Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Elütöttem egy kutyát, lehet...

Elütöttem egy kutyát, lehet bajom belőle?

Figyelt kérdés
Hazafelé jövet egy kutya szaladt ki elém és sajnos nem tudtam megállni. Megengedett sebességgel mentem, ezt fedélzeti kamerával is tudom igazolni. Kutya szerencsére azonnal elhunyt. Tudtam ki a gazdája (falun lakok), kihívtam. A nálam lévő kb 7000 forintot odadtam,hogy a temetést tudják intézni. Most a férje jött hozzám és azzal fenyeget, hogyha nem fizetek ki 250 ezret beperel meg rám hívja a rendőrséget. Ezt megteheti?
2022. jan. 20. 21:31
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
100%

[link]


"Az állattartó gondoskodni köteles az állat megfelelő és biztonságos elhelyezésről, szakszerű gondozásáról, szökésének megakadályozásáról.

...

Az állatvédelmi törvény az állatvédelmi bírság alapösszegét 2021. január 7. napjától a korábbi 15.000,-Ft helyett, 75.000,-Ft-ra emelte, mely alapösszeg!

A különféle cselekmények esetére előírt szorzószámok eredménye határozza meg a kiszabható bírság összegét.

Példa a fentiek alapján: ha valaki az eb szökésének megakadályozásáról nem, vagy nem megfelelően gondoskodott egyéb más körülmény hiányában, 6-os szorzószámot kell alkalmazni, így a bírság mértéke, 6×75.000,- Ft, azaz 450.000,-Ft. Azonban, ha valaki az eb kiszökésének megakadályozásáról nem, vagy nem megfelelően gondoskodott (szorzószám: 6), majd ezt követően megállapításra kerül az is, hogy az eb számára az előírt férőhely igényt sem teljesítette, mozgását a megengedettől eltérően korlátozta (szorzószám: 5) a szorzószám 6+5=11, a bírság összege: 11×75.000,- Ft, azaz 825.000,- Ft."

2022. jan. 20. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
94%

És mire fel kérnek 250,000 forintot?


A két fajtatiszta, törzskönyves kutyám, aranykoszorús tenyészetből került 180,000 forintba…


Ha nem uszkár, Gordon szetter, vagy valami ritkább fajta, esetleg munkavonalas kutya volt, akkor kizárt hogy ennyibe került…

Ilyeneket meg nem adnak el egy olyan családhoz, ahol megtörténhet a szökés.

Ugyanis a tenyésztő képes kiszűrni, hogy mennyire felelősek a gazdi jelöltek…


Valszeg egy 5000 forintot érő, szapis korcs volt ez, és nem elég hogy megölték és lenyúltak 7 ezer forintot tőled, még nyerészkednének is az állat halálán.


Én felvilágosítanám Őket, hogy ez nagyon nem így megy.

Állatvédelmi törvény van arra, hogy kötelesek a telken belül tartani minden gerinces állatot…


Ha félrerántod a kormányt, még meg is halhattál volna.

2022. jan. 20. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
95%

A többiek elmondtak mindent.

Te jófej voltál, simán tovább hajthattál volna vagy perelhetnél károkozásért.

2022. jan. 20. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
90%

Ohó, fhaßomat. Ott helyben megáll, rendőrt hív, és ha jelentkezik a gazdi, a rendőr őt fogja megmérni.

Valamint a rendőrségi papír birtokában behajtani a tulajon a kocsi helyreállításának költségét. Ne légy már balek, hogy még te fizetsz!

2022. jan. 20. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
95%

Igen, megteheti. Te elmondod, hogy volt fedélzeti kamera, bekérik a felvételt, szépen lassan kielemzik és megállapítják, hogy nem te voltál a hibás. A gazdát megbüntetik mert a kutyája kint volt felügyelet nélkül közterületen.


Nyugodtan menj bele, hogy hívják ki a rendőröket, ha úgy volt, ahogy leírtad semmi bajod nem származik belőle.

2022. jan. 20. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
92%
Egy fillért nem kellett volna adni, vérszemet kaptak és palimadárnak próbál nézni.
2022. jan. 20. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
24%
Szegény kutya! ☹️
2022. jan. 20. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
77%

#17:

Most nem ez a lényeg, annyira tudtam hogy majd jön ide egy ilyen sopánkodó Marinéni. 😠

2022. jan. 20. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
94%
A kutyát én is sajnálom, ő itta meg a levét annak, hogy a gazdái felelőtlenek és nem vigyáztak rá.
2022. jan. 20. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
95%
Sajnálnám az állatot, de én sem fizettem volna. Mire fel? Az ő felelősségük a kutya.
2022. jan. 20. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!