Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szülő - gyerek kapcsolat...

Szülő - gyerek kapcsolat megszüntetése jogilag lehetséges-e?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy rossz kategóriába írtam a kérdésem és inkább valami jogi kategóriába kéne, de hátha kapok itt valami segítséget.


Szeretnék mindenféle kapcsolatot, hivatalosan is megszüntetni az apámmal. A nevét már levettem, de azt is szeretném, ha soha többé semmilyen közöm nem lenne hozzá semmilyen szinten, jogilag sem.


El fogok menni jogászhoz, de már csak januárban tudok majd az igazgatási szünet után, de addig is foglalkoztat a kérdés, hogy lehetséges - e a szülő gyerek kapcsolat megszüntetése hivatalosan is, mintha soha nem lett volna az apám?


34N



2022. dec. 21. 08:21
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
77%
20: persze-persze! Csak nem akartam sarkosan fogalmazni, mert ilyenből sértődés szokott lenni... :-s :-s
2022. dec. 21. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
65%
A szülő-gyerek kapcsolat nem jogi fogalom, így jogilag meg sem szüntethető.
2022. dec. 21. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
100%
Jogilag amx az örökséget / adósságot lehet " megszüntetni ".
2022. dec. 21. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
65%
"A sok okos kommentelő honnan veszi, hogy a Kérdező a biológiai kapcsolatot akarná megszüntetni?? " Mint fentebb írtam: a szülő gyermek nem jogi, hanem biológiai fogalom... attól hogy a kérdező ostobaságot kérdez, nem a válaszolók az ostobák.
2022. dec. 21. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
100%

Legfeljebb csak ilyen van, hogy szülőtartás, mint hivatalos kapcsolat. De erről sokat nem tudok, de szerintem egy jogász meg tudja mondani, hogy nem vagy köteles eltartani az apádat.

Ha eljutottál jogászhoz, írd meg mi lett

2023. jan. 8. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
100%
21:50-es: csak bele kell olvasni a Ptk. Negyedik Könyvébe. A Kérdező nem a szülőtartás összefüggésében kérdezte. A szülői jogállás olyan, ami nem megszüntethető, csak az örökbefogadói szülőé.
2023. jan. 9. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!