Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szabad önvédelemre alkalmas...

Szabad önvédelemre alkalmas eszközökkel megvédenem magam,ha egy kéregető meghalt a kisjány típusú ember nem hagy békén?

Figyelt kérdés
pl gázspray
2021. jún. 1. 16:05
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
6. Viszont többszöri jelzésre sem megy el az aurámból például,akkor sem tehetek ilyet? Utána hívnám a rendőröket,de nyílván újságot olvas míg telefonálok...
2021. jún. 2. 11:00
 12/17 A kérdező kommentje:
Nekem már személy szerint az erős szemkontaktus,hangos beszéd közelről támadásnak minősül.
2021. jún. 2. 11:05
 13/17 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%

"Nekem már személy szerint az erős szemkontaktus,hangos beszéd közelről támadásnak minősül."


Akkor ugyanezekkel "támadj" vissza.

2021. jún. 3. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

#13 Sőt, csinálhatja durvábban is, mert még be is szólhat valami "velőset", mint "menj innen" vagy "hagyjál békén". :)

Van egy olyan népi megfigyelés, hogy ez be szokott válni.

2021. jún. 3. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

13. De én nem úgy akarok visszatámadni,hogy folytatódjon a duma hanem hogy vége legyen a lehető legkevesebb vérrel.

14. Hmm,megpróbálom ha lesz ilyen. Szokásos boltok előtt mindig ott vannak,kéregetnek stb.

Mikortól lehet használni önvédelemre eszközöket? Ha valaki nyiltan fenyegetőzik például és közelebb lép az már szerintem elég indok.

2021. jún. 3. 10:08
 16/17 Thunderfairy ***** válasza:
Akkor védekezhetsz ha megtámad. Például elkapja a grabancodat és nekivág a falnak, lekever egy fülest, stb.Mi az a kisjány? A kislány akart lenni? Na mindegy a kérdés szempontjából. Ha fizikailag rád támad akkor védekezhetsz az önvédelmi eszközöddel.
2021. jún. 3. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Kislány,csak régiesen. Gúnyosan írtam,hogy le lehessen következtetni hogy kamuzik.

Régen valahol olvastam,hogy már az is támadás ha hangosan beszél(kiabálás,de már az is elég ha nem torka szakadtából kiabál hanem jól megemeli a hangját) és közel jön.

2021. jún. 3. 19:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!