Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért mondja a kormány, hogy...

Miért mondja a kormány, hogy a magyar gyerekek szexuális nevelése kizárólag a szülőkre tartozik, amikor még mindig ott tartunk, hogy a szülők azt mondják, hogy a gólya hozza a babát?

Figyelt kérdés
Nem tudom, hogy a Ti szüleitek hogy vannak ezzel, de nekem az égvilágon semmit sem mondtak a szexualitásról, ami az én 18 éves fejembem van, azt mind a barátaimtól és az internetről szereztem.

2022. júl. 16. 16:44
1 2 3 4 5
 21/48 anonim ***** válasza:
25%

Az, hogy neked nem mondtak semmit a szüleid, az egy dolog.

Én felvilágosítottam a gyerekeim, és nem etettem őket ezzel a gólya dologgal. Óvodás korban annyit tudtak, hogy a gyerek anyuka pocakjából jön. Hogy hogy került oda, azzal szerencsére óvodás korban még nem foglalkoznak. Nem nagyon jellemző, hogy megkérdeznék. Egyébként láttak elég sok pocakos nőt, sőt, van akinek kistesója is születik, szóval naná, hogy ezzel tisztában vannak.

Később már tudják, hogy anya meg apa szeretik egymást, és ezért nő anyuka pocakjában a baba. Kisgyerek korban ennyi elég is. Aztán jön a többi. Amúgy a lányom 14 éves, és szinte úgy kellett lekötöznöm, hogy végighallgasson, annyira nem akart velem ezekről a dolgokról beszélni. Az iskolában meg a covid miatti online oktatás során valahogy elfelejtették megtenni a felvilágosítást.

A 8. osztályos biológia tankönyvben az utolsó lecke, persze odáig véletlenül már pont nem jutottak el. Én azért mondtam neki, hogy olvassa el mindenképpen, de szerintem megtették amúgy is, mert érdekli őket.

Nekem anyukám nem beszélt ezekről, mert ő nagyon szégyenlős volt, de vett egy-két könyvet, és a kezembe nyomta, hogy olvassam el. Ezeket a lányom is megörökölte tőlem.

Annak én magam sem örülnék, ha valami "más" egyén bejönne a suliba, és elkezdené magyarázni a gyerekeknek, hogy ez mennyire fantasztikus dolog. Hozzáteszem, hogy szerintem a gyerek tanárai voltak annyira normálisak, hogy ez nem merült fel. A Kormány teljesen hülyének nézi a pedagógusokat.

Bennünket a védőnő világosított fel annak idején, és nem volt ő sem leszbi.

2022. júl. 16. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/48 anonim ***** válasza:
78%

#19, megakadt a tű, vagy mi van veled? ...

Nem mész oda a gyerekemhez, én sem megyek oda a tiédhez, nem értem ezt a számonkérést...


Ha az iskolában tartanak felvilágosító órát, akkor is mondhatod azt, hogy a gyerekedet nem engeded arra az órára.

2022. júl. 16. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 anonim ***** válasza:
79%

"kételyeim vannak ezzel kapcsolatban, ezért ne akarj kötelezni arra, hogy ilyenek közé vigyem!"


Öhm... Azt ugye tudod, hogy az "ilyenek" köztünk élnek? Mindenhol ott vannak. Az utcán, a boltban, a munkahelyeden, sőt kapaszkodj, az iskolákban is, hiszen a tanárok között is vannak melegek. Szóval ha ez így érintés vagy cseppfertőzés útján terjedne, akkor már feltűnt volna.

2022. júl. 16. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/48 anonim ***** válasza:
2%
#23: Nézd, engem nem zavarna, ha a gyerekem meleg lenne, de ettől függetlenül a gyerek nevelése az én feladatom, nem vadidegeneké.
2022. júl. 16. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 anonim ***** válasza:
96%

Akkor a tanárok se neveljék a gyereket? Elvégre ők is nevelők.


Az nem számít nevelésnek, hogy egy homoszexuáis bemegy 1 tanóra erejéig beszélgetni a gyerekekhez. És amúgy megjegyzem: a fele osztály oda se fog figyelni rá, mindenki csak les ki ilyenkor a fején, vagy az ablakon, az újabb generáció, már a pad alatt nyomja hátul a telefont.


Ha valaki emiatt lesz később lmbtq-s, akkor ott nem az a háromnegyed órás előadás volt a hibás.

2022. júl. 16. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/48 anonim ***** válasza:
2%
#25: Nem, ne menjen be. A szexualitás magánügy. Felvilágosításkor mondja el a védőnő meg a biológiatanár a lényeget, a veszélyeket, meg esetleg azt, hogy létezik homoszexualitás, és kész. A melegek meg csak éljék az életüket, ne mások gyerekeit térítsék!
2022. júl. 16. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 anonim ***** válasza:
95%

"ne mások gyerekeit térítsék!"

Még mindig ott tartunk, hogy a homoszexualitás beszélgetés útján terjed? Könyörgök, ez nem valami vallás, vagy vírus, amit cseppfertőzéssel elkaphatsz :D

Ez nem csak szexuális probléma, hanem társadalmi is, amiről pedig igenis beszélgetni kell egy iskolában, ahogy pl. a kisebbségek helyzetéről is.

2022. júl. 16. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 anonim ***** válasza:
0%
#27: Nem kell. És nem kell összemosni a vakokkal vagy a drogosokkal. A szexualitás magánügy. És ha beszélne róla egy meleg, gondolom az árnyoldalait már nem említené meg, mint a kicsapongó szexuális élet, drogok használata, AIDS terjedése stb.
2022. júl. 16. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 anonim ***** válasza:
96%

#28 "mint a kicsapongó szexuális élet, drogok használata"

Miért lenne egy melegnek kicsapongó szexuális élete, vagy miért drogozna? Ezeknek az ég világon semmi közük nincsen a szexualitáshoz. Na éppen azért kellene felvilágosítás, hogy ne alakuljank ki ilyen súlyos tévhitek a homoszexuálisokról...

2022. júl. 16. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 anonim ***** válasza:
0%
#29: Pedig egy jelentős részük így él. De engem nem izgat, az ő életük. Én meg a saját belátásom szerint szeretném nevelni a gyerekeimet, elsősorban úgy, hogy a normalitást lássák. Aztán ha mégis melegek lesznek, akkor meg normális életet éljenek, ne kicsapongó életet.
2022. júl. 16. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!