Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kitehet a tulaj az albérletemb...

Kitehet a tulaj az albérletemből, hogyha megtudja, hogy az albérletben dohányzom, pedig tilos lenne?

Figyelt kérdés
Hideg van mostanában, meg csak pár cigit szívok el naponta a lakásban. A szerződésben benne van, higy tilos a dohányzás a lakáson belül, de ezt a tulaj úgy sem tudja ellenőrizni. Meg ilyen indokkal csak nem tud kitenni.
2022. jan. 14. 16:45
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:
100%

Kitehet, és nyugodj meg, tudni fogja, akármit mondasz. Nálam ablakcserénél a munkások dohányoztak a lakásban, nem voltam otthon, mert nem tudtam aznapra szabadságot kivenni, apám volt ott. Mikor hazaértem, egyből éreztem a cigiszagot, felhívtam apámat, hogy dohányoztak-e, ő megerősítette, jól le is szedtem a fejét, hogy miért engedte, nem érdekel, ha emiatt lassabban végeztek volna. Több óra telt el az ablakcsere befejezésétől a hazaérkezésemig, úgy is éreztem a szagot, hogy kinyitották az ablakot.

A saját lakásodban azt csinálsz, amit akarsz, de más tulajdonában nem. Keress olyan albérletet, ahol engedik a dohányzást, ha nem tudsz tekintettel lenni egy ilyen baromi egyszerű kérésre a tulaj részéről.

2022. febr. 2. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 A kérdező kommentje:
De ezt úgysem lehet később bizonyítani
2022. febr. 2. 17:31
 13/44 anonim ***** válasza:
100%
Hogyne lehetne?
2022. febr. 2. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 anonim ***** válasza:
100%
12: De lehet. Meg ugyebár nem is szükséges. A tulajdonos indoklás nélkül is felmondhatja, nem neki kell magyarázkodni.
2022. febr. 2. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 A kérdező kommentje:
Ezt az utolsót fejtsd ki kérlek! Hogyha van határozott szerződésem, akkor hogyan tehet ki? Nyilván nincs bent cigiszag, csak néha-néha a konyhában gyújtok rá.
2022. febr. 2. 20:40
 16/44 anonim ***** válasza:
100%
Egy nemdohányzó érzi, de ezt már többen leírtuk. Egyébként elég, ha azt mondja, hogy el akarja adni, aztán kereshetsz más helyet.
2022. febr. 2. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 anonim ***** válasza:
100%
Én dohányzónak ki sem adnám a lakásomat, akkor sem, ha megígéri, hogy csak kint gyújt rá.
2022. febr. 2. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 A kérdező kommentje:
16-os akkor sem tehet ki, hogyha van szerződésünk határozott időre, amiben nincs benne, hogy hogyan mondhatja fel nekem az albérletet.
2022. febr. 2. 22:59
 19/44 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodj meg, ki fog tenni, te meg sumákolás helyett legyél tisztességes, és ha bent akarsz dohányozni, akkor keress olyan helyet, ahol engedik. Nagyon gusztustalan a hozzáállásod, növessz gerincet.
2022. febr. 3. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 A kérdező kommentje:
Hogyan? Egy öreg bácsi a tulaj, aki nem tud tenni velem semmit se.
2022. febr. 3. 07:25
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!