Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit tegyek most?

Mit tegyek most?

Figyelt kérdés

Oké, szóval.

A napokba írtam ki egy kérdést, bepánikolva, át nem gondolva, hogy haza küldtek stb.. nem sokan látták, ezért leírom a sztorit újra és kicsit máshogy megfogalmazva a mit tegyek most kérdést.

Szóval haza küldtek tegnap, a hatalmas nagy melegbe a párom és a szülei, nagyszülei, nagybátyjai, terhesen.

Egyszerűen be voltam pánikolva, hogy nem tudom majd nélküle felnevelni a gyereket, de édesanyám megnyugtatott, hogy mindenben segít majd nekem.

Viszont én nem szeretném, hogy lássák majd a gyereket, tehetek valamit ez ügyben, vagy esélytelen?

Mert ha akkor nem tartottak igényt rá, amikor haza küldtek, akkor majd később se tartsanak.

Szóval tényleg megköszönném, hogyha voltak valakik ilyen, vagy hasonló helyzetben s valahogy elérték azt, hogy se a család, se az apa ne láthassa a gyereket, leírná. Vagy valami tippeket, vagy tanácsot.

Előre is köszönöm mindenkinek a segítséget!



2021. jún. 24. 15:47
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
59%
Nem. Semmi lehetőséged nincs. Az apát és a nagyszülőket is megilleti a láthatás, a bíróság meg fogja ítélni nekik és ha akadályozod a kapcsolattartást annak következményei lesznek.
2021. jún. 24. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim válasza:
100%

Házasok vagytok? Ha nem, akkor nem adod le az apasági nyilatkozatot és ismeretlennek jelölöd meg az apát.

Ez ellen a párod max perelhet téged, de ha kiderül, hogy az övé a gyerek, akkor még tartásdíjat kell fizetnie

2021. jún. 24. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
53%

A nagyszülőknek nincs láthatási joga.

Apukának van, aki elviheti a szüleihez amikor akarja a láthatási időben.

Ezt nem lehet korlátozni.

2021. jún. 24. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
77%
Ha akarják, akkor nem tudsz mit tenni, a bíróság megállapítja a láthatást, már ha jogi úton történik. Újszülöttet viszont nem vihetnek el, úgyhogy neked kell biztosítani a láthatást az apának, nem az egész pereputtynak.
2021. jún. 24. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:

És ha az egész család gyógyszerezi magát, frontin, rivotril, alkohol, kábszer, stb?

Akkor is elvihetik?

2021. jún. 24. 16:00
 6/28 anonim ***** válasza:
94%

Ha nem vagytok házasok és szülés előtt nem tesz apasági nyilatkozat,te nem adod meg az apa kilétét akkor a te nevedre kerül a gyerek. Így viszont gyerektartás csak akkor jár ha bíróságon tisztázódik az apa kiléte.

Természetesen ő is kérvényezheti fordítva, hogy a gyerek a nevére kerüljön, és a jogait gyakorolhassa.

2021. jún. 24. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
49%
Ti együtt se éltetek, hogy hazaküldött?
2021. jún. 24. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:
De, együtt éltünk, kb 3-4 hónapot. Aztán haza küldtek 600-700km-ről nagy csomagokkal, terhesen. Nem segített senki kimenni a vonathoz, stb, hanem egyedül nagy csomagokkal kellett haza jönnöm anyáékhoz.
2021. jún. 24. 16:06
 9/28 anonim ***** válasza:
86%
3 éves korig sehova sem viheti, max felügyelet mellett látogathatja.
2021. jún. 24. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
78%
Szerinted ezek a putrisok kíváncsiak lesznek a gyerekre?
2021. jún. 24. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!