Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit gondoltok a szívhangtörvén...

Mit gondoltok a szívhangtörvényről?

Figyelt kérdés
A Mi Hazánk felvetett egy törvényjavaslatot, mely szerint abortusz elvégzése előtt az anyuka meg kell, hogy hallgassa a magzat szívének dobogását. Mi erről a véleményetek?

2022. máj. 24. 16:05
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/102 anonim ***** válasza:
76%

"abortusz elvégzése előtt az anyuka meg kell, hogy hallgassa a magzat szívének dobogását. "


És a t. apuka?

Úgy kéne, hogy vagy mindkettő hallgassa meg. Vagy ha a t. apuka nem hajlandó eljönni, akkor az anya kaphassa meg az abortuszt szívhanghallgatás nélkül.

2022. máj. 24. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/102 anonim ***** válasza:
89%

"#17: És a darabokban kikapart gyerek, az nem terror? Az ugye teljesen oké dolog?"


Egyetértek, nem egy jó dolog az abortusz. Én sem szeretem azt, amikor leegyszerűsítik a kérdést egy demagóg "én testem én döntésem" kijelentésre. De tényleg nem tudsz elképzelni olyan élethelyzetet, amikor mégis ez a jobb döntés? Pl. ha megerőszakolják a 15 éves lányodat? (Ha esetleg szélsőjobber vagy, akkor a példában egy néger volt az erőszakoló, szóval egy néger gyereket vár a lányod.)

2022. máj. 24. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/102 anonim ***** válasza:
Akkor ahhoz egy linket, felkeltetted az érdeklődésem. Szerintem az önmagában sokat elmond valakiről, ha ilyen nagy általánosságokat igaznak gondol minden egyes emberrel (vagy a csoportra értett minden egyes emberrel) kapcsolatban. Nem lehet így gondolkodni az emberekről, mert pont a lényeg marad így ki.
2022. máj. 24. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/102 anonim ***** válasza:
100%

#31: Ebben egyetértünk. Az apukának is kelljen meghallgatni! Ő is felelős a terhességért.


#32: Megerőszakolás esetén elfogadhatónak tartom én is. Abban a nőnek semmiféle felelőssége nincs, hogy megerőszakolják. Meg maximum még akkor, ha lehet tudni, hogy valami halálos betegséggel születik a gyerek, és nagyon rövid ideig élhet, szenvedve.

2022. máj. 24. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/102 anonim ***** válasza:
0%
#33: Egy HVG-s cikknél volt a komment, de nem tudom előkeresni.
2022. máj. 24. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/102 anonim ***** válasza:
94%
16! Figyelembe van, ezt miért nem hiszed el? Mint írtam ez nem úgy zajlik, hogy bemégy és megcsinálják, elvileg külön meg kell kérni rá az abortuszt kérvényezőt, hogy egyrészt indokolja másrészt még kap gondolkodási időt is, hogy lehetőleg gondolja meg magát!
2022. máj. 24. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/102 ascelpius ***** válasza:
95%

Jelenleg abortusz előtt az anyának minimum kétszer meg kell jelennie a Családvédelmi Szolgálatnál, ahol az első alkalom kifejezetten arról szól, hogy meggyőzzék az anyát a magzat megtartásáról. (a második alkalom nem szükséges ha a magzat bűncselekmény során fogant)

Ez jelenleg is nagy visszatartó erő, mivel sok nő megaláztatásnak éli meg


"A Patent Egyesület 2014-ben végzett kutatása alapján az első beszélgetésre 40 756 nő ment el, a második alkalmon 37 862 nő jelent meg, abortuszt viszont 36 118 esetben végeztek. Az ok viszont nem egyértelmű: valóban a védőnők sikere ez a 10%? Mivel ezeket a beszélgetéseket sok nő komoly lelki teherként, egyesek megaláztatásként élték meg, az sem kizárt, hogy aki megtehette, inkább külföldre

ment elvégeztetni a beavatkozást, így ők a magyarországi számadatokból kiesnek."

[link]


Ha alapból elbeszélgetnek az anyával, hogy miért lenne esetleg jobb megtartani és mégis nemet mond rá, miért akarjuk még azzal pszichésen terhelni, hogy szívhangot hallgason? Itt már nem is észérvek vannak hangsúlyozva hanem csak szimplán érzelmileg manipulálnák az anyát.

2022. máj. 24. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/102 anonim ***** válasza:
Mikortol van egy magzatnak szivhangja, hany hetes kortol?
2022. máj. 24. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/102 anonim ***** válasza:
81%

Én azt nem értem, hogy miért nem azon agyal a Mi Hazánk, és társai, hogy hogyan lehetne az abortusz okát, a nem kívánt terhességet megszűntetni. Nyilván, ha nincs nem kívánt teherbeesés, akkor nem lesz abortusz sem. Hogy lehetne ezt elérni? Normális, részletes és színvonalas szexuális felvilágosítással. A különböző fogamzásgátlási eszközök könnyebb, és olcsóbb, esetleg ingyenes elérhetővé tétele. Így a "hülye fiatalok" is tudnának rendesen védekezni, és egy csapással a nemi betegségek is csökkennének.

Az abortusz másik oka, az erőszakból származó terhesség megszakítása. Ezt hogy lehet csökkenteni? Súlyos, és hosszú bűntetés a nemi erőszakért. Hogy elmenjen a kedve a az erőszaktevőknek is a dologtól.

Kezdetnek nem lenne rossz ezek közül néhány lépést megvalósítani, és nem a nő mentális állapotát rocsolni, és gonosz szívtelen némbernek címkézni a nőket, akik ilyen helyzetbe kerültek.

2022. máj. 24. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/102 anonim ***** válasza:
15%
#39: Nem vagyok Mi Hazánkos, de ők bűntetnék a legkeményebben a bűnözőket, köztük az erőszaktevőket is.
2022. máj. 24. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!