Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért mondja a kormány, hogy...

Miért mondja a kormány, hogy a magyar gyerekek szexuális nevelése kizárólag a szülőkre tartozik, amikor még mindig ott tartunk, hogy a szülők azt mondják, hogy a gólya hozza a babát?

Figyelt kérdés
Nem tudom, hogy a Ti szüleitek hogy vannak ezzel, de nekem az égvilágon semmit sem mondtak a szexualitásról, ami az én 18 éves fejembem van, azt mind a barátaimtól és az internetről szereztem.

2022. júl. 16. 16:44
1 2 3 4 5
 11/48 anonim ***** válasza:
80%
#10 Drogosokat be lehet engedni a gyerekekhez, de homoszexuálisokat nem?
2022. júl. 16. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/48 anonim ***** válasza:
23%
#11: Először is rendőrök beszélnek a drogfüggőség veszélyeiről, másrészt ott pont ellene beszélnek, nem mellette.
2022. júl. 16. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/48 anonim ***** válasza:
95%

#12, tévedés. Preventív jelleggel visznek be exdrogosokat is, hogy elmondják a történeteiket.

Annak idején még a Stohl Buci is ment felvilágosítani, nyilván nem rendőrként.

2022. júl. 16. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/48 A kérdező kommentje:

A drogoshoz: nem arra beszélik rá a gyerekeket, hogy melegek legyenek, hanem, hogy melegnek lenni nem szégyen, és nem szabad ezért bántani vkit.

A drogozás tilos, míg melegnek lenni nem.

2022. júl. 16. 17:17
 15/48 anonim ***** válasza:
76%

Az iskolában sem a melegség mellett beszélnek és rávenni sem akarnak senkit. Itt arról lesz szó, hogy hogyan fogadjuk el a másik embertársunk, illetve ha egy gyerek úgy érzi valami másképp működik benne, akkor igenis merjen tanácsot kérni akitől tud.


A homokosság egy hajlam, azt nem lehet rábeszéléssel továbbadni.

2022. júl. 16. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/48 anonim ***** válasza:
20%

#15: "A homokosság egy hajlam, azt nem lehet rábeszéléssel továbbadni."


Ezt mondod te, valójában senki sem tudja biztosan, milyen hatások alakíthatják ki. De nekem mindegy, milyenek, én akkor se akarom, hogy egy random homokos beszéljen a gyerekemnek. Semmi köze hozzá. Érted?

2022. júl. 16. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/48 anonim ***** válasza:
77%

A #16 tökéletesen bemutatta, milyen elfogadóak is a melegekkel Magyarországon...

Mintha valami leprások lennének.


Azért a te felvilágosításodra elmondom, hogy ha a gyereked egy meleg emberrel való beszélgetés után meleggé „válik”, akkor a beszélgetés előtt sem volt (teljesen) heteró.

2022. júl. 16. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/48 anonim ***** válasza:
81%

"Először is rendőrök beszélnek a drogfüggőség veszélyeiről"

Nem, hozzánk is ex drogos fiatok jöttek, és elmesélték hogy kíváncsiságból próbálták ki, aztán megtetszett nekik, aztán rászoktak, majd utána beszéltek a veszélyeiről, végül pedig tanácsadás és kérdések voltak.

A felvilágosító óráknak sem az a lényege, hogy bebeszéljék a gyerekeknek, hogy a melegség vagy bármilyen más testi, lelki változás mennyire jó, hanem az, hogy segítsenek az ilyen gyerekeknek. Elmagyarázzák, hogy hogyan lehet ezzel együtt élni, hogy a többi gyereknek hogyan kell ehhez a jelenséghez viszonyulnia, és hogy hol tudnak ezzel kapcsolatban segítséget kapni és hasonlók. Ilyen felvilágosító órákra pedig szükség lenne, hiszen hasznos információkat adnak át vele a fiataloknak. Például mi voltunk osztállyal egy ilyen ismeretterjesztős foglalkozáson, ahol vakok fogadtak bennünket. Volt sötét szoba, braille írás, kérdezési lehetőség, tanácsadás, stb. Hasznos volt, megtudtam hogy hogyan kell bánni egy vakkal, ha az utcán szembe jön velem. Van tehát ilyen foglalkozásból drogos, energiaitalos (igen, nekünk az energiaitalok hatásairól is volt foglalkozás), fogyatékos is, akkor a homoszexualitásról miért ne lehetne? Igenis kell erről a témáról is beszélni, attól nem lesz jobb senkinek ha a szőnyeg alá söpörjük a témát.

Felőlem egy heteró, fehér, keresztény nagymagyar is bemehet és tarthat előadást a homoszexualitásról és a nemi identitásokról ha nektek ez a fétisetek, de maga a téma igenis legyen bemutatva és feldolgozva.

2022. júl. 16. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/48 anonim ***** válasza:
13%
#17: Én se megyek oda a te gyerekedhez, hogy beszéljek a problémáimról. Miért kéne akkor neked vagy bárki másnak az én gyerekeimmel ezt csinálni?
2022. júl. 16. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/48 anonim ***** válasza:
2%
#18: Szerintem meg hagyjátok békén mások gyerekeit! És az állam is.
2022. júl. 16. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!