Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ezért megéri és szabad nekem...

Ezért megéri és szabad nekem feljelenteni? (zaklatás/fenyegetés)

Figyelt kérdés

Ez egy kicsit komplikált szóval megpróbálom elmagyarázni mi vezetett ide minnél jobban. Két embert szeretnék feljelenteni zaklatásért, egyik A (osztálytárs) és másik B (osztálytársam barátja aki nem jár hozzánk de A-n keresztül ismerem és találkoztam is vele).


Sokat játszottam online B-vel de mindig agresszív volt felém és idegesítő, visszabeszélt stb. és soha nem kért bocsánatot ha vmit elrontott hanem direkt rám fogott mindent és felcseszett. Egy nap annyira elegem lett belőle, hogy letiltottam minden platformon és az egyik játékba megadott profilját (amibe neki farmoltam régebben) beléptem és elrontottam azzal, hogy kitöröltem benne mindent. Bevallom amit csináltam az hülyeség volt és szégyenlem is mai napig.


Amikor ez kiderült, A rám ír Messengeren és elkezd fenyegetni olyan szavakkal, hogy be lesz törve az orrom, meg leszek verve és tudják hol lakom (ami igaz, mindketten tudják pontosan) stb. Ezek lényegében B szavai amik A-n keresztül jönnek felém, de igazából félig A saját szavai is.


Annyira féltem, hogy nem volt választásom és odaadtam B-nek a saját profilomat (ezért fenyegettek engem) ugyanabból a játékból, hogy ő cserébe kitörölhessen benne mindent és ennyi. Még tettem annyi feltételt, hogy ne nyúljon a profilom nevéhez/profilképéhézez és egy bizonyos fizetőeszközhöz a játékon belül. B ebbe beleegyezik többször is amit fel is vettem videóra. Miután odaadtam profilom adatait és vártam kb. 3 órát, belépek és kiderül, hogy B megszegte mindkét megígért feltételt. Védekezése az hogy megadta ezeket az adatokat A-nak szóval nem Ő hibás ebben.


Mindegy... nem is az a lényeg hogy megszegtek vmit ami videón van hanem a fenyegetés.


Ezt az egészet azzal érték el, hogy megállás nélkül zaklattak amíg nem kapták meg amit akartak. Szóval az a kérdésem, hogy tehetek-e feljelentést mindkettőjük ellen? Van kép és videó bizonyítékom és még archiváltam is a chatet messengeren. Még annyi, hogy 17 éves vagyok szóval ezt csak szülővel tehetem meg? Ha igen akkor érdemes megvárni míg 18 leszek vagy akkor is szűlővel kell?



2021. szept. 5. 16:35
 1/4 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom mert eleve te kezdett azzal hogy kitöröltél a profiljából mindent..szóval így, hogy te fenyegetés hatására odaadtad a profilod nem tudom hogy mennyire számít így zaklatásnak.
2021. szept. 5. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem zaklatás, csak hülye gyerekek veszekedése. Feljelentést nincs minek alapján tenni, föleg, hogy te kezdted az egészet.

Csinálj magadnak új profilt, ha akarsz és ennyi volt.

2021. szept. 5. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Jó nagy tahó vagy.
2021. szept. 5. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Tiszta ovoda:D nagyon aranyos
2021. szept. 6. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!