Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kit köteles beengedni az...

Kit köteles beengedni az ember az udvarába, mellék épületébe? Van egy műhelyem az udvarban ahol időnként be, be fűtök.

Figyelt kérdés
Tisztában vagyok vele, hogy a szomszédomat ez már csak azért is zavarja, mert én ott jól érzem magam. A kémény nincs bejegyezve, szabályosan kiépítve vagy, hogy fogalmazzak. Milyen hatóság kivonulására számíthatok, illetve köteles vagyok-e őket beengedni, hogy megnézzék a kályhát, kéményt?
2021. dec. 7. 19:00
1 2
 1/17 BlackSword ***** válasza:
67%
Igen, a hatóság embereit köteles vagy beengedni...
2021. dec. 7. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
0%
Senkit. A saját portádon a magad ura vagy
2021. dec. 7. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
A rendőrséget, ha van házkutatási, vagy letartóztatási parancs. Pár szakhatósági embert, ha közvetlen életveszély, és-vagy folyamatban lévő jelentős káresemény valószínűsíthető, pl gázcsőtörés, leszakadt légkábel, tűzoltóság, ha tűz van, vagy életmentés. Különben random bemondásra, mindenki más bekaphatja.
2021. dec. 7. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
30%
A hatóság embereit sem minden esetben. Ha csak szabálysértés gyanúja áll fenn, akkor nem mehetnek be, csak házkutatási paranccsal. Egyedül akkor vagy köteles beengedni a rendőröket, ha bűncselekmény gyanúja áll fenn.
2021. dec. 7. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy köteles beengedni őket, viszont ez esetben megszivathatnak, mert például megfelelő engedélyek hiányában elzárhatják akár gázt is. Viszont ha szemertet égetsz és ezzel zavarod a szomszédaidat, akkor az már más tészta, mert az már környezetkárosítás, amiért viszont bemehetnek a rendőrök ellenőrizni, hogy mit égetsz.
2021. dec. 7. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Hát nálam a gázt azt elzárhatják, mert nincs bekötve...

Másik szomszédot is feljelentette, mert állítása szerint az ő udvarán kötött ki minden füst ami a kéményből kijött.

Az lett a vége, hogy teljesen új kéményt kellett csináltatnia a szomszédnak. Hiába az új kémény gyakorlatilag nem változott semmi....

Sajnos vannak ilyen emberek. Nem égetek szemetet, de nem gyári kályhám van, lehet a fejüket fognák ha meglátnák. Max. azt tudom csinálni, ha jönne valaki, hogy nem engedek be és elpucolom a kályhát, felfüggesztem a fűtést....

2021. dec. 7. 20:41
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk az eszedbe se jutott, hogy megtanuljál tüzelni, hogy ne okádja a kémény a füstöt? Vagy nem mindenféle szemetet, hulladékot égetni, hanem talán száraz fát? Mindenkinek könnyebb lenne, hidd el. Én tudom, mert a szomszédom egész évben gyűjti a lomot, és kb januárig esténként nem lehet kimenni az utcára se, mert szarrá füstöli mindenféle büdös mérgező anyaggal a környéket. Akkor lélegezhetünk fel, amikor elfogy a szemét, és begyújtja a gázkazánt.
2021. dec. 7. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Örülök, hogy látod a kéményemet valahonnan ismeretlenül, távolból :D
2021. dec. 8. 00:14
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Jó nagy paraszt vagy, azt meg kell hagyni.
2021. dec. 8. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Van egy nem szabályos kéményed, egy nem szabályos kályhával és még te vagy felháborodva???
2021. dec. 8. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!