Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kitehet a tulaj az albérletemb...

Kitehet a tulaj az albérletemből, hogyha megtudja, hogy az albérletben dohányzom, pedig tilos lenne?

Figyelt kérdés
Hideg van mostanában, meg csak pár cigit szívok el naponta a lakásban. A szerződésben benne van, higy tilos a dohányzás a lakáson belül, de ezt a tulaj úgy sem tudja ellenőrizni. Meg ilyen indokkal csak nem tud kitenni.
2022. jan. 14. 16:45
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
100%
Én már biztos rád küldtem volna a kopaszokat ilyen hozzáállás mellett. Szégyelheted magad, amiért így viselkedsz, remélem hamarosan a híd alatt végzed, nem érdemled meg, hogy más lakásában lakj.
2022. febr. 3. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:
100%
A rendőrséget az öreg bácsi is rád küldheti. Egyébként ha lenne egy ilyen albérlőm, én jól megemelném a bérleti díjat, ami fedezi a kiköltözésed utáni szagtalanítást, mert egy nemdohányzó nem fog beköltözni dohányszagú albérletbe.
2022. febr. 3. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 A kérdező kommentje:
Szerencsére ezt nem teheti meg, mert van fix bérleti szerződés, ebben benne van a fix havi bérletidíj
2022. febr. 3. 15:13
 24/44 anonim ***** válasza:
100%
Lehet a szerződést módosítani.
2022. febr. 3. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:
100%
A szerződésben az is benne van, hogy nem dohányozhatsz a lakásban.
2022. febr. 3. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:
100%

Egy kis olvasnivaló:

[link]


Ha vannak szomszédaid, ők is érezhetik a cigit, esetleg szólhatnak a tulajnak.

2022. febr. 3. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 A kérdező kommentje:
Nem lehet módosítani, hogyha nem közösen szeretnénk
2022. febr. 3. 15:38
 28/44 anonim ***** válasza:
100%
Te viszont szerződést szegsz, felszólíthat a tulaj, hogy ne dohányozz a lakásban, ha ennek nem teszel eleget, akkor pedig felbonthatja a szerződést, te meg mehetsz, ahova akarsz.
2022. febr. 3. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:
50%
Ha ilyen dolgok vannak a szerződésben, mint amit mondasz, akkor az jogellenes. Ha pedig jogellenes, akkor semmis. Ergó ez a szerződés olyan, mint ha nem is lenne.
2022. febr. 3. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 A kérdező kommentje:
Mi a jogellenes? Ha nem tudja bizonyítani, hogy dohányoztam bent a lakásban akkor ez van. Nincs benne a szerződésben, hogy 1 szál cigi vagy napi egy doboz cigi nincs (vagy van) megtiltva. Hogyha lenne egy videófelvétele rólam, ahogy bent cigizek, akkor az egy egyértelmű bizonyíték volna, de hogy én érzem, hogy lehet cigiztek bent az nem. Lehet csupán a kabátomból, vagy a te kabátodból árad a cigibűz.
2022. febr. 3. 18:08
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!