Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Megszűnt a gyerektartás...

Megszűnt a gyerektartás fizetési kötelezettség?

Figyelt kérdés

23 éves vagyok, tavaly fejeztem be az egyetemet.

Apám gyerektartás fizetési kötelezettsége megszűnt ezzel automatikusan?

Nem követeltünk rajta semmit, bíróság nincs bevonva, munkáltató nincs bevonva, tulajdonképpen semmilyen hivatalos szervnél nincs bejelentve, hogy ő nem fizetett. Nem követel rajta senki semmit. Most megkeresett évek után, hogy indítványozzam a kötelezettsége megszüntetését, különben beperel.

23/L


2021. júl. 27. 13:51
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Igen, mert régen, mikor kicsi voltam anyum bíróságra járt egyfeszt, utólag megtudtam, hogy volt is határozat. 18 éves korom után nem fizetett nekünk az állam helyette, ahogy előtte.
2021. júl. 27. 14:29
 12/15 A kérdező kommentje:

11-es.

Méltányosságból elengedték neki azt az összeget, amivel tartozott az államnak... azt hittem elájulok, mikor megláttam, hogy miket kamuzott össze.

2021. júl. 27. 14:33
 13/15 A kérdező kommentje:

Nagymamam azt mondta, hogy mikor 4 eves voltam, akkor allapitottak meg 8 ezer forintot. Kesobb emeltek 10 ezerre. Az allam osszesen 3 evig fizette helyette, olyan 10 eves koromig, utana 18 eves koromban ezt a kovetekesuket benyujtottak apukanak. Tehat osszesen 3 evet fizettek, se utana se elotte nem. 14 eves koromtol fizetgetett hebe-hoba, korulbelul 19 eves koromig. 3 es fel eve pedig apam nem fizetett mar semmit, pedig meg masfel evet kellett volna neki.

Meg holnap megnezi mamam, hogy van-e valami nyilatkozat vagy barmi aprobetus resz, hogy mikor veszti hatalyat ez a megallapitas. De gondolom igy nem hajthatja be rajta az allam, ha nem fizetett helyette semmit. Vagy rosszul gondolom?

2021. júl. 27. 21:31
 14/15 anonim ***** válasza:
Ez is, meg gondolom, azért kellett neki a bizonyíték, hogy bemutassa az osztrák munkáltatónál.
2021. júl. 27. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
A munkaltato azt se tudja, hogy van gyereke.
2021. júl. 28. 06:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!