve ha ök már nem élnek, az unokák ÉS az özvegy öröklik a vagyont 1-1-1 arányban, kivéve azt az ingatlant, amiben éltek, abból az özvegy nem örököl tulajdonrészt, viszont élete végéig tartó haszonélvezeti jogot kap rá.


Szóval nem tudom, mi lehet a végrendeletben, miért akarja az özvegy megtámadni azt, viszont az eddigiek alapján egyáltalán semmi olyanról sincs szó, hogy a "törvény az özvegyet védi"! A törvény azt védi, akinek jogilag igaza van!

2021. jún. 1. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
84%
1-es jujj a nagyapád története nagyon brutál... A kérdést én sem értem. Mi az a vérszerinti özvegy?
2021. jún. 1. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 Kései Sirató ***** válasza:
60%
Az unokák is fogadhatnak ügyvédet. A helyükben én ezt tenném.
2021. jún. 1. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 Kései Sirató ***** válasza:
80%

Végrendelet megtagadása? Ki akarja a végrendeletet megtagadni?

Olyan lehetőségek vannak, hogy az örökség visszautasítása, amit akkor szoktak tenni, amikor több a hitel, mint a vagyon.

Szóval az örökséget nem kötelező elfogadni, de ép eszű ember elfogadja, amennyiben az nem hitel.

2021. jún. 1. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim válasza:
58%
Szerintem ezt a nem vérszerinti özvegyet úgy érti, hogy az unokákhoz nincs köze vér szerint.
2021. jún. 1. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
51%
Ha megtàmadja se ér vele semmit. Mivel ha nem lenne vègrendelet, ő nem is lenne örökös, csak haszonèlvezeti jogot kapott volna. Örüljön, hogy kapott egy fél házat, és élhet benne. Tehát ha te az egyik unoka vagy, légy nyugodt, nem fog tudni elvenni semmit
2021. jún. 1. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
87%

A törvény védi rész arra utalhat, hogy az özvegynek volt benne pénze, amire igényt tarthat. Házassági vagyonközösség meg ilyenek, nem tudom pontosan. Ha így van, akkor egy része eleve jár neki, mármint élhet vele, hogy igényt tart rá, és azon felül a maradékra örökölhetnének az unokák.

Ha volt benne része, mármint amit együtt tettek hozzá együtt éltek ott stb, akkor arra a törvény lehetőséget ad, hogy éljen vele. Ha semmi köze nem volt az ingatlanhoz, nem éltek ott anno házasságban, nem együtt húzták fel, nem volt hozzá köze, akkor meg semmi köze hozzá, meg a végrendelethez sem. Szerintem.

2021. jún. 1. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 Kései Sirató ***** válasza:
Lehet, hogy közösen újították fel és az özvegynek sok pénze benne áll a házba, mondjuk ő fizette a tetőcserét és ezt számlákkal tudja igazolni, vagy egyéb bonyodalmak is adódhatnak.
2021. jún. 1. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!