Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit tegyek most?

Mit tegyek most?

Figyelt kérdés

Oké, szóval.

A napokba írtam ki egy kérdést, bepánikolva, át nem gondolva, hogy haza küldtek stb.. nem sokan látták, ezért leírom a sztorit újra és kicsit máshogy megfogalmazva a mit tegyek most kérdést.

Szóval haza küldtek tegnap, a hatalmas nagy melegbe a párom és a szülei, nagyszülei, nagybátyjai, terhesen.

Egyszerűen be voltam pánikolva, hogy nem tudom majd nélküle felnevelni a gyereket, de édesanyám megnyugtatott, hogy mindenben segít majd nekem.

Viszont én nem szeretném, hogy lássák majd a gyereket, tehetek valamit ez ügyben, vagy esélytelen?

Mert ha akkor nem tartottak igényt rá, amikor haza küldtek, akkor majd később se tartsanak.

Szóval tényleg megköszönném, hogyha voltak valakik ilyen, vagy hasonló helyzetben s valahogy elérték azt, hogy se a család, se az apa ne láthassa a gyereket, leírná. Vagy valami tippeket, vagy tanácsot.

Előre is köszönöm mindenkinek a segítséget!



2021. jún. 24. 15:47
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagytok házasok, nem veszi a nevére a gyereket. Ha késòbb próbálkozik, akkor megmondod, hogy nyugodtan mehet bíróságra, de az már gyerektartás fizetési kötelezettséget is von maga után. Hidd el, ilyen ember inkább eltűnik.
2021. jún. 30. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:

20-as Ezért nem tudod feljelenteni. Ha megvert volna, és vetetsz látleletet, azt lehetett volna a rendőrségen bejelenteni, és ezt a későbbiekben a bíróság is figyelembe veszi, de akkor is csak felügyelt láthatásra kötelezi.

700km-ről nem fognak hozzátok járni, főleg még ha el sem ismeri a gyereket. Mint az előttem válaszoló írta, ha bíróságra megy akkor jár a gyerektartás is, úgyhogy ezt nem fogja megkockáztatni.

2021. jún. 30. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 A kérdező kommentje:

S ha nem adom a nevére a gyereket, de viszont kérem a gyerektartást? Úgy is meglehet oldani a dolgokat?

S ha igen, akkor már mikor betöltöm a 3. hónapot, mivel már embernek számít, kérhetem?

2021. júl. 2. 23:38
 24/28 A kérdező kommentje:

Lehet én vagyok a mocsok, de egy ilyen ember ne ússza már meg a dolgokat..

Ha nem muszáj a nevére adjam a gyereket, mert nem szeretném, de ha anélkül is kérhetem a gyerektartást, akkor természetesen kérem minél előbb!;)

2021. júl. 2. 23:39
 25/28 anonim ***** válasza:

Ez nagyon nem így működik. Ha nem lesz apasági nyilatkozatod, akkor a nevedre kerül, ahhoz, hogy gyerektartást kapj, viszont a bíróságon kérned kell az apaság megállapítását. Már természetesen ha nem hajlandó fizetni, bár amiket elmondtál az alapján nem fog, legalábbis 18 évig biztos nem, esetleg néha ad egy kis pénzt.

Nem kérhetsz gyerektartást, csak ha megszületett, ha lenne gerince adna pénzt a kezdéshez, hiszen kiságy, babakocsi, babaruha, ápoló szerek, pelenka stb. sokba kerül. Hány hetes vagy, biztos, hogy meg akarod tartani a babát, nem akarlak kapacitálni, de egyedülálló anyának lenni nem egyszerű..

2021. júl. 2. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 A kérdező kommentje:

Persze, én tudom nagyon jól, hogy nem egyszerű egyedülálló anyának lenni. Hát édesanyámról nem megyek el..egyedül van, mióta az eszét tudja, egyedül nevelt, majd iskoláztatott ki, szépen, tisztességesen, először általánosba, majd gimibe..

Viszont ha nem szeretném a nevére adni, de apasági vizsgálatot kérek, plusz üzenetekben be tudom bizonyítani, hogy bevallotta, hogy ő az apa, az is számít?

Mert mindig mondta, hogy vetessem el, nem akarja a gyereket, meg minden s be is vallotta, hogy az övé s nem áll készen a gyerekre.

Így ez elég bizonyíték arra, hogy ne kelljen a nevére adjam, de megítélje a bíróság a gyermektartást?

2021. júl. 3. 00:11
 27/28 anonim ***** válasza:

A vezetékneve maradhat a tiéd, ha ez a kérdés, de a születési anyakönyvi kivonatába bekerül az apja neve.

"Ha a gyermek apja ismeretlen, akkor az anya legközelebbi ismert anyai ági férfi felmenőjének családi nevét kell megállapítani, de az anya kérheti saját családi vagy választott név megállapítását is."

2021. júl. 3. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

Olyan nem nagyon van, hogy ne legyen az apja, ne legyenek jogai de a gyerektartást fizesse.

Vezetéknevet bármit választhatsz ha nem akarod a sajátodat adni, ha nem írják be az apát.

2021. júl. 3. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!