Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szerinted ez igazságtalanság...

Szerinted ez igazságtalanság a kormány reszerol ilyet támogatni?

Figyelt kérdés

Apai mamámnak van 3 gyereke. Édesapám, és 2 öccse..!

Mindhárman családos emberek.

Apukáméknak azaz nekünk van lakásunk, meg apa másik tesójanak is van lakása.

Apa legkisebb testvére pedig otthon maradt a szülőkkel. Mivel apának és másik tesojanak van lakása így a legkisebb tesója otthon maradt a nagymamáékkal megnősült van neki is csaladja….. a nagyiék be jelentették hogy mivel apának és masik tesojanak van háza a legkisebbnek nincs mert otthon maradt a legkisebbre hagyják minden vagyonukat. Így is lett de ezt apa meg a masik tesója nem bánta mivel jól elunk! Igy a legkisebb örökölt mindent! Papa meghalt 7 éve. Mama pedig most 1 hónapja 😢😢. A legkisebb gyerek aki velük lakott örökölt mindent! És aput meg a másik tesojat fel jelenetette bíróságon a legkisebb gyerek aki örökölt mindent hogy ő ápolta a nagyit fizessen neki apa meg a masik tesója (bezzeg ok semmit se örököltek) a bíróság apának meg másik tesojanak 2 millió forintot szabott meg!! Ezt nem ertem a kormány reszerol sem! Ha a legkisebb Tesojuk örökölt mindent mindent apának meg a masik tesojanak egy Garas se jart akkor hogyan engedi a kormány hogy az occsuk követelőzzon mivel ő örökölt mindent!! Olyan mintha az en apam meghalna es ram hagyta volna a lakását meg mindenét az húgom meg semmit se örökölt volna es en feljelentettem volna húgomat hogy fizessen nekem amiert apamat apoltam,, ez igazságtalanság a kormány hogy engedhet meg ilyet hogy aki örököl mindent hogy követelhet azoktól penzt aki nem örököl. Bocsanat a helyes irasert meg a fogalmazasert!


2021. jún. 12. 19:51
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
88%
Rendben, fizessen a két idősebb testvér, de akkor a fiatalabb adjon nekik az örökségből.
2021. jún. 12. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
De nem ad! És nem is fog! És a kormány még azt támogatja aki örökölt mindent. Ezt nem értem! Akire rá hagyta a vagyonát még az követelődzik olyantól aki nem kap semmit az örökségböl
2021. jún. 12. 20:06
 3/17 anonim válasza:
76%
Nem tudjátok megtámadni a végrendeletet? Vagy legalább a köteles részt kiharcolni? Ez így nem fair...
2021. jún. 12. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
85%
Semmit sem adnék ennek az öccsnek, görény. Jogerős az ítélet?
2021. jún. 12. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Mi köze egy családi örökösödési perpatvarhoz a kormánynak...?????
2021. jún. 12. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
88%
Ahh, leesett, valszeg nem volt itt már semmiféle öröklés, minden az öccs nevére került még a haláleset előtt. Attól még kötsög..
2021. jún. 12. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
90%
Egyébként az is lehet, hogy a két nagy kapott már jócskán támogatást a saját lakáshoz, a legkisebb pedig ilyenformán kapta meg a jussát. Ez esetben pedig jogos, hogy az ápolási költségeket harmadolni kell.
2021. jún. 12. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
88%

Mdenki részéről ott a szegénységi bizonyítvány..

A szülők részéről, hogy csak 1 gyermekükre gondoltak, függetlenül a körülményektől.

Édesapád és öccse részéről függetlenül kaptak e valamit vagy sem! Nekik nem voltak a szüleik? Nekik nem kellett volna kivenni a részüket az ápolásban?

A legkisebben meg azért mert ha rászórul azt normális családban meg lehet oldani bíróság nélkül is.

2021. jún. 12. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
A bírósági döntést meg lehet fellebbezni, ha nem jogerős. Ha volt végrendelet és az alapján örökölt mindent, akkor azt meg lehet támadni (ahogy írták). Ha minden veszett akkor izzadjátok ki a 2 misit és többet ne álljatok szóba a görénnyel. Hihetetlenül kicsinyes emberek képesek évtizedes családi botrányt keverni 2 misiért.
2021. jún. 12. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Mindent nem tudott örökölni a legkisebb, mert van köteles rész. Szerintem az ha a teljes ingatlant ő kapja meg az korrekt úgy, így ha nagyságrendileg a köteles rész mértékig kell fizetniük azzal nincs probléma.
2021. jún. 12. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!