Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit gondoltok a szívhangtörvén...

Mit gondoltok a szívhangtörvényről?

Figyelt kérdés
A Mi Hazánk felvetett egy törvényjavaslatot, mely szerint abortusz elvégzése előtt az anyuka meg kell, hogy hallgassa a magzat szívének dobogását. Mi erről a véleményetek?

2022. máj. 24. 16:05
 51/102 A kérdező kommentje:

A felelőtlen gyermekvállalást miért kevered ide? Egy abortuszt túlélő csecsemő is fosik jobbra-balra, épp úgy mint egy tudatosan létrehozott gyermek.


Az érem egyik oldala az anyára helyezett plusz teher, amit már annyian említettek, a másik pedig a tehertől megmentett anyukák mentális élete.


Nem vagyok az, de szerintem egy meggyilkolt magzat sokkal nagyobb teher egy anyukának, mint őt rossz körülmények közt nevelni.


Indokolt szerintem, ha erőszak történik, vagy az anyuka élete kerül veszélybe. De ez az abortuszok mindössze 2%-a.

2022. máj. 24. 17:41
 52/102 A kérdező kommentje:

A saját utódjaitok megölése mellett érveltek, hogy késleltessétek a saját rossz döntéseitek, vagy ítélőképességetek hiányának következményeit.

Ami el fog jönni.

2022. máj. 24. 17:42
 53/102 anonim ***** válasza:
84%

#51 de ha a terhesség tervezett, akkor a leendő szülők ezeket mind számításba vették. Felkészülnek rá, és ezeknek a tudatában, TUDATOSAN vállalnak gyereket.

"Indokolt szerintem, ha erőszak történik, vagy az anyuka élete kerül veszélybe. De ez az abortuszok mindössze 2%-a."

De akkor szerinted az erőszakból lett magzat "gyerek" "meggyilkodlása" nem rossz? Mit tehet arról a magzat? Miben más biológiai, vagy etikai, vagy akár vallási értelemben a magzat maga, ami erőszak eredménye, és ami nem? Látod ezt utálom nagyon, ezt az álszentséget. "Csúnya az abortusz, kivéve, ha én azt mondom, hogy nem az." Ha az egyik szerinted oké, a másik nem, akkor nem az abortusszal van bajod, hanem azzal, hogy a nők maguk döntenek róla.

2022. máj. 24. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/102 anonim ***** válasza:
24%
#53: Én azt nem értem, miért kell annyira tudatosan vállalni gyereket, hogy előre mindent kitalálni, hogy mi kell neki. A nagyszüleim még nem így gondolkodtak, mégis fel tudták nevelni a gyerekeiket. Akkor most miért kell olyan baromi biztosra menni mindenben?
2022. máj. 24. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/102 A kérdező kommentje:
Pontosítok.. szerintem az erőszak utáni héten kellene elvégezni a petesejt eltávolítását. Azért tartom jogosnak, mert itt az anyának semmi felelőssége nem volt a megesésben. Erről a terhességről nem tehet, nem vállalt felelősséget a gyerek iránt. De ez az abortusz esetek 0,2%-át érinti, gyakorlatilag nonszensz.
2022. máj. 24. 17:57
 56/102 anonim ***** válasza:
96%

"A nagyszüleim még nem így gondolkodtak, mégis fel tudták nevelni a gyerekeiket"


Sőt az ő szüleik még úgy gondolkodtak, hogy csináljuk minél többet mert akkor néhány megéli a felnőtt kort. A nagyszüleim korában a 6-9 gyerek az teljesne normális volt vidéken.


"Akkor most miért kell olyan baromi biztosra menni mindenben?"

Esetleg azért, mert nem abban a világban élünk és ez a fejlett világ jelentős előrelátást és tervezést igényel, ha normális körülményeket szeretnél biztosítani a családodnak.

Ez persze nem teljesen szükségszerű, élhetsz úgy is mint a borsodi putris ci gányok, ha neked és a gyerekednek az megfelel... :D

2022. máj. 24. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/102 anonim ***** válasza:
94%

#54 Szívesen kifejtem a pozitív pszichológia álláspontját, hogy miért, de félek, úgyse olvasná el senki.

Röviden: vannak az embernek alapszükségletei, amik megléte mellett tud az ember eljutni a boldog élethez (az önmegvalósításhoz). Ha az alapszükségletek nincsenek kielégítve, nem tud eljutni oda. Alapszükségletek a fiziológiai szükségletek (evés, ivás, levegő, szex), BIZTONSÁG, szeretet, elfogadás. Ha nincs meg ezek közül valami, akkor jó eséllyel megreked az ember, és érzelmileg csak "vegetál". Tehát ha az egyénnek (személyre magára vonatkoztatva, tehát nem általánosan az emberek sokaságára vonatkoztatva, hanem, mint indivídum, aki a helyzetben van) nincs meg az a biztonságérzete (fizikai, érzelmi, pénzügyi, stb), akkor nem fog tudni komfortosan működni az életben. Tehát ha olyan helyzetben van, hogy nem tervezett gyerek, és pénzügyi bizonytalanság, és ő fenyegetésként éli meg a pénzügyi nehézséget, akkor nem fog tudni egészséges érzelmi, mentális hátteret nyújtani a gyereknek. Ez nem zárja ki, hogy vannak emberek, akiknek a pénzügyi biztonság és a kiszámíthatóság nem annyira fontos. Nekem is vannak ismerőseim, a környezetemben, akik konkrétan anyuciék házába vállalnak már többedik gyereket a semmire, mondva, "úgyis lesz valami". Személyes véleményem az, hogy ez felelőtlen, de végülis az ő életük, nem az én dolgom. Ez is egy felfogás, de az is, hogy nekem is, és másoknak is, akik olyanok mint én, fontos ez a fajta biztonság (mert egyre több aki így gondolkidik).

2022. máj. 24. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/102 anonim ***** válasza:
12%
#57: Ha ez igaz lenne, akkor a nagyszüleink se vállaltak volna gyereket egy sokkal nehezebb világban. Ahhoz képest, sokkal több gyereket vállaltak.
2022. máj. 24. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/102 anonim ***** válasza:
96%

#56 úgy kb mennyi fogalmad van a terhesség élettanáról? csak egy kérdés... A teherbeesés után még hetekig nem igazolható a terhesség. A terhességet az utolsó menstruáció első napjától számolják, nem a teherbeesés napjától. Ami között kb 2 hét van. Tehát abban a pillanatban, amikor teherbe esel, elméletileg már 2 hetes terhes vagy. A terhesség létezését pedig csak hetekkel később lehet igazolni, amikor a különböző hormonterhelés elindul. Ezért nem mutat sokáig a terhességi teszt megbízható eredményt. (Általában a késő menstruáció első napjától tud mutatni eredményt, vagyis aznap, amikor elvileg meg kellene jönnie) Tehát ilyen helyzetben, még nincs is igazolható terhesség. Ezért utálom, amikor olyanok akarnak belepofázni egészségügyi kérdésekbe, akiknek fingja sincs a dologról.

Viszont menjünk tovább. Az erőszakból származó abortusz is abortusz. Akkor is van szívhang, amit meg fognak szakítani. Szívhang-szívhang, elvileg nincs különbség. "ártatlan élet" nemdebár... Csak megint rendőrködni kell a nők teste, és döntése felett.

2022. máj. 24. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/102 A kérdező kommentje:
57-es.. sajnos zömmel az ilyen felfogásúak felelnek az európai 1,59-es termékenységi rátáért. Bár ez így már eléggé elüt a témától.
2022. máj. 24. 18:08

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!