Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Elütöttem egy kutyát, lehet...

Elütöttem egy kutyát, lehet bajom belőle?

Figyelt kérdés
Hazafelé jövet egy kutya szaladt ki elém és sajnos nem tudtam megállni. Megengedett sebességgel mentem, ezt fedélzeti kamerával is tudom igazolni. Kutya szerencsére azonnal elhunyt. Tudtam ki a gazdája (falun lakok), kihívtam. A nálam lévő kb 7000 forintot odadtam,hogy a temetést tudják intézni. Most a férje jött hozzám és azzal fenyeget, hogyha nem fizetek ki 250 ezret beperel meg rám hívja a rendőrséget. Ezt megteheti?
2022. jan. 20. 21:31
1 2 3
 21/28 anonim válasza:
100%

ÉN, telibe vertem volna a férjet.


TE, jelentsd fel zsarolásért, holnap!

2022. jan. 20. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
100%
Menj nyugodtan a rendőrségre. A adesh felvételről meg csinálj biztonsági másolatot.
2022. jan. 20. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
100%
*dash
2022. jan. 20. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
96%

Egyszerű a kérdéssor:

1. Betartottál minden rád vonatkozó KRESZ szabályt?

2. A jármű megfelelt a közúton való közlekedésre, és fel volt készítve a téli időjárásra?

3. Féktávolságon belül szaladt ki eléd az állat?

4. A Te felelősséged, hogy kiszaladt eléd az állat?


Gyanúm szerint a válaszaid:

1. Igen.

2. Igen. (Érvényes műszaki, legfeljebb 6 éves, 4 évszakos gumik, megfelelő kopással)

3. Igen.

4. Nem.


Innentől kezdve ha Orbán perelne be, akkor sem tudnának téged megfogni.

2022. jan. 20. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
100%
Pereljen, rosszul ö fog járni hogy miért engedte a kutyát az úttestre.
2022. jan. 20. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
17%
Persze mindenkinek igaza van a maga modjan, de ettol meg kinyirtal egy elolenyt! Egy kerekparos, egy labda utan szalado gyerek vagy egy hazefele botorkalo reszeg ember is lehetett volna.
2022. jan. 21. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
100%

26 és őket is nagyon sajnálnánk, de a kérdező akkor sem lenne hibás, ha féktávolságon belül takarásból elé mennek.

Féktávolságnál rövidebb úton te sem tudsz megállni.

2022. jan. 21. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
100%
26-os, talán hallottál te is LL Junior gyerekéről, akit elütött egy autó, mikor kiszaladt az útra, és meghalt. A sofőrt nem vonták felelősségre, most a legutóbbi információk szerint a velük lévő barátnő ellen emeltek vádad. Hasonló eset, mint ez, csak ott egy gyerek halt meg, itt egy kutya, de egyik esetben sem a sofőr a hibás, ha féktávon belül szaladnak ki elé, és ő nem sértett közlekedési szabályt.
2022. jan. 21. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!