Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Emiatt lehet baja apának?

Emiatt lehet baja apának?

Figyelt kérdés
Tegnap apával bringáztunk a városban, teljesen szabályszerűen közlekedtünk és én haladtam elől, apa pedig mögöttem. Épp egy parkoló autót akartam kikerülni az út szélén, amikor a vezető rám nyitotta az ajtót és nekimentem, majd elestem. Ezután a még sofőr kezdett kiabálni velem, hogy nem tudok vigyázni, ekkor megérkezett apu, és ököllel arcon ütötte, amitől az beesett az autóba és ömlött az orrából a vér, olyannyira mintha artériát ért volna. Komolyan, kész horror volt, minden csupa vér. Végig eszméleténél volt, de mentőt kellett hívni, mert nem állt el a vérzés, szerencsére kb 5 percen belül megérkeztek, mi pedig eljöttünk onnan. Én nem sérültem meg az eséstől és apa azt mondja, hogy nem lesz semmi baj, de én aggódom, hogy az autós majd feljelentést tesz apa ellen testi sértés miatt.

2023. jan. 28. 13:09
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
83%

Lehet. Súlyos testi sértés:


(3) Ha a testi sértéssel okozott sérülés vagy betegség 8 napon túl gyógyul, súlyos testi sértés bűntette: 3 év.

2023. jan. 28. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

A feljelentesben biztos lehetsz..

Ha ismeri apadat akkor konnyen megtalaljak, ha nem akkor lehet idobe telik.


A kerdes az hogy konnyu vagy testi sértés, esetleg garazdasag.


Ja es az orrodban nincs arteria.

2023. jan. 28. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen lehet.
2023. jan. 28. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
92%

Igen, lehet belőle baja. Ilyen esetben lehet hogy alapból maga a kórház meg kell tegye a bejelentést és emiatt a rendőrség is vizsgálódik testi sértés miatt akkor is ha nem tesz feljelentést az autós.

Érdemes lenne ügyvédet keresni még akkor is ha nem lesz semmiféle ügy, mert az ügyvéd tudja megmondani mi a helyes lépés. Lehet hogy azt ajánlaná előzzétek meg az egészet azzal, hogy feljelentitek az autóst veszélyeztetés, baleset okozása miatt, hiszen neked is bajod eshetett volna amikor figyelmetlenül kinyitotta az ajtaját és elestél.

Lehet, hogy segítene egy esetleges feljelentésnél, hogy van alap amivel igazolni lehet, hogy hirtelen felindulásból cselekedett apád, mert a gyerekét érte éppen baleset.

2023. jan. 28. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Apa azt mondja, hogy leginkább az duhítette, hogy az autós kiabálni kezdett azokután, hogy balesetet okozott, és meg sem kérdezte tőlem, hogy nem esett-e bajom. Ha normálisan viselkedett volna akkor apa sem üti meg.
2023. jan. 28. 13:53
 6/16 anonim ***** válasza:
42%
Nem leszek népszerű, mert egy sunyi húzást fogok javasolni. Volt-e kamera, ami felvette az incidenst? Volt-e tanú? Ha egyik se volt, akkor (amennyiben lesz feljelentés az autós részéről) egyöntetűen azt kell vallanotok, hogy az autós nemcsak kiabált, hanem fizikailag meg is akart támadni téged.
2023. jan. 28. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha a mentősnek is úgy mondja el az autós ahogy te, akkor nagy a valószínűsége, hogy Apát beidézik.

Ugyanis minden mentős riasztás, adminisztrációval jár.

Ha még kórházi ellátás is történik (pl. orrcsonttörés gyanuja miatti röntgen) akkor 100% hogy az eset leírása úton van a rendőrség felé, akár feljelent az autós, akár nem.

2023. jan. 28. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
89%

Rendőr nem is ment ki, csak a mentő? Csak annyit mondtatok a telefonban, hogy egy autóvezetőnek vérzik az orra és nem áll el?

Vagy pedig az igazat, hogy apád, a kommunikáció mestere, orrba vágta? Mert utóbbinál nem csak mentő ment volna.


Vagy kamu a sztori, vagy valamit kihagytál belőle.

2023. jan. 28. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

#8 Te komolyan apámat hibáztatod a történtek miatt?! Persze az teljesen normális eljárás, ha valaki kibaxa az ajtót, majd még ő fog ugatni.

Nem én telefonáltam, de szerintem nem esett szó erőszakről.

2023. jan. 28. 16:11
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván a sofőr volt a hibás, mert nem nézett bele a tükörbe, mikor nyitotta az ajtót. Örülök, hogy neked sem lett bajod. De mégis milyen reakció az, hogy ököllel arcon ütök valakit, majd nemsokkal utána eltekerek onnan?


Ha kiabál a sofőr és nem ismeri el, hogy hibazott, nem tudtok megegyezni, akkor rendőrt kell hívni és ennyi, vele nem fog ordibálni. De megütni valakit... Mint az állatok, basszus , már ne is haragudj.

Mégis ki lenne a hibás, ha nem apád? Nem ő ütött? De.

2023. jan. 28. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!