Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Jogos a Zeffirelli Romeo...

Jogos a Zeffirelli Romeo &Julia színészeinek pere "szexuális bántalmazás" okán?

Figyelt kérdés
A Rómeó és Júlia 1968-as változatának két sztárja több mint 500 millió dolláros pert indított a film egyik meztelen jelenete miatt, amelyben tinédzserként szerepeltek.A színészek azt állítják, hogy Franco Zeffirelli rendező elhitette velük, hogy „nincs más választásuk, mint meztelenül játszani”, amelynek eredményeként „évtizedek óta tartó érzelmi károsodással és mentális kínokkal” élnek. Az akkor 15 és most 71 éves brit színésznő, Olivia Hussey és az akkor 16, most 72 éves Leonard Whiting a Paramount Pictures ellen indított pert szexuális bántalmazásra, szexuális zaklatásra és csalásra hivatkozva

2023. jan. 6. 15:08
1 2 3 4 5
 31/47 anonim ***** válasza:
51%
21:52: igen. Többféle nyomás alatt valszeg. :)
2023. febr. 1. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/47 anonim ***** válasza:
84%

"Most is jogos, pontosabban most lett jogos, mivel a helyi jogszabály szerint megszűnt az elévülési lehetőség az ilyen ügyekben."

Szerintem az elevules megszuntetese es a visszamenoleges hataly meg mindig ket kulonbozo dolog.

2023. febr. 1. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/47 anonim ***** válasza:
100%

ma 21:09

Erre is gondoltam, de feltételezem, először ők is beszéltek az ügyvédükkel, és ha nem lenne lehetséges, akkor gondolom, elhajtották volna őket a bélbe.

2023. febr. 1. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/47 anonim ***** válasza:
84%
@33 nem tudom, nagyon faramuci ez az egesz akarhonnan is nezem
2023. febr. 1. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/47 anonim ***** válasza:
71%

Úgy értem, hogy nem az ügyvédek hajtották volna el a bélbe, hanem a bíróság egyszerűen nem foglalkozott volna érdemben a perrel.


Azt kell megérteni, hogy nem büntetőfeljelentést tesznek, az évül el, hanem polgári pert kezdeményeznek, ott nincs elévülés. Amit elkövettek, az akkor sem volt helyes, és ezért fizetni kell, ennyi.

2023. febr. 1. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/47 NTBS ***** válasza:
40%

Abszolút nem.

Vihar egy csepp vízben.

2023. szept. 29. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/47 anonim ***** válasza:
40%
Ez pont olyan értelmetlen kapálózás, mint a Massa világbajnoki címkövetelése.
2023. szept. 29. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 anonim ***** válasza:
66%

Majd a bíróság eldönti, ha még nem döntötte volna el.

Gondolom, ha jogtalan lett volna a per, akkor a per meg sem kezdődhetett volna. Ilyen értelemben tehát igen.

Aztán, hogy ki nyeri meg, és milyen mértékben, az egy másik kérdés.

nov. 30. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 anonim ***** válasza:
50%

Képzelem mennyit szenvedhettek, hogy 15-16 évesen világsztárok lettek. :)

Shakespeare Júliája 13 éves, mehet a műve a woke ideológia nevében a tűzre…

jan. 31. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 anonim ***** válasza:
66%

Nem attól lettek világsztárok, hogy meztelenek voltak. Ellenben presszionálták őket, hogy fogadjanak szót, ne akadékoskodjanak, simán el tudom képzelni, hogy még meg is zsarolták őket szerződésszegéssel, és egy 15-16 éves nem nagyon tudja védeni az érdekeit egy halom stábtag nyomásával szemben.


Hogy miért most, gondolom, valahol megjelent újra, digitálisan felújítva, és látták, hogy videóval aktfotókat, gifet, vagy akármit csinálhattak a jelenetből.

febr. 1. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!