Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szülő - gyerek kapcsolat...

Szülő - gyerek kapcsolat megszüntetése jogilag lehetséges-e?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy rossz kategóriába írtam a kérdésem és inkább valami jogi kategóriába kéne, de hátha kapok itt valami segítséget.


Szeretnék mindenféle kapcsolatot, hivatalosan is megszüntetni az apámmal. A nevét már levettem, de azt is szeretném, ha soha többé semmilyen közöm nem lenne hozzá semmilyen szinten, jogilag sem.


El fogok menni jogászhoz, de már csak januárban tudok majd az igazgatási szünet után, de addig is foglalkoztat a kérdés, hogy lehetséges - e a szülő gyerek kapcsolat megszüntetése hivatalosan is, mintha soha nem lett volna az apám?


34N



2022. dec. 21. 08:21
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
83%
9, mutass egy esetet, mikor megítélték... ahol ide jutnak a felek, ott bőven van annyi sara a szülőnek, ami érdemtelenné teszi.
2022. dec. 21. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
29%
10: Lehet, hogy neked hihetetlen, de van akinek havi 10 ezer igenis pénz.
2022. dec. 21. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
33%

Mégis hogy akarsz megszüntetni egy biológiai dolgot?


Ő az apád, ha fejed tetejére állsz is.


Olyan, mintha születési dátumot akarnál változtatni: kaphatsz bármilyen papírt, a tény sosem valtozik.

2022. dec. 21. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim válasza:
68%
Vérségi kapcsolat, ez nem fog megszűnni soha sem. Amit tudsz tenni hogy minden egyéb kapcsolatot megszakítasz vele, örökségről azonnal lemondasz, jogi része ott érdekes hogy van szülő tartás ugye. Elvileg kötelező már eltartani a szülődet, na de ezt is ki lehet valahogy kerülni ebben egy jogász tud segíteni, de ez az egy dolog van. Másképp nem tudom mire gondolsz. Az apád mindig az apád lesz vérszerint.
2022. dec. 21. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
23%
"Úgy gondoltam, mint a válásnál, hogy adnak egy hivatalos papírt, hogy többé nem az apám, vagy nem tudom" Majd ha elhagyod a génjeit, akkor kérj pappírt róla. Addig akármilyen papírod van, az apád.
2022. dec. 21. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
12%

A sok okos kommentelő honnan veszi, hogy a Kérdező a biológiai kapcsolatot akarná megszüntetni??

Magatokból indultok ki?

Ott van a kérdésben, hogy jogilag...


Mivel 2 felnőtt szülő-gyermek közt olyan kevés jogügylet merülhet fel, nem érdemes ezt külön kimondani, hanem esetenként megállapíthatják, hogy nincs helye szülőtartásnak, ill. öröklésnek.

2022. dec. 21. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
0%
Nem értem, miért olyan fontos ez?
2022. dec. 21. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
77%

Örökséget visszautasíthatsz (pozitívat és negatívat is). Szülőtartást nem fognak megitélni, ott van a kulcsszavaid között az alkoholizmus.

Innentől kezdve fogalmam sincs, miért nem eleg az, ha nem tartod vele a kapcsolatot.

2022. dec. 21. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
80%

17: valszeg a kérdező mentálisan szorulna rá valami ilyen "jogi" aktusra - de ugye ez abszolút nem jogi kérdés...

Ha esetleg majdan örökölne, majd visszautasítja. Kész. A kapcsolat nem-tartáshoz meg semmiféle jogi szabályozás nem szükséges.

2022. dec. 21. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
70%
Mentálisan nem lesz ettől jobban, azt pszichológus tudja helyrehozni.
2022. dec. 21. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!